Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC]Michael Jackson
Autor Wiadomość
legosamigos 
VIP

Wpisy: 3356
Wysłany: 2016-02-28, 21:57   [MOC]Michael Jackson

Tego artysty chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Choć niestety już nie żyje, ale jego twórczość nadal leci w eterach radia

Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2017-01-15, 16:42, w całości zmieniany 2 razy  

M_longer 
VIP

Wpisy: 5285
Wysłany: 2016-02-28, 22:00   

Wiesz jaki mam problem z Twoją twórczością mozaikową, prawda?

Wszystko co pokazujesz można zrobić automatem przy użyciu MLCada, przez co nie robi to na mnie wrażenia.

Waler 
VIP

Wpisy: 762
Wysłany: 2016-02-28, 22:02   

Tak się zastanawiam bo ostatnimi czasy to zasypujesz nas (całkiem ładnymi) mozaikami - czy korzystasz z pomocy jakiegoś programu komputerowego do tworzenia mozaiki czy na podstawie zdjęcia robisz to "manualnie"?
Bo ostatnio trafiłem na fajny programik "Legoaizer" który to właśnie na podstawie zdjęcia tworzy całkiem niezłe kopie w dowolnym rozmiarze...
Więc jeżeli Twoja praca pochłania godziny przed komputerem to jest to troszkę bezsensowne, a jeżeli generujesz je automatem to Twoje MOCe są po prostu żartem...
Ostatnio zmieniony przez Waler 2016-02-28, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3438
Wysłany: 2016-02-28, 22:12   

Dawaj teraz taką...

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2016-02-28, 22:15   

M_longer napisał/a:
Wiesz jaki mam problem z Twoją twórczością mozaikową, prawda?

Wszystko co pokazujesz można zrobić automatem przy użyciu MLCada, przez co nie robi to na mnie wrażenia.

Owszem robię, to w ML Cadzie, ale robię to ręcznie, a nie jakimś automatem. Co prawda widziałem kiedyś funkcję z mozaiką, ale niestety nic mi z tego nie wyszło. Może nie do końca rozpracowałem jeszcze ten program. Oczywiście masz takie konstytucyjne prawo (choć ostatnio konstytucja mocno zachwiana), co o tym sądzisz i wyrazić na ten temat pogląd

Waler napisał/a:
Tak się zastanawiam bo ostatnimi czasy to zasypujesz nas (całkiem ładnymi) mozaikami - czy korzystasz z pomocy jakiegoś programu komputerowego do tworzenia mozaiki czy na podstawie zdjęcia robisz to "manualnie"?
Bo ostatnio trafiłem na fajny programik "Legoaizer" który to właśnie na podstawie zdjęcia tworzy całkiem niezłe kopie w dowolnym rozmiarze...
Więc jeżeli Twoja praca pochłania godziny przed komputerem to jest to troszkę bezsensowne, a jeżeli generujesz je automatem to Twoje MOCe są po prostu żartem...

Tak jak już wyżej Longerowi napisałem, robię to ręcznie, więc raczej troszkę siedzę nad kompem

SERVATOR napisał/a:
Dawaj teraz taką...

Obrazek

Niezły gif, brakuje jeszcze podkładu muzycznego :)
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2016-02-28, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

BONBINI 

Wpisy: 307
Wysłany: 2016-02-29, 08:31   

Trafiłeś z tą mozaiką - jestem fanem Michaela od wczesnych lat dzieciństwa. Do tego stopnia, że swego czasu tańczyłem jego choreografie do jego piosenek ;-) Mozaika może być, tylko zielone tło mi tu nie pasuje. W tym garniturze i koszuli wystąpił w teledysku Smooth Criminal :-)
Ostatnio zmieniony przez BONBINI 2016-02-29, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2016-02-29, 09:44   

Waler napisał/a:
...

Wczoraj zainstalowałem właśnie ten program i powiem szczerze, no cóż... pozostawia wiele do życzenia. Z 3 kolorów zrobiło się nagle 40 :/

BONBINI napisał/a:
Trafiłeś z tą mozaiką - jestem fanem Michaela od wczesnych lat dzieciństwa. Do tego stopnia, że swego czasu tańczyłem jego choreografie do jego piosenek ;-) Mozaika może być, tylko zielone tło mi tu nie pasuje. W tym garniturze i koszuli wystąpił w teledysku Smooth Criminal :-)

Znaczy się, tańczyłeś również Moon Walk :) Tak, tło wg teledysku powinno być raczej niebieskie albo czarne niż zielone

Waler 
VIP

Wpisy: 762
Wysłany: 2016-02-29, 17:51   

legosamigos napisał/a:
Wczoraj zainstalowałem właśnie ten program i powiem szczerze, no cóż... pozostawia wiele do życzenia. Z 3 kolorów zrobiło się nagle 40 :/

Wszystko zależy od tego jakie kolory wybierzesz z których ma tworzyć oraz jaką paletę barw chcesz użyć. Może na pierwszy raz program nie jest super easy ale uwierz, daje radę.

legosamigos 
VIP

Wysłany: 2016-02-29, 21:01   

Zobaczę, może jednak przekonam się do tego programu. Jak na razie robiłem to wszystko "na piechotę", znaczy się ręcznie

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu