[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Martini26
Posty: 54
Rejestracja: 2015-05-31, 17:44
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: nie mam
Kontakt:

 

#361 Post autor: Martini26 »

Masz rozmach! To będzie coś naprawdę pięknego po ukończeniu (jak zresztą wszystko co związane jest z OT ;) ) Powodzenia Ci życzę i śledzę Twój projekt na bieżąco zastanawiając się skąd na to wszystko masz czas?

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#362 Post autor: Stelario »

Martini26 pisze:Powodzenia Ci życzę i śledzę Twój projekt na bieżąco zastanawiając się skąd na to wszystko masz czas?
Moim skromnym zdaniem jak by miał czas to by to nie trwało 7 lat.

Cieszę się że prace nabierają tempa i jest już bliżej końca. :)[/list]

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#363 Post autor: Ciamek »

Stelario pisze:Moim skromnym zdaniem jak by miał czas to by to nie trwało 7 lat.
A to nie z 10 już? : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#364 Post autor: Stelario »

Patrzyłem na date tego tematu 2009 :) ale jak widać projekt już był w trakcje "produkcji"
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#365 Post autor: dmac »

Stelario pisze:Patrzyłem na date tego tematu 2009 :) ale jak widać projekt już był w trakcje "produkcji"
O, nawet bardzo!
Oficjalne dziesięciolecie obchodziliśmy półtora roku temu, bo pierwsze prace nad wahadłowcem anonsowałem 22.10.2004 roku. Czyli dwunasty rok biegnie... Ale znów gdyby liczyć od chwili, gdy Adam mnie natchnął do budowania całej makiety, to w czerwcu minie 10 lat. Uważam jednak, że śmieszniej (albo straszniej) jest liczyć od 2004 r. :)

Powiedziałbym, że tempo jest bardzo umiarkowane. Długie okresy całkowitego zastoju (np. roczne oczekiwanie na elementy z BOPu) przeplatane są chwilami wytężonej pracy (cały AT-AT zrobiony w zaledwie 2,5 miesiąca!). Czasu na budowanie mam rzeczywiście niewiele, ale o wiele większym problemem są pieniądze. Cóż, im dłużej to potrwa, tym większa będzie moja satysfakcja :) .

Dzięki za słowa otuchy!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Martini26
Posty: 54
Rejestracja: 2015-05-31, 17:44
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: nie mam
Kontakt:

 

#366 Post autor: Martini26 »

No tak... trochę już minęło czasu ;)
Fundusze to faktycznie ciężka sprawa ale miejsce np. w mieszkaniu by nie przetrwało takiej próby czasu ;) No i nie na moje nerwy, bo ja niecierpliwy jestem :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#367 Post autor: dmac »

Martini26 pisze:miejsce np. w mieszkaniu by nie przetrwało takiej próby czasu
Tak się składa, że mój kącik LEGO znajduje się w tym samym pokoju, w którym na co dzień pracuję, więc Główna Księgowa (o ponętnych kształtach mojej Małżonki) od lat cierpliwie znosi obecność dodatkowego mebla nakrytego obrusami (dla ochrony przed kurzem), zapewne w nadziei, że jego obecność wpływa dodatnio na wydajność mojej pracy ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Martini26
Posty: 54
Rejestracja: 2015-05-31, 17:44
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: nie mam
Kontakt:

 

#368 Post autor: Martini26 »

Szczęściarz z Ciebie jeśli w pracy możesz sobie tak pozwalać ;)

gregory_21
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-20, 19:10
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#369 Post autor: gregory_21 »

Już od 249h22' nie pojawił się żaden nowy wpis autora z fenomenalnym zdjęciem czegoś ulepszonego... to jest NIEDOPUSZCZALNE!!!



:D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#370 Post autor: dmac »

Nie myślcie, że nic się nie dzieje w najnudniejszym projekcie świata! ;)
Już trzy razy próbowałem bez powodzenia nałożyć górną część kielicha, czyli ostatni element między filarem, a płaską częścią platformy lądowniczej. Albo obwód nie taki, albo nachylenie, albo łączenia za słabe... Ale sukces jest raczej bliski, więc przypuszczam, że górna część kielicha będzie wyglądała tak (tylko oczywiście do góry nogami ;)):

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-06-01, 09:11 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#371 Post autor: Jellyeater »

Podziwiam. Ja próbuję ze sobą połączyć ostatnio dwie ściany narożnie, żeby obie były pochylone i mi nie idzie. :( Twoje wygląda super.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#372 Post autor: REX »

Widać, że od spodu było sporo "rzeźbienia" ale efekt jest super. Powierzchnie bardzo ładnie się stykają.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy tam będzie jeszcze jakiś pierścień pod tym kielichem?
W tej chwili patrząc od spodu kielicha, cały "montaż" i "rusztowanie" ścian ma mniejszą średnicę niż średnica obrzeża. Czyli albo filar się nie zmieści albo pozostanie spora szpara.
Chyba, że ja źle patrzę i źle oceniam sytuację.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#373 Post autor: dmac »

Dziękuję.
Ta (czyli górna) część kielicha nie będzie nadziana na filar, więc nic się nie musi mieścić w środku. Hurra-optymistyczny plan jest taki, że będzie sobie po prostu leżała na dolnej części kielicha :) . Nawet z tym całym ustrojstwem, które spaja ją od wewnątrz, ma znacznie większą średnicę niż elementy konstrukcyjne łączące filar, poprzez dolny kielich, z platformą.
Jedyne, co musi mieć, to dolną średnicę odpowiadającą średnicy dolnego kielicha oraz odpowiednią wysokość, żeby nie było szpary pod samą platformą. I wygląda na to, że ma :) .

Problemem jest montaż, bo nie mogę dostać się do wnętrza kielicha od góry, żeby spiąć ostatnie elementy w pętlę. Możliwe, że będę musiał rozebrać kawałeczek platformy, żeby to zrobić (co jest o tyle przykre, że jest wewnątrz pospinana Technicowo, a to zawsze oznacza kłopoty, siłowanie oraz spore wku...rzenie niżej podpisanego ;) ).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#374 Post autor: BONBINI »

dmac, czy ja dobrze widzę kafle 4x4 i 6x6? Są takie? - człowiek uczy się przez całe życie :-) Szacun za dopasowanie.
Ostatnio zmieniony 2016-05-17, 11:40 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#375 Post autor: Mestari »

To nie kafelki 4x4 tylko na jednym boku masz 4 study, reszta gładka.

ODPOWIEDZ