[MOC] Uciekające świniaki

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Uciekające świniaki

#1 Post autor: Kalais »

Mini makieta 16x16x16 studów. Temat klasyczny w LEGO - Piraci. A dokładnie ich przeciwnicy, czyli frakcja Bluecoat. Właśnie przywieźli łódką świniaki,ale te postanowiły ich opuścić. Czy im się to uda? Czytaj więcej

Obrazek

Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania tutaj:
Galeria LEGO - Uciekające świniaki

Zapraszam również do śledzenia nowych MOCy i artykułów na:
Facebook | Flickr | Google+
---
Info: To jest skrócona wersja posta z LEGO Bloga - Bricks' Treasure.

P.S. To do szesnastek specjalnie zbudowane, więc jeszcze daje dla pewności fotę z płytką na wysokość. Już tile wychodził poza 16 studów, więc góra studowa została:
http://i.imgur.com/JbocHwl.jpg
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 23:54 przez Kalais, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Szalupa ma 14 studów. Praca ma 16. Dałeś szalupę o 4 study od prawego brzegu. Wychodzi, że po prawej jest -2 study. To Ci na pewno nie wystawało?

http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... P=2551#T=C

Okna na parterze są jakby nisko. zazwyczaj robi się je na wysokości głowy, nie przyrodzenia, bo się przez nie wygląda, a nie obnaża. Ale co kto lubi.
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 06:31 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Kalais »

Haha, oj Jelly Jelly, rozbawiłeś mnie z rana :)

Okna mają górną krawędź nad oczami jeszcze, które trooperzy mają wyżej niż u standardowego mini-figa, bo mają plecaki. Parapet mniej więcej na wysokości przyrodzenia to raczej standard w rzeczywistości, i tak też jest tutaj. Poza tym to LEGO i ciężko o rzeczywiste proporcje, co chyba dobrze wiesz ;)

No i musiałem iść na jakieś kompromisy chcąc upchać 2 piętra w 16-tce. Było ciężko, ale się udało :)

Co do łódki, tak jak zauważyłeś ma 14 studów, więc na pewno się mieści na makiecie, która ma 16. Specjalnie nawet obróciłem flagę żeby nie wystawała poza obrys. Sama łódka pewnie mi się trochę przesunęła podczas robienia zdjęć, jak układałem wodę, bo trochę się z nią namęczyłem, by się nie "wylewała" na boki ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Kalais pisze:Sama łódka pewnie mi się trochę przesunęła podczas robienia zdjęć, jak układałem wodę, bo trochę się z nią namęczyłem, by się nie "wylewała" na boki ;)
Taaaaa... Jakby łódka nie była przesunięta poza krawędź, to woda byłaby tu ledwie symbolicznie zaznaczona a tak to robi swoją robotę. Poza tym chyba istotnie przysłoniłaby świnkę. ;)

No ale praca jest fajna. Prosiaki prosto z saszetek?
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 08:20 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Kalais »

Hehe, następnym razem przyczepię po prostu wszystko na study i nie będzie się nic przesuwać i nie będzie wątpliwości :)

Już i tak w każdej makiecie minifigi i elementy scenerii przyczepiam do platów 1x1 ukrytych wśród tile'i, bo mi się bez tego wszystko wywraca i/lub przesuwa przy obracaniu czy przenoszeniu makiet.

Co do prosiaków, oczywiście :) Nówki sztuki nie śmigane :) Moje nowe ulubione zwierzaki z LEGO. To był must have od kiedy zobaczyłem pierwsze grafiki z nowej serii MF.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#6 Post autor: Stelario »

Kalais pisze:Co do prosiaków, oczywiście :) Nówki sztuki nie śmigane :) Moje nowe ulubione zwierzaki z LEGO. To był must have od kiedy zobaczyłem pierwsze grafiki z nowej serii MF.
Cieszcie się póki jeszcze LEGO produkuje świniaki. W Holandii za noszenie czapek ze świnką się trafia do aresztu.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Taaaaa... Jakby łódka nie była przesunięta poza krawędź, to woda byłaby tu ledwie symbolicznie zaznaczona a tak to robi swoją robotę. Poza tym chyba istotnie przysłoniłaby świnkę. ;)
Ano. Jak dla mnie to wystaje poza obrys podstawki (jest po studzie z każdej strony luzu by nie wystawało). A to niestety niezgodne z regułami. I nie dlatego, że się lubię czepiać, ale sam ostatnio długo ustawiałem drzewo. Jest to upierdliwe pilnowanie tego obrysu. Ale bez tego będziemy mieli zaraz prace wazony.

