[WIP] Longerowy wątek WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:Zapowiada się ciekawie. Jak dla mnie brakuje zawieszenia i pneumatycznie podnoszonych osi 2 i 5. Funkcji w ciągniku mało, więc można by ostro poszaleć.
BONBINI pisze:wózki naczepy o szerokości 3L przerobić na 3 x 0,5 studa? Wtedy druga opona by weszła?
Albo 0,5+1+0,5=2. No i jeśli to ma być Technic, to czasem trzeba przejść nad niewiernością estetyczną na rzecz funkcjonalności :)
Zawieszenie w tak ciężkim modelu to sztuka dla sztuki. Wolę mieć sztywną ramę i mocny napęd. Nie wiem czy nie rozbiore środka i nie wstawię skrzyni z XFa. A na podnoszone osie nie ma miejsca.
BONBINI pisze:M_longer, a jakbyś spróbował te wózki naczepy o szerokości 3L przerobić na 3 x 0,5 studa? Wtedy druga opona by weszła?
Wejść by weszła, ale oś mocujaca koło wisząca na polowce liftarma będzie się uginac pod obciążeniem.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#17 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:Zawieszenie w tak ciężkim modelu to sztuka dla sztuki. Wolę mieć sztywną ramę i mocny napęd.
To w żaden sposób nie musi osłabiać sztywności ramy. Na moje oko do uciągu tego składu wystarczy w zupełności jeden XL. Sam model nie będzie aż tak ciężki, w sensie obciążony. Połowa ciężaru pójdzie na ten wózek, który jest za samochodem. Nawet jak na pace będzie 5 kg (netto), to na samochodzie będzie 1,25 kg. Przy takim obciążeniu zawieszenie może pracować jak malina. Skoro w pięknych ale jednak zabawkowych modelach kolegi 2LegoOrNot2Lego może to działać, to przy porządnym zawieszeniu na sprężynach tym bardziej :) Spróbuj. Szkoda iść przetartym szlakiem...
M_longer pisze:A na podnoszone osie nie ma miejsca.
U mnie w śmieciarze się udało, to dlaczego by się miało nie udać tu?

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#18 Post autor: Kruk »

Żbik pisze:
M_longer pisze:Zawieszenie w tak ciężkim modelu to sztuka dla sztuki. Wolę mieć sztywną ramę i mocny napęd.
To w żaden sposób nie musi osłabiać sztywności ramy. Na moje oko do uciągu tego składu wystarczy w zupełności jeden XL. Sam model nie będzie aż tak ciężki, w sensie obciążony. Połowa ciężaru pójdzie na ten wózek, który jest za samochodem. Nawet jak na pace będzie 5 kg (netto), to na samochodzie będzie 1,25 kg. Przy takim obciążeniu zawieszenie może pracować jak malina. Skoro w pięknych ale jednak zabawkowych modelach kolegi 2LegoOrNot2Lego może to działać, to przy porządnym zawieszeniu na sprężynach tym bardziej :) Spróbuj. Szkoda iść przetartym szlakiem...
M_longer pisze:A na podnoszone osie nie ma miejsca.
U mnie w śmieciarze się udało, to dlaczego by się miało nie udać tu?
Czemu Żbiku uważasz modele twórczości 2LegoOrNot2Lego za zabawkowe? Tak z ciekawości się pytam. :) A co do zawieszenie może i by się udało wepchnąć zawieszenie do modelu ale z tego co pamiętam i nic się Longerowi nie zmieniło, to nie przepada On za zawieszeniami, a wręcz ich nie lubi, to też uważam że namawianie Longera nie ma sensu, bo po co robić coś na siłę? o_O Faktycznie szkoda trochę nie dawać zawieszenia nawet szczątkowego bo to na pewno in plus by wyszło modelowi ale tak jak wyżej pisałem, nic na siłę. :)

Ciekawi mnie jak poradzisz sobie Longer z tą przyczepą i szczerze trzymam kciuki i może faktycznie jest sens pokombinować z tym układem 0,5 / 1 / 0,5 lifta i dołożeniem drugiego koła?
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: BONBINI »

M_longer pisze:Wejść by weszła, ale oś mocujaca koło wisząca na polowce liftarma będzie się uginac pod obciążeniem.
A ta oś nie będzie wspólna dla dwóch kół jednego wózka? Nawet jak będzie przechodzić tylko przez dwie połówki liftów to moim zdaniem nie będzie się taki element uginać, bo koła będziesz miał zaraz przy tych liftach połówkach, a nie odsunięte dalej gdzieś na bush'ach... Spróbuj, pamiętam jak cztery czy pięć razy zmieniałem główną ramę podwozia żurawia - można było się wściec ;-) A o zawieszeniu Tobie nie truję, bo nic na siłę...
Ostatnio zmieniony 2016-02-26, 07:19 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#20 Post autor: BJ »

Ale koła raczej nie mogą być na jednej osi, podczas skrętu jedno będzie się chciało kręcić w jedną, a drugie w drugą stronę. Na wspólnej osi będą stać i generować okropne opory.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

