[MOC] Johnny Thnuder w drodze do Himalajskiej Świątyni

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Johnny Thnuder w drodze do Himalajskiej Świątyni

#1 Post autor: Jellyeater »

Tak mniej więcej szli. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W środku są zwoje z buddyjskimi teksami i klejnot.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-04-23, 16:03 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

legolady
Posty: 30
Rejestracja: 2014-02-25, 10:50
Lokalizacja: Skalisko
brickshelf: legolady13

 

#2 Post autor: legolady »

Dobrze, że ktoś używa do budowy starszych" figurek. Lubię Lego Adventurers i mam prawie wszystkie figurki z serii, więc bardzo miło mi oglądać Twoją pracę.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Jellyeater, czyżbyś sporo pogrywał w Uncharted 2?


Ja w tym tygodniu wyciągnąłem swoje stare pudło z 4 zestawami z pierwszej serii Adventures i odkryłem, że coś mi się dziwnego stało z oponami (stały się śliskie i tłuste) oraz że jako dziecko poplamiłem baseplejta (32x16 na szczęście to nie płytka 3D której nie miałem) klejem stapiającym plastik... Głupi młodszy ja, głupi...

Będę próbował zrobić jakiś samochód w starym stylu, pasujący do kamieniczek, bo ten z Palace Cinema jest gorzej niż paskudny... choć mój pewnie będzie gorszy :D
Ostatnio zmieniony 2016-04-17, 19:34 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Jellyeater, czyżbyś sporo pogrywał w Uncharted 2?
Nie mam czasu. Chciałbym w Himalaje po prostu. :)
Będę próbował zrobić jakiś samochód w starym stylu, pasujący do kamieniczek, bo ten z Palace Cinema jest gorzej niż paskudny... choć mój pewnie będzie gorszy :D
Może nie będzie tak źle. Samochodziki próbowałem na początku. Potem zobaczyłem dzieła Karwika i mi przeszło. :P Zrobienie samochodu do którego mieści się ludek lego, to duże wyzwanie.
Ja w tym tygodniu wyciągnąłem swoje stare pudło z 4 zestawami z pierwszej serii Adventures
W dzieciństwie już mnie ta seria ominęła. Znałem ją tylko z katalogów i bardzo chciałem. Ale był kryzys. Teraz sobie zakupiłem większość tego co mnie interesowała. :)
Ostatnio zmieniony 2016-04-18, 05:47 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Drugie zdjęcie. Wyglądają jakby szli pod mocny wiatr. Szkoda, że chorągiewki też nie są wygięte przez ten wiatr, ale tak się ich chyba niestety nie da ustawić na nitce. Byłby świetny efekt. No i nitka jest wizualnie za cienka w stosunku do chorągiewek.

Teraz już chwalę:
Nie mam czasu. Chciałbym w Himalaje po prostu. :)
To znaczy, że i Ty i projektanci gry wzorowali się na oryginalnych kapliczkach i skoro wasze dzieła od razu mi się kojarzą to znaczy, że zrobiliście to bardzo dobrze. Klimat jest świetny. Urywek z gry, gdzie widać zrujnowana kapliczkę, o której mowa (pierwsze 30 sek):

https://www.youtube.com/watch?v=OQYaM7_C4Ic

Jellyeater pisze:Może nie będzie tak źle. Samochodziki próbowałem na początku. Potem zobaczyłem dzieła Karwika i mi przeszło. :P

Dlatego ja chcę, aby to było jedynie lepsze od tej porażki made by Lego:

Obrazek

Choć troszkę lepsze. Może podołam :)
Jellyeater pisze:Teraz sobie zakupiłem większość tego co mnie interesowała.
I nie masz problemu z dziwnie tłustymi "oponami" na kołach? Ja mam ten problem ze wszystkimi swoimi starymi "oponami" tego typu (były stosowane w technic).

U mnie dla szczęście dla budżetu strach przed kupnem używanych zestawów jest jeszcze silniejszy niż chęć ich posiadania ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

To znaczy, że i Ty i projektanci gry wzorowali się na oryginalnych kapliczkach i skoro wasze dzieła od razu mi się kojarzą to znaczy, że zrobiliście to bardzo dobrze. Klimat jest świetny. Urywek z gry, gdzie widać zrujnowana kapliczkę, o której mowa (pierwsze 30 sek):
Niezły klimat ma ta gra. Konsoli niestety nie planuję. Ostatnio ćwiczę jak mam chwilę raz w tygodniu Tomb Raidera 2. :)

