[MOC] Actros 4160

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kaysersoze

[MOC] Actros 4160

#1 Post autor: kaysersoze »

Przedstawiam wam mój ostatni pojazd. Jest to Mercedes Actros Titan 4160.

Galeria Brickshelf

Ponieważ jeszcze uczę się budować z liftarmów, osie i kabinę po części skopiowałem z drugiego modelu tow truck. Zastosowałem jedyne posiadane silniki czyli stare 9v bez przekładni, co wymusiło zastosowanie wielu zębatek między osią i silnikiem. Dlatego pojazd porusza się dość niemrawo. Może ktoś mi doradzi który silnik byłby lepszy? Ze skręcaniem nie ma problemów.
Pozostaje mi jeszcze zbudować naczepę niskopodłogową, ale chyba do tego będę potrzebował dokupić jakiś zestaw, może 8421, tam jest silnik podobno dość sprawny.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 14:31 przez kaysersoze, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Mam dla Ciebie lekturę na początek zabawy z silnikami: szczegółowe zestawienie parametrów silników elektrycznych Lego. Lektura obowiązkowa jeśli chcesz nauczyć się dobierać silniki według ich specyficznych własności :)

kaysersoze

#3 Post autor: kaysersoze »

Dzięki za pomoc :gazeta:

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Przydałoby się więcej zdjęć.
Kabina, jak na konstrukcję technicową, wygląda zupełnie przyzwoicie. Warto by uporządkować bajzel za nią (ten airtank, baki i co tam jeszcze jest).

Konstrukcja do dopracowania, ale początek niezły.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Wygląda bardzo 'technicowo', co w przypadku technica z założenia nie może stanowić wady :)
To chyba głównie tow truck?
Do czego służy pneumatyka?
A maszyneria za kabiną wprawdzie wygląda chaotycznie, ale też budzi respekt potężnym wyglądem. Dużo zależy jednak od tego, jak to wszystko działa? Wrzucisz jakiś film?
Ostatnio zmieniony 2007-08-15, 11:11 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

kaysersoze

#6 Post autor: kaysersoze »

Lepsze zdjęcia i filmik wrzucę jak tylko aparat wróci z wczasów.
Prawdziwy Actros Titan tył ma zakryty Foto
Odkryty tył posiada za to man foto

Pompka będzie służyć do wyprowadzenia ciśnienia na naczepę. Fakt, wąż ma nieodpowiedni kolor i jest poprowadzony dość chaotycznie, podobnie jak montaż pompki, a to z tego względu żeby dało się ją szybko odczepić.
Tył na pewno będę jeszcze przerabiał. Wszystko zależy od tego na jaką naczepę lub może przyczepę się zdecyduje.
Przebudowy oczekuje także góra kabiny (Orginał ma kabinę nadbudowaną).
No i oczywiście napęd, silnik musi być dużo mocniejszy. Z niecierpliwością czekam na 8275.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

1. Zdejcie oryginalnego actrosa nie dziala.
2. Stworzyles potwora :D Poczatkowo mi sie wydawalo,ze to model alternatywny 8525, ale jednak jest fajny i odbiega nieco od niego :)
Chaos za kabina jest wspanialy, uwielbiam takie plataniny czegokolwiek, ale dopoki to wszystko dziala jak nalezy. Czekam na naczepe.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