75098 Assault on Hoth [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#16 Post autor: bezetkace »

Dzięki za reckę, fajnie że tak szybko!

Rzadko kiedy główną kwestią w przypadku wydania zestawu jest sens jego istnienia.
Staram się patrzeć na to z boku. Dla mnie to ponury żart, ale jest pewnie masa dzieciaków, które powoli zanurzają się w "Gwiezdnych wojnach" i poznają starsze części sagi, a nie są na tyle "dorosłe", żeby pamiętać zestawy z Hoth sprzed kilku lat. I tutaj opcja 100w1 wydaje się idealna... No i to był chyba jedyny target dla LEGO.

Poczekajmy na Gwiazdę Śmierci, może się grubo odbiją nowym playsetem. :D
A jeśli chodzi o UCSy to liczę na to, że Snowspeeder będzie godny filmowej wersji. Z przykrych żartów na BrickSetcie ktoś napisał, że owszem Snowspeeder, ale z TFA. :D
No i wciąż wszyscy czekamy na UCS AT-AT...
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#17 Post autor: martinb »

Tak, wiem. Na samym początku narzekałem na ten zestaw. Ale od paru dni tak sobie myślę, że to jest idealny zestaw dla dzieci, które uwielbiają uniwersum SW. Dlaczego?

- bo jest 15 figurek (i każda z nich mi się bardzo podoba, pomimo, iż nie jestem fanem LEGO SW)
- bo są dwa "super-kul" zwierzaki
- bo jest pierdyliard różnych możliwości,
- bo jest pojedyńcza instrukcja (ciekawe, czy jakiś dzieciak to doceni, hyhyhyh)
- fajne naklejki (SIC!)

Wyobraźcie sobie, gdybyście byli np. 10-letnim lub nawet 14-letnim dzieckiem. Dostajecie takiego UCSa na np. urodziny. Myślę, że w pierwszej kolejności padło by coś w stylu: "o kutfa jak ja ciocę kocham normalnie, kutfa mać", a nie "weź spierniczaj z tym szitem stąd, bo to nie jest warte miana UCSa". Ja bym chyba nie wychodził z domu przez całe wakacje. Nawet, gdyby było +30 stopni na dworze (no chyba, że zaproponowaliby mi wypad na Concordię).

Mam wrażenie, że niektórym ciągle wydaje się, że LEGO to zabawki tylko dla dorosłych. A to nadal nie jest prawdą.

Co do walorów kolekcjonerskich, to napiszę, że ogromnie się cieszę, że są jeszcze jakieś MISBy z serii Pirates z 1989 i 1991 r. na BrickLinku... :-P

I najważniejsze: Sariel, jak zawsze świetna recenzja! Dzięki! Mój Junior, pomimo gorączki, oglądał ją z wielkim zainteresowaniem. :-)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

martinb pisze:Ale od paru dni tak sobie myślę, że to jest idealny zestaw dla dzieci, które uwielbiają uniwersum SW.
Raczej byłby gdyby nie cena. Kto wybuli tysiąc żeby dziecko mogło się pobawić garścią figurek i klocków? Zwykle takie pieniądze za zestaw wykładają właśnie kolekcjonerzy, to nie jest coś co kupi Ci ciocia na imieniny.
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 14:34 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#19 Post autor: ELEMENT »

Jest jeden bardzo ważny powód dla, którego ten konkretny zestaw POWINIEN być oceniany z perspektywy dorosłego:

To UCS.

Kolejnym, nieco mniejszym jest cena. Rzeczywiście proponuję wejść na BL i wycenić sobie te klocki - sam tego nie zrobiłem i nie wiem jaki będzie efekt, ale spodziewam się, że można sobie to zbudować za 'grosze'.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#20 Post autor: martinb »

Sariel pisze:
martinb pisze:Ale od paru dni tak sobie myślę, że to jest idealny zestaw dla dzieci, które uwielbiają uniwersum SW.
Raczej byłby gdyby nie cena. Kto wybuli tysiąc żeby dziecko mogło się pobawić garścią figurek i klocków? Zwykle takie pieniądze za zestaw wykładają właśnie kolekcjonerzy, to nie jest coś co kupi Ci ciocia na imieniny.
Miałem na myśli "ciocię z USA" (tę samą co przywoziła Ace w latach '90).

