[MOC] Modular-Cukiernia i Fryzjer

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Modular-Cukiernia i Fryzjer

#1 Post autor: Biedrus »

Witam. Chciałbym zaprezentować kamieniczkę, którą zbudowałem razem z żoną, z myślą do planowanej makiety na nasze wystawy.
Na parterze mieści się salon fryzjerski oraz cukiernia. Piętro to część mieszkalna.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Salon Fryzjerski.


Obrazek
Cukiernia.

Obrazek
Obrazek
Na piętrze znajdują sie dwa mieszkania.

Obrazek
Obrazek
Trzy moduły razem.

Obrazek
Wersja poprawiona.


Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.

Galeria Brickshelf
Galeria Flickr-duża rozdzielczość
Ostatnio zmieniony 2016-03-07, 23:32 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

Fajny patent na suszarki do włosów i kuchenki :)
Jakoś w połowie budynku przydałby się jeszcze albo gzyms, albo może gęściej poprowadzić te romby, czegoś mi tam brakuje.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Kamieniczka jest naprawdę całkiem ciekawa. Fajnie że w środku jest wszystko zagospodarowane. Na pewno bedzie sie super prezentować na makiecie :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#4 Post autor: tajfek »

Dach... nie wiem jak wyjdzie u mnie, nawet nie wiem jak się za to zabrać. Z tego powodu nie będę się czepiał Twojego. Przyznaj jednak że to słaba strona Twojej pracy.

Myślę że podobnie jak ja cierpisz na brak materiału budowlanego. W takiej sytuacji dobrze jest się posiłkować rozwiązaniami z użyciem czegokolwiek innego jak te czerwone skosy. Przejrzyj sobie exclusives i MOCe innych Afoli, może coś z ww pobudzi Twoją wyobraźnię.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Jakoś w połowie budynku przydałby się jeszcze albo gzyms, albo może gęściej poprowadzić te romby, czegoś mi tam brakuje.
Powiem ci, że też miałem takie uczucie(dalej mam), że brakuje mi czegoś w tym miejscu. Chciałem dodać dodatkowe ozdoby, ale po konsultacji z żoną zrezygnowałem. Według niej byłby już za duży przepych. Z kobietą się nie dyskutuje, więc postawiliśmy na prostotę :-)
Dach... nie wiem jak wyjdzie u mnie, nawet nie wiem jak się za to zabrać. Z tego powodu nie będę się czepiał Twojego. Przyznaj jednak że to słaba strona Twojej pracy. Myślę że podobnie jak ja cierpisz na brak materiału budowlanego.
To był jedyny pełny dach na jaki było mnie stać w chwili obecnej(klockowej i finansowej). Miałem do wyboru, albo zrobić taki, lub jakąś jego atrapę. Mimo wszystko,mi się on podoba. Przeglądałem wiele prac na naszym forum i stwierdziłem, że dużo osób ma z nim problemy.Jest to chyba najbardziej newralgiczna część kamieniczek. Kilka fajnych patentów znalazłem, ale jest tak jak stwierdziłeś powyżej, braki budulca niestety wychodzą na jaw :-(
Klocków mam coraz więcej, ale zawsze jest za mało.Niby jest to taka mała i niepozorna kamieniczka, a i tak kasy na niej zostawiłem sporo na BL.
Kamieniczka jest naprawdę całkiem ciekawa. Fajnie że w środku jest wszystko zagospodarowane. Na pewno bedzie sie super prezentować na makiecie :)
Dziękuje. Mam nadzieje, że się dobrze wkomponuje w makietę :-)
Ostatnio zmieniony 2016-03-06, 07:47 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Kalais »

A ja lubię klasyczne dachy ze skosów, i uważam, że unikanie ich za wszelką cenę jest fanaberią AFOLi ;)

Tylko by się przydało, żeby wystawał poza obrys budynku, czyli np. zrobić go o jeszcze jeden poziom wyższy, zwiększy się wtedy też szerokość, czy tam głębokość w tym przypadku.

Ogólnie jest bardzo fajnie. Szczególnie jak na walkę z brakiem budulca. I zgadzam się z Mestarim, że brakuje jakiegoś gzymsu. Jak masz jeszcze białe klocki to może rozwiń tą białą linię w gzyms?

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Mnie to zastanawia jak ten dach się trzyma kupy. Użyte są skosy o szerokości 4 studów i żaden klocek nie jest na zakładkę. Ten dach to pewnie waży tyle co reszta kamienicy przez ilość zapychacza.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#8 Post autor: Biedrus »

Dach jest bardzo solidny.Wiatr go na pewno nie zdmuchnie:-)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#9 Post autor: bart_ilo »

Mi kamienica się podoba. Ładna kolorystyka :)
Tylko te okna tak wystają i może jakby dach delikatnie wystawał. O jednego studa.

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: BoskiKacu »

Podobnie jak przedmówcy napisali - dach mógłby nieco wystawać, a z boku na poddaszu może jakieś okienko? I w ogóle więcej okien, bo są malutkie, szczególnie z tyłu... Albo balkon jakiś na górze, hmm?:) Z przodu faktycznie dziwnie wystają te okna, ale za to wydają się być ładniejsze niż te z tylu, ale to chyba przez solidniejszy parapet

A tak bardzo fajna kolorystyka, rewelacyjne wnętrza z dużą ilością szczegółów, naprawdę super:)
Ostatnio zmieniony 2016-03-06, 18:49 przez BoskiKacu, łącznie zmieniany 2 razy.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szuwax »

Dach można byłoby zrobić nieco lepiej, ale wiadomo jak brak klocków to za wiele się nie wymyśli. Wnętrza za to super :).
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#12 Post autor: Biedrus »

Przedstawiam wersję poprawioną. Zastosowałem się do dwóch wskazówek komentujących.
Zwiększyłem rozmiar nieszczęsnego dachu, wystaje teraz jeden stud, oraz dodałem gzyms.
Wydaje mi się, że jest trochu lepiej. Proszę skomentować, bo sam nie wiem :-)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-03-07, 18:45 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#13 Post autor: bart_ilo »

Moim zdaniem dach lepiej wygląda :-)

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: BoskiKacu »

Dach spoko, a z tyłu coś zmienialiście? Może za oknami na dachu dalibyście czarne bricki, wtedy będzie wyglądało jak ciemny strych:)

Borys
Posty: 6
Rejestracja: 2016-03-06, 13:43
Lokalizacja: Szczecin

#15 Post autor: Borys »

Przyjemna, wesoła kamieniczka : ) Sugestia o czarnych brickach za oknami na strychu bardzo trafna, popieram! Jeśli chodzi o gzyms, to naprawdę ożywia on ścianę i cały model, nie jest taki płaski, dwuwymiarowy
Kloc do kloca, by wyszedł kawał MOCa!

ODPOWIEDZ