[MOC] Miś Colargol

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Miś Colargol

#1 Post autor: JK »

Colargol to właśnie ja, miś co zawsze śpiewać chciał
Lecz choć bardzo kochał śpiew wciąż fałszował pośród drzew
Aż raz ptaków król dał mu flecik tak czarowny
Że dziś mały miś śpiewa prawie jak słowik
Fiu fiu fiu fiu fiu fiu. Fiu!


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skoro miś już się przedstawił, kilka dodatkowych informacji (za Wikipedią) na temat tej postaci, którą pewnie większość z nas pamięta z dzieciństwa.

Postać stworzyła francuska pisarka Olga Pouchine (płyty, książeczki, słuchowiska) w latach 50. XX w. Dzięki staraniom francuskiego producenta Alberta Barillé (twórca takich seriali jak "Był sobie człowiek" czy "Były sobie odkrycia" w firmie Procidis) na przełomie lat 60. i 70. w wytwórni Se-ma-for w Łodzi powstał serial lalkowy. Kierownikiem artystycznym, współautorem scenariusza oraz autorem scenografii jest Tadeusz Wilkosz. Muzykę do serialu skomponowali Mireille (odc. 1-27) i Jean Michel Defaye (odc. 28-53).

Z ciekawostek odnośnie serialu "Przygody Misia Colargola" warto wspomnieć, że jego pierwszy odcinek "Poranek Misia" powstawał rok. Łącznie powstały 53 odcinki serialu, na potrzeby których wykorzystano 130 lalek Misia.

Prezentowaną tu klockową wersję Colargola udało się na szczęście wykonać nieco szybciej niż wspomniany pierwszy odcinek serii:) Chociaż miałem sporo dylematów, które skutecznie powstrzymywały prace. Dla ich rozstrzygnięcia obejrzałem kilkanaście odcinków serialu, co nie zawsze pozwalało rozwiązać problem. Wynika to właśnie z bardzo dużej ilości lalek używanych do produkcji, które wyraźnie się od siebie różniły: budową ciała, kolorami (łapek, nosa, szalika), gęstością futerka, jego zaczesaniem (zwłaszcza na głowie).

Podstawowy dylemat dotyczył wyboru koloru futerka misia. Ostatecznie zdecydowałem się na czerwony. W takim kolorze zapisał się Colargol w mojej pamięci jeszcze w czasach dzieciństwa, chociaż w rzeczywistości ma on kolor rudo-pomarańczowy (wpadający czasem jednak w czerwień). Żaden z innych testowanych wariantów nie wydał mi się jednak na tyle dobry, by użyć go zamiast czerwieni. Poza tym, jak zwykle dochodzi kwestia dostępności części w różnych kolorach.

Praca powstała na "Bajkowy konkurs wystawowy".

Poniższy link prowadzi do albumu z Colargolem na Flickr.com
https://www.flickr.com/photos/130853104 ... 7975412050

Mam nadzieję, że moja wersja Colargola przypadnie Wam do gustu:) Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Bardzo ładnie wyszedł. Świetna robota
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

Świetny. :-) Podoba mi się użycie grillów i tym podobnych klocków, aby uzyskać efekt grubego włosa.

No i dzięki wielkie za ciekawostki! W życiu nie sądziłem, że ten bohater narodził się we Francji...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Fajnie, że bawiłeś się fakturami. Na początku przeszkadzały mi te okrągłe plejty na "siedzeniu" misia ale im dłużej na nie patrzę tym bardziej jestem do nich przekonany.
Jedno co mi się nieco mniej podoba, to różowe stopy misia. W oryginale ewidentnie widać tam palce/pazury. Jakoś tak od razu kojarzą mi się z tym elementem...
Obrazek
Nie mówię, że byłoby lepiej bo nie wiem ale jakby Ci się chciało spróbować ten element użyć to chętnie u Twojej postaci bym go zobaczył.
Niezależnie od tego na dziś jest to mój konkursowy faworyt. :)

I jeszcze jedno.
Z ciemnymi stopami spokojnie mógłby wskoczyć na podstawkę w kolorze zielonym. :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-05-23, 13:18 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#5 Post autor: michallus »

Misio jest świetny, grille dodały mu oryginalny charakter. Bomba robota JK!
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: JK »

Dziękuję Wam za miłe komentarze. Cieszę się, że sposób wymodelowania tyłu misia spotkał się z pozytywnym przyjęciem:) Na początku sam miałem nieco wątpliwości co do tego rozwiązania.
SERVATOR pisze:Jedno co mi się nieco mniej podoba, to różowe stopy misia. W oryginale ewidentnie widać tam palce/pazury. Jakoś tak od razu kojarzą mi się z tym elementem...
Pomyślę nad tym:) Jak będę miał chwilę w weekend spróbuję użyć tej części, chociaż aktualnie nie mam ciemnoszarej, a jedynie czarną. Ale jeżeli efekt będzie obiecujący może kupię dwie sztuki:)
SERVATOR pisze:I jeszcze jedno.
Z ciemnymi stopami spokojnie mógłby wskoczyć na podstawkę w kolorze zielonym. :)
Ten wariant też warty jest wypróbowania:)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

