FAQ - www.bricklink.com

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#166 Post autor: Jarząb »

LeGol....ski pisze:1 nie znajduje wszystkich sklepów z polski w których ta część jest.
2 przy każdym klocku pokazuje mi tylko 20 sklepów.
Tu
3 czy można ustawić na stałe wyszukiwanie tylko w jednym kraju? Zarówno w Wanted jak i w całym serwisie.
Wszystkie 3 punkty sprowadzają się do jednego - pokazuje Ci oferty z całego świata. Żeby przefiltrować, masz w Wanted -> My Settings opcję In View and E-Mail Notifications, Include only Items in Stores which are Located: wybierz In Country i Polskę i wszystko załatwione. Mam nadzieję, że pomogłem.

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#167 Post autor: LeGol....ski »

Tak, teraz już jest OK. Dziękuję.

I kolejna rzecz która pojawiła się podczas używania BL to pojęcie Super Lot
Co to oznacza dla mnie jako kupującego?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#168 Post autor: M_longer »

LeGol....ski pisze:Super Lot
Transakcja wiązana :)

Czasem sprzedający wystawia coś w komplecie, na przykład zwrotnica + wheel hub:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Te ... ndID=28447

Nie można kupić ich osobno, tylko w komplecie.

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#169 Post autor: dropship »

Kilka pytań:
1) Wygenerowałem sobie na rebrickable listę części potrzebną do MOCa który chce stworzyć; w bólach dorzuciłem do niej kilka innych brakujących części, bo okazuje się, że niektórzy mają inną definicję "kompletnego zestawu";
wygenerowaną listę załadowałem na bricklink, ale czuję się jak stary człowiek, bo nie wiem jak znaleźć sklep, który będzie miał wszystkie części z danej listy.

Pod tym linkiem widzę trochę sklepów z Polski (search by store), ale z tego co rozumiem, albo żaden nie ma wszystkich części, albo coś źle klikam:
http://www.bricklink.com/wantedShop.asp

Gdzie mam kliknąć, żeby znaleźć sklep, który będzie miał wszystko; albo chociaz jak najwięcej? (nie widzę opcji sortowania). Wydaje mi się, że szukam dość popularnych klocków i powinny być do kupienia w jednym sklepie.
Jeśli nie jest to możliwe, to co zrobić, żeby kupić klocki tylko w dwóch?
Na razie mój jedyny pomysł to podział listy na dwie części (kilka klocków jest chyba mniej popularnych); ale wydaje mi się, że jeśli będzie je miał jakiś sklep to tym bardziej powinien mieć "masówkę".

2) Co znaczy "Lots (Unique)" przy danym sklepie? I "items"?
np.

Kod: Zaznacz cały

Lots (unique)                               items
404 (44)	                                 17,116
Mi potrzeba 78 typów części, przy czym niektóre w kilku sztukach, koło 300 klocków.

Lots to partia klocków? Ale co znaczy "unique lot"?

3) Czy w takim opisie:
<ITEM>
<ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
<ITEMID>3900</ITEMID>
<COLOR>85</COLOR>
<MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>

da się zmienić kolor na dowolny? Część klocków z mojej listy mogłaby mieć dowolny kolor, byle kupić je taniej.
Ostatnio zmieniony 2014-06-22, 22:09 przez dropship, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#170 Post autor: bacon »

Nie eksportowałem nigdy listy z Reblicable i nie wiem jak to do końca wygląda i czy dobrze eksportuje. Zrób sobie najlepiej Wanted List z potrzebnymi klockami na BL i wtedy poszukasz w ilu sklepach da się to kupić. Niekoniecznie w jednym uda się całość kupić, może to być i 5 sklepów. Tak bywa.

items - ile sztuk z twojej Wanted Listy sklep posiada, suma wszystkich pozycji
lots - ile konkretnie pozycji (klocków) możesz dostać w danym sklepie

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#171 Post autor: judam »

Ja jak kompletowałem statek 10210 to zamawiałem z około 30-40 sklepów. Z tego około 10 sklepów po jednym lub dwóch klockach.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

rourk3
Posty: 21
Rejestracja: 2008-10-13, 18:47
Lokalizacja: Ste-ce

#172 Post autor: rourk3 »

dropship pisze:Kilka pytań:
1) Wygenerowałem sobie na rebrickable listę części potrzebną do MOCa który chce stworzyć; w bólach dorzuciłem do niej kilka innych brakujących części, bo okazuje się, że niektórzy mają inną definicję "kompletnego zestawu";
wygenerowaną listę załadowałem na bricklink, ale czuję się jak stary człowiek, bo nie wiem jak znaleźć sklep, który będzie miał wszystkie części z danej listy.

