75129 Wookiee Gunship [+VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

75129 Wookiee Gunship [+VIDEO]

#1 Post autor: wesyr »

75129-1: Wookiee Gunship - recenezja + speed build

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Obrazek

Ciężko znaleźć natchnienie do napisania jakiegoś zdecydowanie długiego wstępu do kolejnego recenzowanego zestawu ze świata Star Wars, tym bardziej że nie jest on bezpośrednim nawiązaniem do filmowej sagi (pierwowzór modelu można znaleźć w serialu Rebels, którego niestety nie miałem okazji oglądać). Z tego powodu nie będę się rozwodził nad pochodzeniem myśliwca czy dywagacją nad wiernym odwzorowaniem modelu. Przy okazji zestawu przemycę jakąś ciekawostkę. Otóż myśliwiec może pochodzić z planety Kashyyyk, gdzie swoje miejsce maja Wookiee.

Sama seria Microfighters zapoczątkowana była w 2012 roku zestawami polybagowymi rozdawanymi na Comic Conach. Później TLG postanowiło zarobić nieco grosza i w 2014 roku wypuściło na rynek pierwszą serię Microfighetrs. 75129-1 Wookiee Gunship jest jednym z sześciu tegorocznych zestawów i wchodzi w skład trzeciej serii.

I to właściwie tyle słowem wstępu. Ach, zestaw kupiłem trochę na siłę - potrzebowałem małego i prostego w montażu modelu do przetarcia nowej ścieżki, czyli speed buildingu (proszę nie zjeść mnie za video - to moja pierwsza taka robota w życiu).

Seria: Star Wars
Rok: 2016
Numer: 72129
Elementów: 81 (za BL)
Minifigurki: 1
Cena za jeden element: 0,49 zł
Waga modelu: 51 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 74 g
Model alternatywny: nie
Cena: £8,99 / $9,99 / 9,99€ / 39,99 zł (BL od 15,86 zł, allegro od 36,50 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość

Niewielkie i lekkie pudełeczko (wymiary 14 cm x 12 cm x 4,5 cm, waga 74 gramy) opatrzone jest na przodzie bardzo ładną grafiką. Zdjęcie modelu sprawia wrażenie jakby brało udział w powietrznej bitwie nad jakąś pustynną, górzystą planetą.

Na odwrocie najwięcej miejsce znajduje zdjęcie Wookiee Gunship, w tle widać zestaw 75130, który stanowi parę do 75129 oraz malutkie zdjęcie prezentujące funkcję modelu, czyli strzelanie. U dołu grafiki przedstawiono wszystkie sześć modeli wchodzących w skład trzeciej serii Microfighters.

Na jednym z boków pudełka zaprezentowano figurkę Wookieego w skali 1:1.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Instrukcja, z racji wielkości pudełka złożona jest na pół (czego strasznie nie lubię), składa się z 32 stron, na których 38 krokach przedstawiono budowę modelu. Poza tym znalazło się miejsce na spis części oraz całkiem przyjemną reklamę trzecie serii Microfighters.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Otwarte pudełko wypełnione jest mniej więcej w 3/4 swojej objętości, głównie za sprawą instrukcji. Poza nią otrzymujemy do rąk dwa woreczki z częściami w przeważającej większości kolorze Tan i Light Bluish Gray.

Obrazek



Obrazek


Obrazek


W zestawie składającym się z 81 elementów znajdujemy unikatową minifigurkę i dwa elementy w nowym kolorze, a są to:

63864, Tan Tile 1 x 3, który użyty został też w tegorocznym zestawie 41122-1 Adventure Camp Tree House.

Obrazek



51739, Tan Wedge, Plate 2 x 4, który występuje tylko w tym zestawie.

Obrazek




I minifigurka Wookieego - ma ona delikatne malowanie na twarzy i nogach. Wookiee uzbrojony jest w kuszę.

Obrazek



Obrazek


Budowa i gotowy model


Budowa modelu jest bardzo prosta i nawet waszym milusińskim nie sprawi kłopotu (zajmuje jakieś 7 minut). Sam zbudowany model jest bardzo ładny, a ruchome skrzydła i możliwość strzelania pozwolą dzieciakom na sporo zabawy. W moim przypadku myśliwiec wylądował na biurku koło komputera. Prezentuje się zacnie.

Zamiast zdjęć etapów modeli zamieszam wspomniany we wstępie filmik zawierający speed build.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Podsumowanie


Zestaw 75129-1: Wookie Gunship jest udana. To moje pierwsze doświadczenia z serią Microfighters, ale zapewne nie ostatnie. Zbudowany model jest na prawdę śliczny, choć nieskomplikowany. Dzieciaki powinny nim sporo "polatać" i postrzelać (choć to strzelanie mocno kuleje). Generalnie z zakupu na siłę jestem, koniec końców, zadowolony.

