9580 Education WeDo Construction Set

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maras
Posty: 70
Rejestracja: 2013-12-20, 09:53
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#31 Post autor: maras »

W tym roku zdecydowałem się na zakup WeDo dla syna pod choinkę, ale tylko hub i czujniki (z wiadomych przyczyn :). W obsłudze WeDo świetnie sprawdza się darmowy scratch. Nagrałem krótki filmik przedstawiający instalację i podstawowe funkcje - https://www.youtube.com/watch?v=XXQmcl9 ... aWO14Flp_Q

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#32 Post autor: greenblue »

Patrzę jak wciskasz siłowo te złączki i żal mi się robi. Tandeta.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

maras
Posty: 70
Rejestracja: 2013-12-20, 09:53
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#33 Post autor: maras »

Złączki wciska mój syn. Nie ma jeszcze wprawy. Dajesz się czasem pobawić dzieciom? Ach zapomniałem, przecież to forum dorosłych fanów Lego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#34 Post autor: M_longer »

maras pisze:Ach zapomniałem, przecież to forum dorosłych fanów Lego.
Którzy też mają dzieci. Ale przywykliśmy jednak do tego że kiedy widać czyjąś dłoń w kadrze to należy do autora MOCa/tematu. A Greenblue odniósł się do ciasnego spasowania elementów, które nie ułatwia czasem życia.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#35 Post autor: greenblue »

Nie mam dzieci. Ale to nie o to kto zaciska mi chodzi, tylko o ciasne spasowanie. Tak jak napisał Longer.
To nie był w żadnym wypadku atak na osobę, tylko wyrażenie niezadowolenia z jakości (niektórych) elementów.
A to przecież dla dzieci jest zabawka. I dziecko ma się z tym siłować? O to mi chodzi.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

maras
Posty: 70
Rejestracja: 2013-12-20, 09:53
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#36 Post autor: maras »

Dopiero teraz widzę, że w nocy czytałem bez zrozumienia. Tak to bywa gdy się odpisuje na posty po sylwestrowej, niezbyt udanej imprezie. Faktycznie złączki od czujników wpinają się dużo gorzej niż ta od silnika.

JulekCezar84

LEGO WEDO 9580

#37 Post autor: JulekCezar84 »

Hej, mam ten zestaw i jest świetny!
Wszystkie roboty proponowane przez LEGO już wielokrotnie zbudowane, ale zastanawiam się co jeszcze można z tego zestawu zbudować.. macie jakieś nieoficjalne konstrukcje maszyn (i najlepiej instrukcje), które można skonstruować z wedo 9580?

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#38 Post autor: greenblue »

Proponuję wpisać WeDo 9580 w wyszukiwarce youtube. Tam mogą się pojawić ciekawe autorskie konstrukcje (trzeba będzie poszukać wśród filmików z konstrukcjami wg instrukcji LEGO).
Polecam też stronę LEGO Education (myślę, że znasz)
http://education.lego.com/pl-pl/

Tam ostatnio znalazłem konstrukcje, które można stworzyć przy użyciu dodatkowego zestawu.
Być może masz odpowiednie klocki. A jak nie, to możesz improwizować (bo to LEGO!).

http://education.lego.com/pl-pl/lego-education-product-database/wedo/9585-lego-education-wedo-resource-set
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

ODPOWIEDZ