30421 Skybound Plane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

30421 Skybound Plane

#1 Post autor: nori »

Recenzja pochodzi z Pirackiego Bloga, jak ktoś natomiast gustuje w innych klimatach, to może zahaczy o Przygodę lub Horror? Oczywiście wszystkich maniaków klocków zapraszam na 8studs i jeżeli możecie, dajcie lajka na febuku!

30421 Skybound Plane

Obrazek

Seria: Ninjago / Skybound
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 30
Figurki: 1: Bucko
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17 x 19 cm
BrickSet, BrickLink

Zestaw malutki, więc i recenzja będzie raczej zwięzła i krótka. O samej serii Ninjago wspominałem już parokrotnie na blogu, nie tylko przy okazji najnowszej Pirackiej "podserii", a i zapewne jeszcze przyjdzie mi o niej niejednokrotnie powspominać przy okazji być może choćby recenzji większych zestawów. To, że obecnie w świecie Ninjago nasi dzielni Ninja spotkali Piratów, zapewne doskonale wiecie. Spotkanie to zaowocowało oczywiście wysypem sporej liczby zestawów, lepszych lub gorszych, to już kwestia prywatnych upodobań, z pewnością natomiast ciekawych. Jako maniak Piratów jednak nie ostrzę sobie zębów na wszystkie, niektóre zestawy uważam za naprawdę słabe, ale jak nadarzyła się w naszym kraju zdobycia całkiem atrakcyjnego polybagu w tym temacie, skrzętnie skorzystałem.

Czy była to taka super okazja, to trochę kwestia dyskusyjna. Otóż zestawik możemy znaleźć w punktach z prasą sprzedawany wraz z magazynem LEGO Ninjago Wydanie Specjalne 2016/01 w cenie 19.99 złotych. Czyli nie tak znowu tanio, tym bardziej, że magazyn dla osoby niezbyt zainteresowanej serią nie przedstawia żadnej wartości, no chyba że ktoś pragnie przeglądać paręnaście stron z pobieżnym i suchym przewodnikiem po wątłej jakości serialu.

Obecnie na rynku mamy wiele magazynów LEGO, a dodatki do nich zazwyczaj przyjmują formę tzw Foil Packów, czyli garść klocków lub figurka zapakowana jest w foliowy, nieprzezroczysty woreczek, zamykany na pasek kleju. Natomiast niniejszy zestawik 30421 Skybound Plane to pełnoprawny produkt TLG, z własnym numerem, także wydany w foliowym, ale miejscami przezroczystym, opakowaniu, doskonale wszystkim zapewne znanym jako polybag. Zresztą stąd zapewne wyższa cena magazynu i oznaczenie go jako "wydanie specjalne".

Obrazek

Obrazek

W opakowaniu znajdziemy malutką ale przejrzystą instrukcję oraz garść całkiem ciekawych elementów, szczególnie, jak ktoś lubi morskie klimaty. No ale w końcu to Piraci. Mamy tu więc i kotwicę i koło sterowe i butelki, zapewne pełne rumu. Dodatkowo znajdziemy całkiem sporo uzbrojenia i to zarówno w postaci broni białej jak i palnej!

Obrazek

Figurka jedna, oczywiście Pirat, podobno wołają na niego Bucko. Oprócz tego zestawu, znaleźć go można jeszcze w zestawach 70599 Cole's Dragon i 70605 Misfortune's Keep, natomiast samą główkę zapewne możecie kojarzyć z normalnej, choć średnio udanej, Pirackiej serii z 2015, należała oczywiście do kapitana Piratów.

Obrazek

Obrazek

Konstrukcja, jak zresztą wskazywał dobór elementów, to statek. Tyle, że statek powietrzny! Skąd wiec tu ster i kotwica? Ano okazuje się, że elementy te sprawdzają się wprost idealnie także użyte w sposób nieco niestandardowy! No bardzo słusznie, przecież to klocki, pierwsze skrzypce zawsze powinna grać tu wyobraźnia! A ster spokojnie można zmienić w śmigło, natomiast kotwica idealnie sprawdzi się jako skrzydła! Katany także mogą posłużyć jako skrzydła, a butelki przemianujemy na silniki odrzutowe!

Obrazek

Obrazek

I fruu, już nasz Bucko może zostać panem przestworzy!

