8847 Dragster

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

8847 Dragster

#1 Post autor: spider44 »

8847 Dragster

Obrazek


Dziś pierwszy raz w mojej recenzji zestaw Technic. Będzie to rzadko spotykany zestaw 8847 Dragster.

Zestaw ten został wypuszczony na rynek w roku 1983 na wyłącznie na terenie USA. Co ciekawe rok później pojawił się w Niemczech jako zestaw specjalny ale nie w zwykłym katalogu Lego tylko w katalogu z zabawkami Vedes (razem z zabawkami innych firm).

Obrazek
Obrazek


Dane techniczne

Seria: Technic/ Expert Builder
Rok premiery: 1983
Waga klocków: 304 gramy
Waga zestawu (brutto): 660 gramów
Wymiary pudełka 38 x 15.8 x 5.5 cm
Liczba elementów: 250 (Bricklink), 246 (z pudełka)

Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8847-1
Cena: Bricklink: 224 – 1967(MISB) PLN, Ebay: od 400 PLN


Pudełko i instrukcja

Jest to kompletny zestaw z pudełkiem i wytłoczkami a także kolorową wkładką, całość w wersji amerykańskiej. Stan pudełka jest dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance przedstawiono model podstawowy oraz alternatywny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Instrukcja w formie książki A4, zawiera instrukcję do modelu głównego oraz trzech (!) modeli alternatywnych – jednego dużego i dwóch mniejszych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Elementy ciekawe i unikatowe

Obrazek
Kolor żółty.

Jest to pierwszy zestaw Lego w historii w którym pojawiły technic brick w kolorze białym (1x4, 1x16). Następne belki w tym kolorze pojawiły się dopiero w roku 1986 w serii Technic Arctic.



Zestaw


Zestaw prezentuje amerykańskiego dragstera którego używa się w wyścigach na ¼ mili. Jest w kolorze biało-niebieskim z czerwonymi i żółtymi wstawkami. W atrapie silnika model posiada dwa ruchome cylindry, napędzane przez tylną oś. Przednia oś jest poruszana z kokpitu kierowcy. Zestaw można zmotoryzować przy pomocy zestawu 8700.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Modele alternatywne
Modeli alternatywnych jest trzy , są to: trójkołowiec, drugi to jakaś forma prototypu, a ostatnim jest model silnika dwusuwowego. Niestety ani jeden z nich nie jest jakiś wybitny. Jedynie co się wyróżnia to nietypowość drugiego modelu alternatywnego.

Alternatywne

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podsumowanie

Zestaw ten jest bardzo ciekawym przedstawicielem serii Technic. Swoją stylistyką i linią ewidentnie kojarzy się z wyścigami w Stanach. Kolorystyka jest natomiast bardzo przyjemna dla oka i dodatkowo dopasowuje się do zestawu Model Team 5580 (amerykańskiej ciężarówki). Model jest nietypowy ale mnie osobiście się bardzo podoba i świetnie prezentuje się na półce. Niestety modele alternatywne już nie są takie dobre choć na plus trzeba zaliczyć to że jest ich aż trzy. Polecam każdemu fanowi i kolekcjonerowi Technic ale i każdemu kto interesuje się wyścigami.


Za
  • bardzo dobra kolorystyka
  • stylistyka amerykańskich dragsterów
  • dużo modeli alternatywnych…


Przeciw
  • …które nie są aż tak dobre
  • cena i dostępność



Ocena końcowa 5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2016-02-27, 23:06 przez spider44, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Fajna recenzja. Super, że jest pokazane oryginalne pudełko i instrukcja. Łezka w oku się kręci na wspomnienie dawnych czasów.
Fajnie też, że pokazałeś to ostatnie coś będące zestawem alternatywnym. Można pocieszyć się, że i kiedyś projektantom zdarzały się wpadki.
Dziwnie się tylko czyta patrząc na czerwone macaroni, że są w kolorze żółtym. ;)

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#3 Post autor: spider44 »

SERVATOR pisze: Dziwnie się tylko czyta patrząc na czerwone macaroni, że są w kolorze żółtym. ;)
Już poprawiłem na właściwy, gdzieś mi to uciekło podczas tworzenia. :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

Co to jest to coś będące modelem C? To ma jakąś funkcję?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Co to jest to coś będące modelem C? To ma jakąś funkcję?
Silnik dwusuwowy ;-)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Zadałeś szyku tym zestawem. :) Unikatowa i ciekawa pozycja. I zaskoczyłeś mnie z tym katalogiem zabawek. Nie znałem go. Dzięki!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: wesyr »

Zestaw tylko 3 lata młodszy ode mnie. Ale jest kozacki. Właściwie to tylko podstawowy model. Reszta jest słaba, a 3 model to już porażka. Opisane świetnie. Nic tylko uczyć się recenzowania.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#8 Post autor: A.Brickovsky »

Cena poza moim zasięgiem, ale i tak dodałem do Wanted List po przeczytaniu tej recenzji, super opisane :)
Alonzo Brickovsky says hello!

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#9 Post autor: AOW »

Super recenzja :) Faktycznie zestaw ten jest bardzo unikalny, osobiście nigdy go nie widziałem. Co trzeba powiedzieć to że kiedys konstruktorzy Lego mieli naprawdę fajne pomysły i z dostępnych klocków tworzyli naprawdę ciekawe modele :) szczególnie w lini Technic, czy na USA Expert Builder :)

ODPOWIEDZ