[MOC] Uniwersytet

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: DonBolano »

O widzisz. Dzięki! ;-)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#17 Post autor: Żbik »

Bardzo ładny projekt! Jak zobaczyłem miniaturkę na stronie głównej, to od razu wiedziałem, że to UJ :) Gratulacje!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#18 Post autor: Neo »

Gratulacje !!!
To chyba najładniejszy pomysł na Modular jaki ostatnio widziałem, zwłaszcza że podobnie jak Endrju_88 jestem związany z UJ emocjonalnie (uczestniczyłem w Collegium Novum w swoich pierwszych zajęciach jako student - kiedy jeszcze odbywały się tam zajęcia).
Gdyby to był Model Team to sugerowałbym szereg poprawek (od zmiany koloru kolumn na pół na pół dark red białe, po zmianę okien na smuklejsze), ale jako Modular jest idealny.
Rozumiem też twoje rozterki finansowe. Kolor Dark Red nie należy do najtańszych zwłaszcza w "cegle" 98283, ale jak większość chciałbym zobaczyć takie cacko na żywo.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#19 Post autor: Cevillus »

Projekt Uniwersytetu wygląda rewelacyjnie. A czy zrobiłeś do niego instrukcję ?
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#20 Post autor: Biedrus »

Mam nadzieje że kiedyś zbudujesz tego modulara w realu. Wygląda rewelacyjnie!

Taraderon
Posty: 28
Rejestracja: 2016-02-17, 20:44
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Taraderon »

Super wygląda

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#22 Post autor: CamelXP »

lookl pisze:Na parterze jest [...] dziekanat.
A panie z wąsami w dziekanacie są?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#23 Post autor: meler »

Bardzo interesujący projekt. Motywuje mnie by dać spokój pociągom i zbudować coś statycznego i majestatycznego :-)

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#24 Post autor: lookl »

Jeśli chodzi o instrukcję to się przymierzam do tego by ją zrobić. Na dzień dzisiejszy jestem wstanie zrobić ją tylko poprzez program "blueprint" Innych LEocadów ldrawów i mlcadów nie ogarniam. Chyba dlatego, że jak eksportuje do nich model budynku to znika spora część klocków. Nie ma ich w ichnich bazach albo coś. A model robiłem w LDD.
Druga rzecz to muszę sprawdzić dostępność wszystkich elementów na BL by dokonać ewentualnych podmianek w razie ich braku.

Np brakuje białych kwiatków (tylko 32 sztuki na BL), które są idealne na pinakle.
Ehh szkoda, że Lego tego nie produkuje w kolorze białym.
Obrazek


Białe groszki nie dadzą takich zdobień.

Swoją drogą cieszy, że budynek się podoba. Może to zmotywuje mnie do tego by zrobić instrukcję i w końcu go zbudować, bo osobiście z tego wytworu nie jestem zadowolony. To chyba dlatego, że jest żywym odwzorowaniem Collegium Novum. Wolę coś swojego wytwarzać...
Neo pisze:sugerowałbym szereg poprawek (od zmiany koloru kolumn na pół na pół dark red białe, po zmianę okien na smuklejsze)
Pomyślę nad oknami, ale to mi chyba podwyższy budynek. Nie rozumiem jednak o co chodzi z tymi kolorami.
CamelXP pisze:A panie z wąsami w dziekanacie są?
Jak zbuduję to prześlij ich CV, a rozważę ich zatrudnienie
Ostatnio zmieniony 2016-05-04, 10:39 przez lookl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#25 Post autor: Bart86 »

Jestem pod wrażeniem :-)! Choć przyznam szczerze, że chyba nie widziałem "na żywo" budynku, na którym się wzorowałeś, to mogę stwierdzić, że jako tzw. modular wygląda świetnie. Ogromny plus za detale i ich mnogość oraz wnętrze, które zostało urządzone ze studencką prostotą ;-). Trzymam kciuki za model powstały z rzeczywistych klocków!
Bart

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#26 Post autor: Neo »

lookl pisze:
Neo pisze:sugerowałbym szereg poprawek (od zmiany koloru kolumn na pół na pół dark red białe, po zmianę okien na smuklejsze)
Pomyślę nad oknami, ale to mi chyba podwyższy budynek. Nie rozumiem jednak o co chodzi z tymi kolorami.
Źle mnie zrozumiałeś. Jako modular wygląda idealnie i chyba na Twoim miejscu nie zmieniał bym okien. Zmiany były by wskazane gdyby to był model team :)
Z kolorami chodzi o to, że w oryginale kolumny arkad są od dołu w jednej trzeciej białe (jasno szare), a ceglane od poziomu sufitu sutereny (dwie trzecie wysokości). U Ciebie są całe szare.

ODPOWIEDZ