Obrazek

Obrazek

Muszę przyznać, że z zestawiku jestem bardzo zadowolony. Może cena którą za niego trzeba zapłacić nie jest super okazyjna, a sam zestawik z pewnością żadnym cudem nie jest, to jednak oferuje garść ciekawych elementów, składa się go niezwykle przyjemnie, a końcowy efekt jest, wybaczcie za określenie, bardzo pocieszny. Po prostu, micha się cieszy, jak widzi się tak abstrakcyjne pomysły z wykorzystaniem niby standardowych elementów. I bardzo dobrze, bo to w końcu zabawka i o zabawę, dobrą zabawę, tu chodzi! Dodatkowo ludzik, który naprawdę może się podobać: świetna buźka, gustowna bandana, estetyczny nadruk na torsie. Całość jak najbardziej na plus, i z mojej strony oczywiście gorąco polecam!
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 20:55 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Poczekam bo już się zapisałem na tego polibaga z GB. Ale faktycznie sympatyczny. Tak jak i recenzja.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: DonBolano »

nori pisze:oszczę
Auć.

Ewentualnie oszczam ;-), ale chyba jednak nie ;).
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 20:21 przez DonBolano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

DonBolano pisze:Ewentualnie oszczam ;-), ale chyba jednak nie ;).
Oj, raczej nie. ;) Dzięki za wyłapanie! Recenzja powstała pod wpływem impulsu, bez większych do niej podchodów, no i przez to wszystko nawaliła też mi korekta. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Strasznie mnie irytują te minifigi z dwu kolorowymi rękami i nogami. Wygląda to co najmniej dziwnie. I tak jak Mysza kiedyś zauważyła z Chimą, pewno zawsze ta sama noga będzie inna. Przez co się nie da z tego normalnego ludzika złożyć.
Jak by miał 2 nogi brązowe to bym go kupił a tak to się nadaje na MOC'a o paradzie równości co najwyżej.
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 21:11 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Johan »

Stelario pisze:Strasznie mnie irytują te minifigi z dwu kolorowymi rękami i nogami. Wygląda to co najmniej dziwnie. I tak jak Mysza kiedyś zauważyła z Chimą, pewno zawsze ta sama noga będzie inna. Przez co się nie da z tego normalnego ludzika złożyć.
Jak by miał 2 nogi brązowe to bym go kupił a tak to się nadaje na MOC'a o paradzie równości co najwyżej.
Sprawdziłem, i w tym rzucie Ninjago występują dwa rodzaje pomarańczowo brązowych nóżek, jeden z lewą pomarańczową i prawą brązową, a drugi na odwrót. Mają trochę różne nadruki, ale można spróbować zamienić i zobaczyć jak wyjdzie. Gdyby ktoś dysponował, to bardzo proszę o zdjęcie.

Aha, i ten drugi rodzaj nóżek będzie zdaje się w następnym numerze gazetki.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#7 Post autor: nori »

To nie recenzja, więc nie wrzucam, ale jak kogoś interesuje inne latadełko ze świata Ninjago vs Pirates, to pstryknąłem parę fotek. Ciekawostka jest powrót małpki, forma taka sama jak w pierwszych Piratach, zmieniła się jednak kolorystyka. Wiem, że ma być steampunkowo, ale jak dla mnie, w tym aspekcie akurat coś chyba nie wyszło. Piratka natomiast przeurocza! Więcej fotek i opis w notce.

Obrazek

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#8 Post autor: Johan »

Nori, skoro masz oba rodzaje nóżek z tegorocznego Ninjago, mógłbyś zamienić je tak, żeby jedne były w całości pomarańczowe a drugie całe brązowe i cyknąć im zdjęcie? Byłbym zobowiązany.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

nori, tak na pierwszy rzut oka ta małpka ma zupełnie inny ogon, oczy, pyszczek, uszy i tułów...

Piłomiecz jest genialny!
Ostatnio zmieniony 2016-04-03, 02:01 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#10 Post autor: nori »

Johan - spoko, pstryknę taką fotkę.
Durzy - to od razu pstryknę fotkę starej i nowej małpki. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

Zabawa z nóżkami:

Obrazek

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#12 Post autor: Johan »

Dzięki!
Brązowe całkiem fajnie wyglądają, pomarańczowe ciut gorzej. Ale i tak prędzej będę tych wariantów używał niż mieszanych.

ODPOWIEDZ