75098 Assault on Hoth [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#31 Post autor: Seba_wse »

Ja wiem co by się nam podobało, ale niekoniecznie pokrywa się to z maksymalizacją sprzedaży jaka im tam po analizach wyszła;)
Mojemu niespełna pięciolatkowi z pewnością taki UCS by się spodobał, z tego co widzę to budowa z instrukcji nie przysporzyłaby mu większych problemów:)

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#32 Post autor: A.Brickovsky »

^ Bo ten zestaw jest właśnie dla niego!
Lego zainicjowało nową serię:
Obrazek
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: Durzy »

Seba_wse pisze:Ja wiem co by się nam podobało, ale niekoniecznie pokrywa się to z maksymalizacją sprzedaży jaka im tam po analizach wyszła;)
At-Atc RC. Przecież u dzieci zawsze wygra coś co się rusza!


UCS ma być unikalny i zwarty, a nie być setpackiem 4 in .

Poza tym działo jonowe można było zrobić z "planety" - świetne by wyglądało! A generator w pierwszwj chwili nienrozpoznałem, przez brak talerza - nie dopuszczalne, w UCSie do sześcianu. Niedługo dadzą Yodzie ogon, a Hanowi solo piracki hak i przepaskę. Takiebsamo odstępstwo od oryginału.

Szymon

#34 Post autor: Szymon »

Obrazek

kuba
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-17, 17:34
Lokalizacja: lublin

#35 Post autor: kuba »

Świetna recenzja. Dobrze wypunktowane "grzechy" zestawu.

Atak na Hoth, oprócz samych AFOLi, najbardziej przeklną wszelkiej maści handlarze lego. Ten tutaj, wciąż ma nadzieję, że sprzeda 1/5 zestawu w postaci 7666, za 800 zł (sic!) LINK
Ostatnio zmieniony 2016-04-28, 18:23 przez kuba, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#36 Post autor: Seba_wse »

Ja dzięki temu recenzowanemu zestawowi kupiłem UCS Sandcrawler'a, który znacznie bardziej zasługuje na to miano. Bawialny jest tak, że po wyjeździe ślizgacza z jego wnętrza (filmik) Młody krzyknął, że to Jego marzenie;)

Szymon

#37 Post autor: Szymon »

http://shop.lego.com/en-PL/Assault-on-Hoth-75098

Średnia ocen - 2.3
Najniżej oceniany przez użytkowników zestaw UCS w historii LEGO... i jeden z najniżej ocenianych spośród wszystkich dostępnych.

Ciekawe czy podzieli los UCS B-Winga który był jednym z najkrócej sprzedawanych zestawów UCS ze względu na małą popularność.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#38 Post autor: A.Brickovsky »

Inna sprawa, że AFOLe stawiają sobie za punkt honoru bojkotowanie tego pseudo-UCSa. Tak jak ja :P
Dzieciaki recenzji nie piszą. Miejmy nadzieję, że nie mają bogatych rodziców.
Alonzo Brickovsky says hello!

Szymon

#39 Post autor: Szymon »

Wg raportu "Annual Sales" LEGO to AFOLE kupują UCS'y w wiekszosci przypadków.
Więc mają całkowite prawo do tego by oceniać ten produkt w taki a nie inny sposób, jak nadmieniłem wcześniej, z tego samego powodu wycofano B - Winga wcześniej niż się spodziewano.

Osobiście życzę temu setowi jak najgorzej, Trup z szafy musi wylecieć by LEGO uzmysłowiło sobie że skok na kase jaki obecnie ma miejsce w ich wydaniu to szczyt żenady i że AFOLE dadzą im to do zrozumienia wyraźnie.

Ciekaw jestem odzewu jaki się pojawi po najdroższym "nie zmotoryzowanym" secie Technica jaki wyjdzie już niebawem, VIPy będą miały dostęp do Porsche jeszcze wcześniej.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#40 Post autor: Mlody »

Ale B-wing UCS był spoko :) I wpisywał się w ogólnie przyjęte ramy setów z serii.
Brakowało może jakiś unikatowych figów czy czegoś.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#41 Post autor: A.Brickovsky »

Mlody pisze:Ale B-wing UCS był spoko :)
No był i w sumie szkoda, że się nie sprzedał, bo zachęciłoby to TLG do robienia nowych statków zamiast remake'ów.
Chociaż nie wiem czym się podniecam, skoro i tak nie zbieram SW.
Tylko nad Slave'em myślę. :)
Alonzo Brickovsky says hello!

Szymon

#42 Post autor: Szymon »

Statkami jeszcze się nacieszysz :)
Disney wprowadza franczyze Star Wars na nowe tory, LEGO z tego powodu już podwija rękawy, brak mnogości statków nam nie grozi bo już samo Rogue One w tej kwestii wprowadza sporo innowacji konstrukcyjnych.

Szkoda ze nie sledziłem historii B-Winga tamtego czasu bo nie interesowałem sie wowczas LEGO i nie wiem dlaczego ten projekt koncem konców przepadł i nie znalazł wiekszego poparcia wśród potencjalnych nabywców.

I żałuję że przepadł mi X-Wing. Zanim zacząłem na dobre kolekcjonować Lego to X-Wing spadł z oferty.

Co do Slave I to uważam że jest to jeden z najlepszych projektów Lego ostatnich lat. (mimo drobnych wad konstrukcyjnych)

Slave I jeszcze zostanie z nami na pewno w tym roku jeszcze.

ODPOWIEDZ