JK pisze:
SERVATOR pisze:I jeszcze jedno.
Z ciemnymi stopami spokojnie mógłby wskoczyć na podstawkę w kolorze zielonym. :)
Ten wariant też warty jest wypróbowania:)
To jak będziesz coś kupował, to zastanów się jeszcze nad zielonymi okrągłymi płytkami (są 6-ki i połówki 8-mek). Zlepiasz 6-kę z 8-ką tak żeby miały część wspólną, wrzucasz trochę groszków i masz tło jak na kadrze z filmu. :)
Ostatnio zmieniony 2016-05-25, 10:50 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Po powrocie z Billund zajrzałem na forum, a tu taki fajny miś :) Pomysł, by do ręki z batutą wstawić flexa, idealnie tu pasuje
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: JK »

Jeszcze raz bardzo dziękuję za komentarze. Najważniejsze dla mnie jest to, że klockowy miś przypomina swój filmowy pierwowzór i jest pod tym względem łatwo rozpoznawalny:)
SERVATOR pisze:To jak będziesz coś kupował, to zastanów się jeszcze nad zielonymi okrągłymi płytkami (są 6-ki i połówki 8-mek). Zlepiasz 6-kę z 8-ką tak żeby miały część wspólną, wrzucasz trochę groszków i masz tło jak na kadrze z filmu. :)
Pewnie fajna byłaby taka filmowa scenka, z charakterystycznymi elementami scenografii, ale tu już nie wiem, czy dam radę czasowo. Niestety, moje budowanie z klocków, nawet małych rzeczy trwa zawsze bardzo długo... Mam nadzieję, że nie będziesz bardzo mocno zawiedzony, jeśli ostatecznie będzie tylko miś:) Chociaż jest jeszcze trochę czasu, więc zobaczę:) Ale nad pazurkami na pewno spróbuję się zastanowić:)
martinb pisze:W życiu nie sądziłem, że ten bohater narodził się we Francji...
Odnosząc się do tego zdania, muszę uczciwie przyznać, że ja także tego nie wiedziałem... Zastanawiałem się za to nieraz, co skłoniło twórców misia do nadania mu tak dziwnego imienia, którego wymowa sprawiała dzieciom sporo kłopotu. No i jest odpowiedź:) A oglądając poszczególne odcinki, można zauważyć więcej francuskich akcentów, np. napisy na szyldach. Jak widać, nawet budowanie małych rzeczy pozwala poszerzyć wiedzę:)

Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#10 Post autor: Bart86 »

Colargol jak żywy! No, w sensie jak pluszowo - lalkowy z animacji semaforowej :-). Bardzo podobny do oryginału, od razu widać jaka to postać. Świetnie pasują nierówne elementy, nadające wrażenie "puszystości" naszego pluszaka :-). Misia kojarzę bardzo dobrze, choć nieśmiało muszę przyznać, że jako dziecko, nie przepadałem za tym filmem animowanym ;-)... (bardziej już tylko nie przemawiał do mnie Żwirek i Muchomorek, ale to zza południowej granicy przyszło :P). Podobnie jednak jak moi przedmówcy, proponuję rozważenie wymiany pazurków w stopach Colargola. Gratuluję udanej pracy :-).
Bart

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: JK »

Wychodząc naprzeciw głosom domagającym się dla misia pazurków, postanowiłem zadziałać w tym kierunku:)

Niestety ze względu na ograniczenia czasowe sprawa przeciągała się do ostatniej chwili, a do tego okazało się, że zamówione wcześniej pazury, które czekały na mnie od kilku dni okazały się być... czarne (a miały być ciemnoszare), o czym dowiedziałem się dopiero dzisiaj.

Postanowiłem jednak zamontować pazurki w sposób jaki wcześniej sobie założyłem, żeby przekonać się, czy faktycznie tak jest lepiej. Dla lepszego efektu zmieniłem podstawkę na jasnoszarą (niestety zielonych klocków nie miałem...).

Obrazek

Moim zdaniem jest obiecująco, z tym, że gdybym jednak zdobył w końcu upragnione ciemnoszare pazury, efekt byłby pewnie jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że jeszcze nic straconego:)

Ciekaw jestem Waszej opinii nt. tej zmiany.
Ostatnio zmieniony 2016-10-24, 23:38 przez JK, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#12 Post autor: Biedrus »

Chyba jest już prawie idealnie. Masz mój głos ;-)

ODPOWIEDZ