Obejrzałem trochę zdjęć z Googla.
Drugie zdjęcie. Wyglądają jakby szli pod mocny wiatr.
Chciałem oddać jakoś zmęczenie. Ale wiatr też jest dobrą interpretacją. Te chorągiewki niestety są zbyt duże. Szkoda, że Lego nie robi mniejszych.
I nie masz problemu z dziwnie tłustymi "oponami" na kołach? Ja mam ten problem ze wszystkimi swoimi starymi "oponami" tego typu (były stosowane w technic).
U mnie wszystko z kółkami jest OK. Ale klocki mi żółkną. :D
U mnie dla szczęście dla budżetu strach przed kupnem używanych zestawów jest jeszcze silniejszy niż chęć ich posiadania ;)
Trzeba polować. I niestety czasem trzeba coś dokompletować. Ale mniej chętnych jest na zestawy z niewielkimi brakami.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Jellyeater pisze:Niezły klimat ma ta gra. Konsoli niestety nie planuję.
Koniec końców konsole się obecnie nie opłacają. To gra z 2009 roku, podbita do HD i wydana na nowej generacji konsoli ;) Tutaj masz jeszcze cholernie klimatyczną lokalizację, może Cię do czegoś natchnie: https://youtu.be/Tszx-9bEpP8?t=1h11m44s

Jeśli chcesz ładną i klimatyczną Wenecję to nie Tomb Raider 2 tylko Assasins Creed 2 - genialnie tam wygląda! No chyba, że grasz dla ostatniego etapu, w którym Lara biega w szlafroczku ;)
Jeśli chodzi o starożytne Chiny (i baśniowe) to Jade Empire.
Jellyeater pisze:Te chorągiewki niestety są zbyt duże. Szkoda, że Lego nie robi mniejszych.
Były, ale tylko żółte. Zobacz na antenę (zrób kolorowe, podróby, nikt się nie pozna ;)):

Obrazek

Może to jest rozwiązanie?

Może jeszcze gdyby spróbować z tymi klockami jako chorągiewkami?

Obrazek Obrazek

Jellyeater pisze:Chciałem oddać jakoś zmęczenie.
W mojej opinii słabo oddałeś zmęczenie (ciężko jest oddać, zwłaszcza z tymi uśmiechającymi się buźkami), ale za to wprost idealnie wiatr:)
Jellyeater pisze:Ale klocki mi żółkną. :D
Perhydrol i w 2 dni masz piękne klocki... na jakiś czas ;)
Jellyeater pisze:Trzeba polować. I niestety czasem trzeba coś dokompletować.
Ja nie jestem fanem zakupów online i boję się złych intencji, jak wciskanie pogryzionych klocków i innych oszustw, czy przesyłek, które zaginą w jakiejś sortowni.
Ostatnio zmieniony 2016-04-18, 18:49 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Były, ale tylko żółte. Zobacz na antenę (zrób kolorowe, podróby, nikt się nie pozna ;)):
Samoprzylepny papier kolorowy i nożyczki. Dzięki za pomysł. :)
Ja nie jestem fanem zakupów online i boję się złych intencji, jak wciskanie pogryzionych klocków i innych oszustw, czy przesyłek, które zaginą w jakiejś sortowni.
Na dziesiątki zakupów dwa razy poczułem się oszukany. Raz odzyskałem kasę, drugi raz wartość była na tyle nieduża, że się nie opłacało o ludzika walczyć. Bo świnka była OK.

Z Assassins creed został mi tylko Rouge. Do reszty musiałbym kupić nowego kompa. Ale to jak już będę miał nowe lokum, gdzie się zmieści.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#9 Post autor: BHs »

Durzy pisze:Drugie zdjęcie. Wyglądają jakby szli pod mocny wiatr. Szkoda, że chorągiewki też nie są wygięte przez ten wiatr, ale tak się ich chyba niestety nie da ustawić na nitce. Byłby świetny efekt. No i nitka jest wizualnie za cienka w stosunku do chorągiewek.
Włożyć kawałek flexa na nitkę, a na flexa flagi. Nie musi być po całej długości, pewnie wystarczyłoby kawałek aby zaczepić np. pierwszą i ostatnią flagę i po kłopocie. Jelly, spróbuj, bo rzeczywiście jakby te flagi dać bardziej poziomo, z wiatrem, to efekt jak pisze Durzy byłby lepszy :).
Czuć klimat, ale jak dla mnie z serią Orient Expedition. Tam też była taka kapliczka, z Yeti.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Cała scenka jest świetna i bardzo klimatyczna.
Jedyne co bym zmienił, to wytilesował śnieg (białym i trans clear) bo poza podłożem wszędzie jest gładziutko.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#11 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Cała scenka jest świetna i bardzo klimatyczna.
Jedyne co bym zmienił, to wytilesował śnieg (białym i trans clear) bo poza podłożem wszędzie jest gładziutko.
Ale zostaw kilka 1x1 wgłębień na ślady butów :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Jellyeater »

Mam już przerobione te chorągiewki na naklejkową wersję (będzie ich dzięki temu więcej, bo krótsze lepiej się mieszczą). Tylko czekam do soboty, żeby porobić zdjęcia. Bo model został w domu rodzinnym.