Pod tym linkiem widzę trochę sklepów z Polski (search by store), ale z tego co rozumiem, albo żaden nie ma wszystkich części, albo coś źle klikam:
http://www.bricklink.com/wantedShop.asp

Gdzie mam kliknąć, żeby znaleźć sklep, który będzie miał wszystko; albo chociaz jak najwięcej? (nie widzę opcji sortowania). Wydaje mi się, że szukam dość popularnych klocków i powinny być do kupienia w jednym sklepie.
Jeśli nie jest to możliwe, to co zrobić, żeby kupić klocki tylko w dwóch?
Na razie mój jedyny pomysł to podział listy na dwie części (kilka klocków jest chyba mniej popularnych); ale wydaje mi się, że jeśli będzie je miał jakiś sklep to tym bardziej powinien mieć "masówkę".

2) Co znaczy "Lots (Unique)" przy danym sklepie? I "items"?
np.

Kod: Zaznacz cały

Lots &#40;unique&#41;                               items
404 &#40;44&#41;	                                 17,116
Mi potrzeba 78 typów części, przy czym niektóre w kilku sztukach, koło 300 klocków.

Lots to partia klocków? Ale co znaczy "unique lot"?

3) Czy w takim opisie:
<ITEM>
<ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
<ITEMID>3900</ITEMID>
<COLOR>85</COLOR>
<MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>

da się zmienić kolor na dowolny? Część klocków z mojej listy mogłaby mieć dowolny kolor, byle kupić je taniej.
Mało prawdopodobne, że znajdziesz sklep, który ma wszystkie klocki.

Co do zmiany koloru to najlepiej edytować "Wanted List" w programi BrickStock: http://brickstock.patrickbrans.com/

Wtedy można zmieniać kolor na dowolny, a następnie wyeksportować listę do Bricklinka.

"Unique lots" to unikalne pozycje w inwentarzu. Przykładowo sprzedawca ma trzykrotnie dodany Czarny Brick 1x1. Wtedy będą to trzy loty, ale jeden "unique lot".

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#173 Post autor: SzU »

Ile czasu trzymane są klocki w Wózeczku (Cart)?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#174 Post autor: martinb »

Zawartość koszyka jest kasowana z chwilą wygaśnięcia ciasteczek (cookies) na danym urządzeniu, na którym używasz BrickLinka.

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#175 Post autor: SzU »

Dzięki. Miałem nadzieję, że to jakiś wewnętrzny mechanizm BL, ale i tak spoko :D

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#176 Post autor: judam »

W zależności od przegladarki. Jedna kasuje zawartość koszyka już po ponownym włączeniu a inna trzyma pozycje.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#177 Post autor: francis83 »

Dzisiaj pierwszy raz zamówiłem coś na bricklink. Lego 4194 (latarnia morska z Piratów z Karaibów). Z Belgii. Wyszło mi aż 32 euro za wysyłkę. To aż tyle kosztuje? Zestaw od użytkownika, który ma dobre recenzje na naszym forum.
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#178 Post autor: judam »

Tak. To dość duży zestaw więc przesyłka jest jak najbardziej prawidłowa.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#179 Post autor: francis83 »

judam pisze:Tak. To dość duży zestaw więc przesyłka jest jak najbardziej prawidłowa.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Dostałem maila z informacją: "Please send a grand total of EUR 112.80 to my paypal account" i mail sprzedawcy. W którym miejscu znajdę konto paypal danego użytkownika?
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#180 Post autor: bacon »

Ten mail to jego konto Paypal.

ODPOWIEDZ