[MOC] Królowa Pająków

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

[MOC] Królowa Pająków

#1 Post autor: bajlando »

Witam,
Dostałem w prezencie pajęczycę z CMF i stwierdziłem, że taka postać musi mieć jakąś historię.
Oto jak wyszło z zarysem wydarzeń :)

To miał być zwykły zwiad dlaczego z odległych wsi należących do królestwa nie spływają podatki i dobra materialne. Zebraliśmy sprzęt i wyruszyliśmy w drogę. Na początku nie było nic podejrzanego. Dopiero po kilku dniach podróży zaczęliśmy słyszeć dziwne wieści od wieśniaków na temat zwiększonej ilości pająków przez co było mniej robactwa, ale również i pożytecznych owadów.
Ósmego dnia napotykaliśmy martwą zwierzynę i może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby ta zwierzyna leżała na ziemi… ale ona była na drzewie… wisiała w kokonie. Ominęliśmy to miejsce z daleka, rozkazy były inne niż niepotrzebna potyczka z jakimś stworem z lasu.
Do pierwszej wioski z której nie przybywały towary był dzień drogi. Przechodziliśmy przez leśne tereny bagienne i faktycznie nie było komarów, ważek i innych owadów występujących na terenach podmokłych, tylko dużo pajęczyn, a niektóre naprawdę spore. Czasem z wody wyskoczyła jakaś żaba i tyle.
Pod wieczór zauważyliśmy wieżę na wzniesieniu. Postanowiliśmy jednak obóz rozbić trochę dalej i rano ją przeszukać. O świcie Randal poszedł się odlać i zniknął na dość długo. Zebraliśmy sprzęt i poszliśmy w jego stronę. Za zakrętem drogi spotkała nas scena mrożąca krew w żyłach. Randal wisiał w kokonie, przez jeszcze nie do końca utkaną sieć było widać jego przerażenie i próbę sięgnięcia po miecz, który sterczał z krzaków. Nad nim na drzewie siedział pająk, ale nie jakiś tam chcący złapać muchę pajączek tylko naprawdę wielki stwór, którego oczy skierowały się w nasza stronę. Talbot wycelował w niego kuszą i wtedy usłyszeliśmy za naszymi plecami szelest. Odwróciłem się i na początku myślałem, że mój wzrok mnie zawodzi. Na drodze była postać, a za nią ziemia pokryta była czymś czerwonym i do tego ruszającym się, niczym pełzający dywan. W lesie natomiast skakały i biegały z ogromna szybkością punkty czarne, szare i białe. Im wszystko było bliżej tym lepiej można było wyłapać szczegóły w postaci odnóży, odwłoków i… oczu. Pająki, dziesiątki, setki, tysiące pająków. A na drodze była ona, ubrana w pajęczynę z białą twarzą, uśmiechała się… uśmiechała się nieprzyjaźnie.
Padł rozkaz odwrotu na wieżę. O Randalu już nikt nie pamiętał, został tam. Za chwilę widziałem jak Wymar wskoczył do bagna, jednak momentalnie nad nim rozpostarła się sieć, Ligart wpadł w pajęczynę na drzewie, a Filbertowi udało się wbiec do jaskini na której wejściu rozpostarła się sieć. Mi z Talbotem udało się dostać do wieży. Zapaliłem pochodnie i biegnąc do góry rozpalałem wszystkie po drodze. Talbot wbiegł na szczyt. Po ścianach już ścigały nas pająki. Żywcem nas nie wezmą… podpaliłem schody. Ogień mógł nas zabić, ale te stwory również.
Najpierw w oknie zobaczyłem wieśniaka z widłami i pomyślałem co za wariat… sam nie da rady i zginie… i wtedy zobaczyłem go… żywą legendę… obrońca biednych i postrach dla złodziei, bandytów, rozbójników i nas… bezlitosnych żołnierzy króla. Jego twarz skrywał kaptur. W jednym ręku miał łuk… drugą dobył miecz. Nie bał się… pierwszego pająka który podbiegł… rozdeptał… I spojrzał na nią. Ona spojrzała na niego… Po jej wzroku można było widać, że się nie boi i z tego samego można było wyczytać, że on też. Czy to było ich pierwsze spotkanie - tego nie wiem… ale było pewne, że żadne nie odpuści…

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pełna galeria na Flickr
Ostatnio zmieniony 2016-04-21, 09:26 przez bajlando, łącznie zmieniany 2 razy.

socha23
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-31, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: socha23 »

Świetne! Bardzo podoba mi się Randal w kokonie, i rozdeptany pająk.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#3 Post autor: bart_ilo »

Fajna praca.
Pomysłowe z kokonem i ciekawie zrobiony rozdeptany pająk :)

Dago
Posty: 7
Rejestracja: 2014-08-12, 20:59
Lokalizacja: CK
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Dago »

Bardzo fajna praca. Mała scenka i tak dużo szczegółów.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szuwax »

Świetna praca, estetyczna, szczegółowa i z historią. Podoba mi się!
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Hobbit »

Rewelacyjna scenka!
Bardzo podoba mi się patent z rozgniecionym pająkiem.
Tylko (według mnie) nie pasuje tu ten czarny łuk z serii Marvel Super Heroes.
A właśnie, byłem dziś na najnowszym filmie Marvela Captain America the Civil War i bardzo go wszystkim polecam.
Oprócz tego łuku, wszystko jest super, zwłaszcza rycerz zaplątany w pajęczynę. :-)
Hobbit

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#7 Post autor: bajlando »

Dzięki za pozytywne opinie :)

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#8 Post autor: Bart86 »

Bardzo sympatyczna praca. Dużo szczegółów, dużo się dzieje. Najbardziej mi się podoba pomysł z rozdeptanym pająkiem - świetny patent :-)! Z czego jest zrobiona sieć lub kokon, co więzi dzielnego rycerza?
Bart

Taraderon
Posty: 28
Rejestracja: 2016-02-17, 20:44
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Taraderon »

Pomysł i wykonanie rewelacyjne. Też poproszę o info z czego jest kokon zrobiony?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Mestari »

To taka część - była w zestawie Hobbita z Shelobą.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#11 Post autor: A.Brickovsky »

Mestari pisze:To taka część - była w zestawie Hobbita z Shelobą.
W zasadzie to nie z Szelobą, ale w tym. :)
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#12 Post autor: bajlando »

A.Brickovsky pisze: Mestari napisał/a:
To taka część - była w zestawie Hobbita z Shelobą.

W zasadzie to nie z Szelobą, ale w tym. :)
Dokładnie właśnie "w tym", jednak ja te kokony zakupiłem na bricklinku - są w kartonikach pakowane po 2 szt.

Taraderon
Posty: 28
Rejestracja: 2016-02-17, 20:44
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Taraderon »

Ja na BL nie mogę ich znaleźć więc poproszę o linka jeśli to nie problem
:)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: SERVATOR »

Taraderon pisze:Ja na BL nie mogę ich znaleźć więc poproszę o linka jeśli to nie problem
:)
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... =1#T=P&C=1

ODPOWIEDZ