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#21 Post autor: Seba_wse »

Jest 12+? Jest, więc niekoniecznie dorosłego. Z punktu widzenia nastolatka jest OK.
Z punktu widzenia rodziców, dziadków, ciotek, wujków spoza Polski (czytaj kraje z wyższą stopą) też jest OK. Chcą dać wypasiony prezent to jest to jak znalazł. Trochę w takim USA sklepów LEGO jest i to jest zdaje się wiodący dla nich rynek, jakby tak patrzyli przez pryzmat Polski to zapewne by tego zestawu nie wydali, przynajmniej nie w takiej formie. Trochę czytałem z uwagą co Adam pisał o procedurach w LEGO, też i o tym jak seria Friends powstawała, więc myślę, że tak bez sensu tego zestawu sobie nie wydali, tylko były pewne analizy sprzedaży (mega droga i mega bawialna, choć dla dorosłych totalny badziew, gwiazda śmierci, długo była w ofercie i to nie dlatego, że się źle sprzedawała). Dzieciaki chcą być dorosłe i to taki UCS z ukłonem w stronę dzieci, tak to widzę (oczywiście poparty analizami sprzedaży etc.).
Tak więc pozostaje trzymać kciuki aby ta seria dla kolekcjonerów nie stała się serią dla młodocianych kolekcjonerów;)
Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby wzorem zimowego sklepu z zabawkami zrobili wznowienie po delikatnej kosmetyce Sokoła USC. Czego i Wam i sobie życzę:)
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 16:57 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#22 Post autor: DonBolano »

Deja vu było w kinie, deja vu jest i teraz ;-) wszystko się zgadza zatem :D
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#23 Post autor: Jellyeater »

Teraz mnie olśniło. To nie UCS tylko Value Pack. Tylko cena jakaś niepasująca.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: MarcinMK »

Dla mnie to niegodne by miał miano UCS. Niestety kupię ten syfowy zestaw gdyż to właśnie UCS i tylko dlatego. Spodziewam się, że takich mośków jak ja jest więcej i Lego o tym wie, dlatego go puścili. Jestem nim strasznie rozczarowany.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#25 Post autor: Seba_wse »

Wioska ełoków ma mniej klocków i wyższą cenę, więc ten UCS jest niejako okazją cenową;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#26 Post autor: bacon »

Ja tam myślę, że to forma jakiegoś eksperymentu, w którym bezwiednie bierzemy udział. Lego testuje jak bardzo może polecieć w c... ;)

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#27 Post autor: SzU »

Ile ten zestaw powinien kosztować, żeby opłacało się go kupić?

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#28 Post autor: bezetkace »

Seba_wse pisze:Wioska ełoków ma mniej klocków i wyższą cenę, więc ten UCS jest niejako okazją cenową;)
Jakby zestaw z Hoth był zrobiony jak wioska i miał taki poziom minifigów to chyba nikt by nie narzekał.
SzU pisze:Ile ten zestaw powinien kosztować, żeby opłacało się go kupić?
Cena ze sklepu pracowniczego byłaby odpowiednia. :D
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 21:55 przez bezetkace, łącznie zmieniany 1 raz.
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

jack
Posty: 17
Rejestracja: 2016-02-17, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: jack »

Sama Baza Echo nie nadaje się na zestaw kolekcjonerski. UCS poza bawialnością, która nie przeszkadza, powinien przede wszystkim dobrze wyglądać "na półce". A na półce najlepiej wyglądają zwarte, najlepiej duże modele. Taki Imperial Star Destroyera lub nawet Wioska Ewoków robią wrażenie na każdym, nawet niekonieczne fanie lego. A Baza Echo? Brama, kilka działek, generator, fragment skały, akwarium i kilkanaście mało atrakcyjnych ludzików. O ile lepszej by się prezentował duży AT-AT ze Snowspeederem i jakimś symbolicznym okopem. Zmarnowany temat.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Jellyeater »

Lego testuje jak bardzo może polecieć w c... ;)
Czemu Sariel się tym razem nie obruszył? :)
Dla mnie to niegodne by miał miano UCS. Niestety kupię ten syfowy zestaw gdyż to właśnie UCS i tylko dlatego. Spodziewam się, że takich mośków jak ja jest więcej i Lego o tym wie, dlatego go puścili. Jestem nim strasznie rozczarowany.
Jak eksperyment im się powiedzie, to następnym UCS'em będzie EP VII fights. Zbiorą te zestawy co mają, wsypią worki do jednego pudełka i nazwą to UCS. Pomyśl zanim kupisz. Lepiej jakby ten eksperyment pozostał nieudany. Składowe teog UCS'a są w sporych ilościach i dobrym stanie na Allegro. Generator można sobie dobudować z 4 talerzami. Bazę też. Karmnik i dźwig można sobie darować.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