Proszę zdjęcie z obu stron jeszcze raz. :P

chyba, że ona ma bardziej 13 niż 14 studów, a te 14 jest już z górką podane. Tak czy siak warto pokazywać na dodatkowych zdjęciach takie miejsca. :P Jak już się bawimy w zasady.
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 13:15 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#8 Post autor: Pakita »

Kalais napsociłeś i nie chcesz się przyznać :D.

Niepotrzebnie dałeś Panom argument do czepiania się (w myśl zasad jednakowoż słusznego) - wybacz, ale tak pięknie wystaje Ci niebieska płytka pod wodą, że nadmiar studów, aż nazbyt elegancko się liczy. Woda swoją drogą bardzo atrakcyjna.
Jellyeater pisze: Okna na parterze są jakby nisko. zazwyczaj robi się je na wysokości głowy, nie przyrodzenia, bo się przez nie wygląda, a nie obnaża.
Okna są za nisko, ale z tym obnażaniem się to już jednak przesada. Parapet jest na linii pasa, a z tego co kojarzę wszelkie przyrodzenia są poniżej tej linii, tak więc skarbów ludzikowych i tak się dostrzec nie da. A jakby, któremuś z Piratów się zachciało bez górnej części odzienia chodzić - no cóż, wciąż jest to dozwolone, choć w rzeczywistości rzadko niestety cieszy oko ;)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Kalais »

No jak napsociłem? Płytka ma dokładnie 16 studów, łódka wg BL 14, chociaż to dość naciągana długość bo realnie ma z 11/12 studów + ten stud na dziobie.

Jak mogła by się tam nie zmieścić? :D Przesunąć się mogła, przecież nie będę robił nowych zdjęć, bo to nic zmienia imho.

Jak naprawdę Was to boli (przyznaję, że jestem mocno w szoku ;) ) to mogę Wam walnąć taką poglądową fotę na szybko (już bez kryształków bo posprzątane), że ona się tam mieści :) I zostaje sporo miejsca z tyłu.

Ale trochę nie widzę sensu. Nawet zakładając, że ma pełne 14 studów to i tak zostają 2 zapasu. To jest liga gorących szesnastek, nie trzynastek czy czternastek :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Kalais naprawdę nie wiesz o co chodzi?
Wiadomo, że jak przestawisz łódkę, to zmieści się ona w 16-tce... ale całość nie będzie już tak fajnie/atrakcyjnie się prezentować. ;)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#11 Post autor: Pakita »

Kalais ja o psoceniu to do Ciebie sympatycznie się śmiałam :D
W gruncie rzeczy mnie to i tak nie obchodzi czy masz więcej czy mniej niż ustawa przewiduje. Wiem, że niektórzy liczą zaciekle study i milimetry szczególnie w przypadku Ligi, choć ja na to uwagi nie zwracam. Mimo to, jak chcesz uniknąć takich sytuacji jak powyżej to nic Ci się przesuwać nie powinno, a i nadzór ma się Ciebie prawo czepiać. Bo prawo jest prawem jakby nie patrzeć.
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 14:07 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Kalais »

Oki, macie co do milimetra ustawioną łódkę, świniaka nic nie zasłania i wszystko widać, moim zdaniem nie ma żadnej różnicy (pomijając oczywisty brak kryształków) i nadal jest atrakcyjnie :)

http://imgur.com/a/cyjvE

P.S. ;)
Jellyeater pisze:Ludzie te klocki traktują zbyt serio moim zdaniem. Niby tylko zabawa, ale jednak nie. A szkoda.
P.P.S. @Pakita ja wiem, bardziej do Panów pisałem ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

I teraz git. Dużo nie traci. :-P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#14 Post autor: martinb »

Jeee! Jajecznica! Hurra! :-D

Super praca! Normalnie wyciągnę dzisiaj wieczorem swoich piratów i coś pobuduję... :-D

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Kalais »

Haha, no ba. Dla mnie Piraci nie mogą istnieć bez tego żółtego :)

ODPOWIEDZ