[MOC] Lancia Stratos

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Lancia Stratos

#1 Post autor: Corrado »

Dane techniczne:
Waga: 2kg
Silniki: 3x M motor, XL motor,
Zawieszenie: niezależne, z przodu inspirowane McPherson

Model jest jednym z moich pierwszych aut przez co nie zachwyca wyglądem ale jego zaleta jest pełne zmotoryzowanie wraz z skrzynią biegów.

Model jest wykonany w skali 1:10. Funkcje: jazda-XL, skręcanie-M, skrzynia biegów-M, otwieranie tylnej klapy-M. model potrafi jeździć, skręcać, otwierać tylna klapę, manualnie otwierane drzwi i atrapa silnika V6.


Zachęcam do obejrzenia filmu, polubienia i zasubskrybowania. :)



Zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 7481849345
Ostatnio zmieniony 2016-04-23, 18:11 przez Corrado, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Piszesz o niedoskonałości wyglądu... Faktycznie mógłby być ciut dłuższy ale ogólnie wyszedł Ci świetnie. Brawo Ty! :)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: BONBINI »

Corrado pisze:Zachęcam do obejrzenia filmu, polubienia i zasubskrybowania. :)
Obejrzałem i lubię to - nieźle jeździ. ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-04-23, 19:11 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Corrado »

Wielkie dzięki! racja-wydłużenie korzystnie by wpłynęło na wygląd. :)
Ostatnio zmieniony 2016-04-23, 19:27 przez Corrado, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Corrado pisze:Wielkie dzięki! racja-wydłużenie korzystnie by wpłynęło na wygląd. :)
Zaryzykuję stwierdzenie, że cała karoseria wymaga przebudowy, bo to co jest teraz nie trzyma proporcji Stratosa:

Obrazek

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Corrado »

M_longer pisze:
Corrado pisze:Wielkie dzięki! racja-wydłużenie korzystnie by wpłynęło na wygląd. :)
Zaryzykuję stwierdzenie, że cała karoseria wymaga przebudowy, bo to co jest teraz nie trzyma proporcji Stratosa:

Obrazek
Masz racje ale auto powstało dawno i napisałem ze nie jest dopracowane pod tym względem. a z przebudowy raczej nici bo już nie istnieje. :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Corrado pisze:
M_longer pisze:
Corrado pisze:Wielkie dzięki! racja-wydłużenie korzystnie by wpłynęło na wygląd. :)
Zaryzykuję stwierdzenie, że cała karoseria wymaga przebudowy, bo to co jest teraz nie trzyma proporcji Stratosa:

Obrazek
Masz racje ale auto powstało dawno i napisałem ze nie jest dopracowane pod tym względem. a z przebudowy raczej nici bo już nie istnieje. :)
Naprawdę warto czasami się przyjrzeć rysunkom technicznym, bo to pozwala na lepsze odwzorowanie oryginału.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#8 Post autor: ontek »

Jak dla mnie to karoseria "twarda", trochę siekierą ciosana, ja przynajmniej nie widzę że to Lancia Stratos, ale na plus że coś się dzieje, coś się rusza, no i kolejne próby nad mcPhersonem :)
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Corrado »

Naprawdę warto czasami się przyjrzeć rysunkom technicznym, bo to pozwala na lepsze odwzorowanie oryginału.
W pełni sie zgadzam i teraz juz to robie o czym będzie można się przekonać za około 2 tygodnie. ;)
Ostatnio zmieniony 2016-04-24, 12:10 przez Corrado, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#10 Post autor: Bart86 »

Ciekawy samochodzik. Kiedy zobaczyłem nagłówek, od razu pomyślałem o legendarnym niemal, samochodowym monstrum w wersji radowej i charakterystycznym malowaniu Alitalia ;-). Funkcjonalnie wszystko działa, jest V6 montowany poprzecznie, niezależne zawieszenie, skrzynia biegów i oczywiście sterowanie power functions. Jednak w mojej opinii nie przypomina wyglądem Stratosa. Wiem, że autko ma charakterystyczną bryłę pełną krzywizn i wystających nieco nadkoli, co może być trudne do odwzorowania, jednak w przypadku Twojej pracy mam wrażenie, że proporcje się gdzieś rozjechały. Oryginał jest niski, szeroki i króciutki. Tobie wyszedł wąski i długi, wyglądem przypominający bardziej któreś z modeli Ferrari. Mimo wszystko, model mi się podoba - z pewnością wyszedł lepiej niż moja koncepcja Stratosa, narysowana na kartce, porzucona po znalezieniu tematu na Eurobricks: Stratos. Pozdrawiam
Bart

ODPOWIEDZ