Kruk pisze:Czemu Żbiku uważasz modele twórczości 2LegoOrNot2Lego za zabawkowe? Tak z ciekawości się pytam. :)
Bo są bardzo delikatne.
Kruk pisze:o_O Faktycznie szkoda trochę nie dawać zawieszenia nawet szczątkowego bo to na pewno in plus by wyszło modelowi ale tak jak wyżej pisałem, nic na siłę. :)
Nie chodzi o to, że na siłę. Skoro model ma być techniczny, to powinien maksymalnie nadążać za funkcjonalnością oryginału. Ciężarówka w skali 1:17 bez zawieszenia lokuje się od razu o ligę niżej. Jesteśmy na LUGPolu - starajmy się wyznaczać standardy, a nie tylko je spełniać! Tylko i aż tyle. Ale to moja prywatna opinia i można się z nią nie zgadzać :) Powodzenia w budowaniu!

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#22 Post autor: Kruk »

Żbik pisze:
Kruk pisze:Czemu Żbiku uważasz modele twórczości 2LegoOrNot2Lego za zabawkowe? Tak z ciekawości się pytam. :)
Bo są bardzo delikatne.
Kruk pisze:o_O Faktycznie szkoda trochę nie dawać zawieszenia nawet szczątkowego bo to na pewno in plus by wyszło modelowi ale tak jak wyżej pisałem, nic na siłę. :)
Nie chodzi o to, że na siłę. Skoro model ma być techniczny, to powinien maksymalnie nadążać za funkcjonalnością oryginału. Ciężarówka w skali 1:17 bez zawieszenia lokuje się od razu o ligę niżej. Jesteśmy na LUGPolu - starajmy się wyznaczać standardy, a nie tylko je spełniać! Tylko i aż tyle. Ale to moja prywatna opinia i można się z nią nie zgadzać :) Powodzenia w budowaniu!
Noo co fakt to fakt modele 2LegoOrNot2Lego są dość delikatne to też bardziej kwalifikują się jako Model Team niż rasowy technic, nie zmieniając faktu że są bardzo ciekawe. :)

Żbiku, co jak co ale też ostatnio mam fazę na zawieszenia w modelu więc podzielam Twoje zdanie że dobrze by było mieć zawieszenie i że pewne standardy obowiązują w danym dziale na forum ale jak Longer nie chce to może dać model do Model Team i po sprawie. Ja większość swoich prac mimo funkcjonalności też bym zaliczył do MT niż do Technic bo są zbyt delikatne.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

Z racji tego że mam obecnie dostęp do neta tylko przez telefon, wyjaśnię wam wszystko ładnie jak wrócę do domu. Bo pisanie długich postów na telefonie to mordęga :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#24 Post autor: eric trax »

Czytając posty powyżej odnoszę wrażenie, że Panowie nie rozumiecie powagi sytuacji. Ładunek, który ma być przewożony tą naczepą to minimum 6kg. Chyba, że Longer się rozmyśli więc sprawa jest dość poważna :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: BONBINI »

Ładunek, który ma być przewożony tą naczepą to minimum 6kg.
Mam nadzieję, że małe siłowniki w wózkach naczepy poradzą sobie z tymi 6kg ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#26 Post autor: 3dom »

M_longer pisze:Bo pisanie długich postów na telefonie to mordęga :)
Masz kiepski telefon :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#27 Post autor: Backbone »

3dom pisze:
M_longer pisze:Bo pisanie długich postów na telefonie to mordęga :)
Masz kiepski telefon :P
Jaki by nie był, czy klawisze, czy dotyk pisze się słabo w porównaniu do pc i jego klawiatury.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#28 Post autor: martinb »

Backbone, to prawda.

Ale król wygody jest tylko jeden. I tak - jest on jednocześnie wyjątkiem potwierdzającym przytoczoną przez Ciebie prawdę.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

No dobra, kwestię zawieszenia rozważam. A teraz zobaczcie do czego może być wsadzone:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

XF póki co to rama ze skrzynią biegów i początek przodu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W ramach bonusu: zalążek przedniego mostu na oponach RC do Sandvika LH209L:

Obrazek

Oraz... coś nad czym siedziałem od kilku dni, czyli one set MOC. Poznajecie Arocsa 42043?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze nad nim pracuję, bo batbox sie trzyma na słowo honoru, a podpory nie rozkładają się idealnie jakbym chciał. Ale póki co jestem zadowolony, ma trzy skrętne osie, działająca atrapę V6, dwie skrzynki rozdzielcze; wyciągarka/kompresor i podpory/rozsuwanie bomu. Zostały mi dwie czerwone z16 i trzy tanowe z20 :D
Jedyna rzecz spoza zestawu to sznurek, no ale jak by wyglądał żuraw bez liny? ;)

I jak zwykle mam taki bur... bajzel na biurku od klocków że już nie mam gdzie tego stawiać. Chyba kolejne sortowanie przede mną :(

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

Arocsa nie przypomina, poza kolorem :) Bardziej przypomina mi jakiegoś białego Liebhera ;) A pisałeś ostatnio, że masz jakąś niemoc w budowaniu, a produkujesz jeden MOC za drugim :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