FAQ - www.bricklink.com

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#181 Post autor: judam »

Ja np zawsze dopisuje na końcu tego zdania mój adres mailowy. Bo dane które potrzebujesz do przelewu paypal to tylko i wyłącznie adres mailowy sprzedającego. Więc może gdzieś tam w INVOICE podał ten adres. No chyba że wybrałeś opcję paypal on site to możesz odrazu z BL zapłacić.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#182 Post autor: gmkkk »

Belgia ma niestety bardzo drogie usługi pocztowe. Czasami taniej generalnie wychodzi kupić droższy zestaw ale w kraju z tańszą wysyłką.

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#183 Post autor: francis83 »

Dziękuję za odpowiedzi!

Nadal jednak nie wiem jak zrobić wpłatę. Pewnie dla niektórych moje pytania brzmią głupio, ale, tak jak pisałem, pierwszy raz korzystam z bricklinka. Do tego angielski znam na poziomie komunikatywnym. Zaznaczyłem opcję płatności przez paypal (wydawała mi się bezpieczna), dostałem adres mailowy sprzedawcy i... nie wiem, co robić dalej. Mam odnaleźć jego konto przez stronę paypal.com? Czy może gdzieś na bricklink.com jest numer konta sprzedawcy?

Edycja: wydawało mi się, że robiłem już wpłaty przez paypal, dotpay, czy tego typu programy, ale pamiętam, że później mogłem wybrać przekierowanie na stronę mojego banku. Czy ja mam założyć konto na paypal? A może jest jakiś inny sposób płatności? Na przyszłość - jaką formę płatności wybierać najlepiej i dlaczego?
Ostatnio zmieniony 2016-05-04, 08:05 przez francis83, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#184 Post autor: judam »

Paypal bo tak i juz. Bo niema prowizji za przelewy bo masz ochro e kupujących itp. Musisz założyć konto na paypal używając I TU WAŻNE twojego adresu @. Najpierw musisz dodac karte kredytową do paypala lub "doladowac konto". Wszystko masz opisane po polsku. Robiąc przelew podajesz tylko i wylacznie adres mailowy sprzedawcy. Zadnych danych czy numeru konta. Tylko e-mail.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#185 Post autor: francis83 »

judam pisze:Paypal bo tak i juz. Bo niema prowizji za przelewy bo masz ochro e kupujących itp. Musisz założyć konto na paypal używając I TU WAŻNE twojego adresu @. Najpierw musisz dodac karte kredytową do paypala lub "doladowac konto". Wszystko masz opisane po polsku. Robiąc przelew podajesz tylko i wylacznie adres mailowy sprzedawcy. Zadnych danych czy numeru konta. Tylko e-mail.
Dziękuję bardzo za pomoc. Wszystko załatwione.
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#186 Post autor: martinb »

gmkkk pisze:Belgia ma niestety bardzo drogie usługi pocztowe. Czasami taniej generalnie wychodzi kupić droższy zestaw ale w kraju z tańszą wysyłką.
Chyba, że masz rodzinę w Belgii, to wtedy nie ma tragedii. :-)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#187 Post autor: gmkkk »

Ja się kiedyś spotkałem ze sklepikiem, który był przy granicy z Holandią i wysyłka była przez PostNL - duuużo tańsza, trzeba było tylko trochę dłużej poczekać bo sprzedawca odwiedzał Holandię raz w tygodniu ale było warto:)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#188 Post autor: martinb »

A to prawda. PostNL ma zdeeeecydowanie atrakcyjniejsze ceny niż Belgia. Poczta Belgijska obok Angielskiej mają najdroższe ceny w całej Europie.

Co do cen ze Stanów: polecam pytać sprzedających o Polonez Shipping Services. Mają bardzo atrakcyjne ceny i nie popełniają takich gaf, że paczka z Chicago trafia do Berlina, a potem z powrotem do USA, żeby następnie znowu ją wysłano do Warszawy...

ODPOWIEDZ