[WIP] Towarzysz Misia Uszatka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[WIP] Towarzysz Misia Uszatka

#1 Post autor: JK »

Witajcie!

Zainspirowany klockową wersją postaci Misia Uszatka autorstwa V1 postanowiłem zbudować dla niego towarzysza, czyli wziąć udział w konkursie "Bajkowy konkurs wystawowy". Po kilku ładnych godzinach pracy w LDD udało mi się wykreować taką oto postać:

Obrazek

Tym razem, wyjątkowo, postanowiłem podzielić się swoją pracą już na etapie koncepcyjnym. Całość wymaga bowiem jeszcze uzupełnienia o tył, który obecnie praktycznie nie istnieje, ostatecznej decyzji w kwestii doboru kolorów, oraz ogólnego dopracowania całości.

Jednak zanim zabiorę się za kolejny etap chętnie poznam Wasze opinie na temat tego co już powstało, a zwłaszcza liczę na trafną identyfikację tej postaci (celowo nie piszę, kto to taki - gdyby nie udało się jej rozpoznać dalsza praca nie miałaby sensu)

Na koniec, tytułem wyjaśnienia: przedmiot trzymany w prawej ręce to z założenia miała być batuta, a przy okazji element konstrukcyjny ramienia.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji:)
Ostatnio zmieniony 2016-04-29, 02:56 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

"Podążasz w dobrym kierunku". ;)
W rękach jest flex?
Ostatnio zmieniony 2016-04-29, 05:29 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Fajny, rozpoznawalny :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#4 Post autor: Pakita »

Miś Colargol :D Zawsze mnie irytował jak płynął na krze i śpiewał - co gorsza mój ojciec wówczas śpiewał razem z nim. :D Ot moc wieczorynki, heh.
A sam Colargol bardzo mi się podoba, wydaje się być raczej proporcjonalny.
Czy szukałeś może jakiegoś innego rozwiązania na łapki zamiast stożków? (Nie są złe, ale jak dla mnie chyba troszkę za bardzo robotowate)
Jak rozumiem to co ma Colargol w ręku to batuta, tak? To gdzie podziała się orkiestra ;D

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: JK »

Cieszę się, że Waszym zdaniem miś przypomina swój bajkowy pierwowzór:)
SERVATOR pisze:W rękach jest flex?
Pakita pisze:Jak rozumiem to co ma Colargol w ręku to batuta, tak? To gdzie podziała się orkiestra ;D
Tak, to flex, który łączy te okrągłe cegiełki stanowiące ręce, dzięki czemu nie muszą być ze sobą połączone prosto, lecz w bardziej naturalny sposób (mam nadzieję, że takie połączenie sprawdzi się w rzeczywistości). Wychodząc poza rękę, przez stożek imitujący dłoń flex staje się batutą. Colargol był bardzo muzykalnym misiem:) Niestety na orkiestrę się nie porwę - będę zadowolony gdy uda się przenieść samego misia do rzeczywistości:)
Pakita pisze:Czy szukałeś może jakiegoś innego rozwiązania na łapki zamiast stożków? (Nie są złe, ale jak dla mnie chyba troszkę za bardzo robotowate)
Też miałem takie przemyślenia. Kombinowałem, ale jakoś nic mi nie pasowało, więc wróciłem do pierwszej myśli, czyli stożków. Choć teraz wydaje mi się, że w dłoni trzymającej batutę jest ok, gdyż przy takim uchwycie, dłoń może nieco przypominać stożek. Nieco gorzej z drugą dłonią. Może jeszcze coś pokombinuję.

A co sądzicie o użyciu koloru czerwonego? Colargol był rudy, choć odcienie były różne. A w wersji klockowej mogą być problemy z niektórymi częściami w innych kolorach niż czerwony. Jednak ciekaw jestem Waszej opinii.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Co do koloru to łapki nie pozostawiają wielkiego wyboru. W sumie to mógłby jeszcze być Reddish Brown.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#7 Post autor: Pakita »

Choć teraz wydaje mi się, że w dłoni trzymającej batutę jest ok, gdyż przy takim uchwycie, dłoń może nieco przypominać stożek. Nieco gorzej z drugą dłonią. Może jeszcze coś pokombinuję.
W sumie dłoń z batutą faktycznie może być, ale myślę, że drugą trzeba zmienić, bo teraz przypomina mi taką tubę cukierniczą do zdobienia ciast. Za wąska jest stanowczo.
JK pisze:A co sądzicie o użyciu koloru czerwonego?
Czerwony to chyba nie jest całkiem dobry pomysł, bordowy już znacznie lepszy, ale z częściami będzie pewnie problem. Przychylałabym się do propozycji SERVATORA apropo Reddish Brown, ogólnie najlepiej byłoby kombinować z brązami. Ale łapki to obowiązkowo muszą pozostać różowe :D
Ostatnio zmieniony 2016-04-30, 06:39 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: JK »

Dziękuję za wszystkie komentarze w tym wątku. Trochę to trwało, nim udało mi się dokonać niezbędnych zmian, zaprojektować tył oraz przenieść misia do świata rzeczywistego. Za chwil kilka otwieram nowy wątek z Colargolem, już w wersji MOC. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu:)

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