Nad śniegiem już myślałem. I jak dam kafle to zniknie pierwszy stopień stupy. Nie chcę tego podwyższać, bo teraz jest 12 2/3 wysokości. Z drugiej strony w sumie dobrze, bo będzie przykryty. Pokombinuję z tymi kaflami. Bo teraz zobaczyłem, że zasypanie stopnia nie będzie złe. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Durzy »

Jellyeater pisze:Mam już przerobione te chorągiewki na naklejkową wersję
Cieszę się, że na coś się przydałem :)
Jellyeater pisze:ad śniegiem już myślałem. I jak dam kafle to zniknie pierwszy stopień stupy.
Gdyby kapliczka była na lekkim wzniesieniu, a odwiedzający się do niej wspinali ścieżką, która prowadzi "z dołu" to też mogłoby ciekawie wyglądać. Bardzo ładnie wykonana kapliczka kontrastuje z bardzo prostym spodem.
BHs pisze:Czuć klimat, ale jak dla mnie z serią Orient Expedition.
Ale ta seria to właśnie okolice Tybetu i Indii, czyli Nepal (dokładnie jak gra Far Cry 4 - moim zdaniem bardzo przereklamowana), a seria jest kontynuacją Adventures, więc nie rozumiem tego "ale".

Znalazłem ten zestaw, wygląda strasznie biednie i przypomina miniaturową dzwonnicę, a nie kapliczkę, choć w minifigu się zakochałem!

Obrazek

Przeglądam tę serię (znam ją tylko z brickseta) i tak sobie myślę, że szkoda, że nie ukazała się wcześniej lub później tylko w czasach kryzysu Lego - bardzo to widać. Pomysł świetny, wykonanie fatalne.

Czy jest jakaś data, jakieś zestawy, serie, wydarzenie które uznaje się za zakończenie Wielkiego Kryzysu?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jellyeater »

Gdyby kapliczka była na lekkim wzniesieniu, a odwiedzający się do niej wspinali ścieżką, która prowadzi "z dołu" to też mogłoby ciekawie wyglądać. Bardzo ładnie wykonana kapliczka kontrastuje z bardzo prostym spodem.
Może jak będę robił całą makietę to coś wymyślę. Tu doszedłem do limitu wysokości. :(
Przeglądam tę serię (znam ją tylko z brickseta) i tak sobie myślę, że szkoda, że nie ukazała się wcześniej lub później tylko w czasach kryzysu Lego - bardzo to widać. Pomysł świetny, wykonanie fatalne.

Czy jest jakaś data, jakieś zestawy, serie, wydarzenie które uznaje się za zakończenie Wielkiego Kryzysu?
Jak dla mnie kryzys nadal trwa. :-) I już chyba nie wygaśnie. Zestawy Orient Expedition moim zdaniem bardzo dobrze prezentują się na żywo. Lepiej niż na tych obrazkach. Na taki zestaw jak:
http://brickset.com/sets/7419-1/Dragon-Fortress
To nie mamy szans dzisiaj. Dziś Lego robi raczej wątłe ścianki niż budowle.

Ten zestaw:
http://brickset.com/sets/7417-1/Temple-of-Mount-Everest
ma świetne pułapki. Mało klocków, ale klimat powalający. I ten łowca Yeti z tą swoją starodawną flintą.

Taki zestawik:
http://brickset.com/sets/7410-1/Jungle-River
też jest super.

Wygląd i klimat mają niezły. Teraz nie ma już takiej serii, która by tak oddziaływała na moją wyobraźnię. Teraz jest Nexo Knights.

Seria Orient jak dla mnie była pewną odskocznią od kryzysu. Nadal pewne rzeczy kulały jak np pojazd w Dragon-Fortress, ale i tak było nieźle.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

Sorki, za podwójny post, ale poprawiłem zdjęcia i dodałem jedno bonusowe. Tym razem robiłem komórką. Muszę chyba zapolować na jakieś 35 mm makro. Bo do takich maleństw brakuje szerokości.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