Plusy:
+ wygląd zabawki
+ ruchome skrzydła
+ figurka Wookieego


Minusy
- strzelanie kuleje
- złożona na pół instrukcja



Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/03/75 ... wBYqRaf.99
Ostatnio zmieniony 2016-03-03, 10:50 przez wesyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Fajna recenzja i speed build wyszedł też fajnie. Troszkę się tego naoglądałem i jeśli mógłbym zasugerować coś, to kamerka była zbyt daleko, ale tylko trochę. Nie wiem, czym filmowałeś, ale można by było pokusić się o większy zoom lub o przybliżenie kamery. Model jest mały i może nie warto, ale przy większych modelach dobrze wygląda, jak co jakiś czas zmienia się kadr i pokazujesz z innej perspektywy budowę :-).

Co masz na myśli pisząc, że strzelanie kuleje?
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: wesyr »

DonBolano pisze:Fajna recenzja i speed build wyszedł też fajnie. Troszkę się tego naoglądałem i jeśli mógłbym zasugerować coś, to kamerka była zbyt daleko, ale tylko trochę. Nie wiem, czym filmowałeś, ale można by było pokusić się o większy zoom lub o przybliżenie kamery. Model jest mały i może nie warto, ale przy większych modelach dobrze wygląda, jak co jakiś czas zmienia się kadr i pokazujesz z innej perspektywy budowę :-).
Dzięki za miłe słowa. Już w kolejnym wideo staram się tak robić. Wiesz, pierwsze koty za płoty. Na czymś trzeba się nauczyć nowych umiejętności. Filmuję aparatem Sony a58. Na lepszy sprzęt nie ma hajsu - trzeba cos na klocki zostawić :).

DonBolano pisze:Co masz na myśli pisząc, że strzelanie kuleje?
Przy kilku próbach wystrzelania pocisku urywało się skrzydło - nie ma tu systemu ze sprężyną, która daje pociskowi napęd. Tutaj tylko paluch wypycha długi pin.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: DonBolano »

wesyr pisze:Przy kilku próbach wystrzelania pocisku urywało się skrzydło - nie ma tu systemu ze sprężyną, która daje pociskowi napęd. Tutaj tylko paluch wypycha długi pin.
Aha. Czyli pstrykasz ;)
wesyr pisze:Dzięki za miłe słowa. Już w kolejnym wideo staram się tak robić. Wiesz, pierwsze koty za płoty. Na czymś trzeba się nauczyć nowych umiejętności. Filmuję aparatem Sony a58. Na lepszy sprzęt nie ma hajsu - trzeba cos na klocki zostawić :).
Jeśli tego typu filmiki zaczną Ci robić ruch na blogu lub na YT, to warto zainwestować nawet w najtańszą lustrzankę. Jakość będzie dużo lepsza, a i możliwości nagrywania większe ;).

A możesz zdradzić - masz jakiś namiot bezcieniowy lub stół? Jak oświetlasz?
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: wesyr »

DonBolano pisze: Jeśli tego typu filmiki zaczną Ci robić ruch na blogu lub na YT, to warto zainwestować nawet w najtańszą lustrzankę. Jakość będzie dużo lepsza, a i możliwości nagrywania większe ;).

A możesz zdradzić - masz jakiś namiot bezcieniowy lub stół? Jak oświetlasz?
Nie mam jakiegoś specjalnego parcia na ekran - to dla mnie zabawa.

Sony alfa 58 to lustrzanka, ale amatorska. Z resztą jeszcze nie rozpracowałem do końca filmowania. Pozostają ćwiczenia.

Fotografuję na blacie kuchennym - tam mam najwięcej miejsca. Oświetlam 4 żarówkami światła stałego (85 W każda) - po dwie na jedną białą parasolkę rozpraszającą. W przypadku tego modelu zapomniałem wyłączyć oświetlenie sufitowe, ale w ostatecznym rozrachunku wyszło nawet na plus. :)

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: DonBolano »

O. Parasolka. Dobry pomysł. :-)

Swoją drogą - fajny blog. Mogłoby się więcej wpisów na raz wyświetlać.
Ostatnio zmieniony 2016-03-02, 21:22 przez DonBolano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: DonBolano »

Zapewne widziałeś.

https://youtu.be/jEfo-RIVLig

W kazdym razie bardzo fajnie Ci wyszło jak na "partyzanckie" warunki ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: wesyr »

Tego filmiku nie widziałem, ale kilka jego filmów oglądałem. Zastanawiam się jak uzyskuje tak mocne światło.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: DonBolano »

wesyr pisze:Zastanawiam się jak uzyskuje tak mocne światło.
Pewno ma mocne żarówki - ja mam do zdjęć produktów we firmie dwie energooszczędne o ekwiwalencie chyba 300W ;-) Nieźle daje po oczach ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

ODPOWIEDZ