40190 Ferrari F138 [+VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

40190 Ferrari F138 [+VIDEO]

#1 Post autor: wesyr »

40190 Ferrari F138 - recenzja + speed build

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com.

Obrazek


Wczorajsza wizyta na Shellu celem zjedzenia hot-doga zakończyła się zakupem trzech polybagów z serii promującej Shell i Ferrari. Już jakiś czas temu widziałem, któryś z nich wystawiony jako nagroda w programie lojalnościowym dla klientów tej sieci stacji paliw. Tankuję zazwyczaj gdzie indziej, więc nie miałem możliwości zdobycia tych nagród. Ku mojemu zdziwieniu nierozdane polybagi zajmują całą półkę pod kasą. Ostatkiem sił powstrzymałem się przed zakupem wszystkich.


Bricklink zalicza te polybagi do podserii Racers: Ferrari, na którą składa się 40 zestawów. Brickset natomiast założył, że to seria Promotional, a podseria Shell, w skład której wchodzi w sumie 7 modeli w woreczkach.

Pierwszy na warsztat biorę zestawik 40190 Ferrari 138. Jest to miniaturka bolidu Formuły 1 zespołu Scuderia Ferrari na sezon 2013. Jego nazwa pochodzi od dwóch ostatnich cyfr 2013 roku oraz liczby cylindrów silnika.

Seria: Shell, Ferrari
Rok: 2014
Numer: 40190
Elementów: 43
Cena za jeden element: 0,46 zł
Waga modelu: 27 g
Waga zestawu: 35 g
Model alternatywny: nie
Cena: 19,99 zł na stacjach Shell (w salonie Ferrari się nie rozglądałem :) )

Spis części
Bricklink
Brickset


Opakowanie i zawartość


Opakowanie to polybag, czyli niewielki, połyskujący woreczek o wymiarach 19 cm x 17 cm x 1 cm o wadze 35 gram. Przód foliowej torebki przedstawia fragment toru wyścigowego, na którego tle wklejono zdjęcie gotowego modelu. Trzeba przyznać, że wygląda to ładnie, szczególnie, że lubię połączenie czerwonego z żółtym. Poza tym widzimy tu loga Lego, Shell i Ferrari oraz informacje o wieku przeznaczenia modelu, jego numer i nazwę, a także (w prawym dolnym rogu) infografikę, która pokazuje, że samochodzik można wprawić w ruch.

Tył opakowania, niemal cały czerwony, po środku zawiera przezroczysty pasek folii, dzięki któremu można podejrzeć zawartość. Poza tym dominują tu ostrzeżenia o możliwości zadławienia. Z ciekawostek - widzimy tu naklejkę świadczącą o oryginalności produktu Ferrari.

Obrazek
Obrazek


Wewnątrz woreczka znajdujemy:
- 43 klocki
- zabezpieczoną folią instrukcję i arkusz z naklejkami

Dominujące kolory to Red, White oraz Black.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowe części

W tak niewielkim zestawie znajdujemy nowe części, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem.

Obrazek
93589pb007 Red Wedge 4 x 2 x 1 1/3 with 1 x 4 Base with 1 Black, 3 White Stripes Pattern

Obrazek
74967pb01 Black Wheel 8mm D. x 9mm (for Slicks), Hole Notched for Wheels Holder Pin, Reinforced Back with Yellow Rim Edge Pattern

Części ciekawe

Co prawda poniższe dwa elementy wprowadzone zostały do sprzedaży dwa lata wcześniej, lecz wydają mi się interesujące i występują jedynie w 10 zestawach. Pierwszy z nich to przednia oś, drugi, znacznie ciekawszy, to również element zawieszenia wraz z mini silnikiem Pull back.

Obrazek
11002 Black Plate, Modified 2 x 2 with Wheels Holder Wide and Hole, Reinforced Bottom


Obrazek
10039c01 Black Pullback Motor 8 x 4 x 2/3

Instrukcja to złożona wielokrotnie kartka A4. Prosty proces budowy zawiera się w 14 krokach. nie ma tu spisu elementów. Jest natomiast reklama 6 zestawów z serii promocyjnej.

Obrazek
Obrazek


Budowa i gotowy model

Jak już wspomniałem wyżej budowa modelu jest prościutka. W poniższym filmiku, który jest pierwszym zmierzającym do recenzji wideo zobaczycie części, nowe części, budowę i funkcje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kBtX-OIhHNA[/youtube]

Elementy zapasowe - bardzo dużo jak na zestaw 43 części.

Obrazek



Gotowy model

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie


Złożony model jest bardzo zgrabny i jak na tak niewielką skalę bardzo wiernie odwzorowuje oryginał. Kolorystyka, naklejki i nowe felgi pozwoliły osiągnąć taki efekt.

Obrazek

Poza tym model można wprawić w ruch za pomocą napędzanej motorem Pull back tylnej osi. Posiadając więcej niż jeden taki samochodzik można urządzić wyścigi. Dwadzieścia złotych to żaden majątek, a zabawy jest na jakiś czas. Polecam.

Plusy:
+ ładny model
+ nowe części
+ bawialność
+ dużo elementów zapasowych


Minusy
- brak

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości na flickr

Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/04/40 ... SZMUrGu.99

ODPOWIEDZ