[MOC] Miejskie Zoo

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#16 Post autor: Johan »

W pracy zastosowałaś bardzo ładne rozwiązania detali architektonicznych i całość się świetnie prezentuje jako park. Ale gdyby nie podpis to by mi dużo czasu zajęło żeby zgadnąć że to zoo, bo zwyczajnie nie widać w nim zwierząt. Jedynym zwierzęciem, które widać na tych renderach jest papuga, a to trochę mało jak na zoo. O połowę mniej krat i małpy by się bardzo dobrze prezentowały. Trochę inne ujęcie, i krokodyl by był widoczny.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#17 Post autor: Pakita »

SERVATOR pisze:Napisałem, że nie podoba mi się takie "naćkanie". Szczególnie na szestnastce z małpami. Tam widać to najbardziej. Wiele świetnych patentów (ładna ławka, fajny pawi kwietnik, klatka papugi) upchnęłaś na zbyt małej powierzchni. Do tego klatki i minifigi i zrobiło się bardzo ciasno. I jeszcze ta ciemność w klatkach (przez co w sumie nie widać małp)
No nie mogę zaprzeczyć, że jest tam ciasno, jak również nie zaprzeczę, że miałam problemy z ustawieniem na tej płytce, bo się nie mieściło. Faktycznie praca powinna być większa i być może kiedyś zrobię z niej porządną makietę, bo i w domu mi bąkają "zrób" :)
Dziękuję za wiele miłych słów SERVATOR :), nie tylko odnośnie tej pracy - chyba mi były potrzebne... I dzięki, że chciałbyś na mnie zagłosować, choć nie traktuję tego jako zobowiązania :)
Johan pisze: O połowę mniej krat i małpy by się bardzo dobrze prezentowały. Trochę inne ujęcie, i krokodyl by był widoczny.
No faktycznie, po Waszych opiniach widzę już, że z tymi małpami trzeba było rozwiązać to inaczej. Natomiast w kwestii krokodyla, to jakbyś ująć nie próbował, to się dobrze całkiem ująć nie da - po prostu go za bardzo ścisnęłam. Musi się skończyć przebudową, kiedyś.
Ostatnio zmieniony 2016-05-02, 08:37 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Jellyeater »

Byłem dziś w starym zoo w Poznaniu. Te zabytkowe klatki są podobnej wielkości. Ale akcent jest położony na zabytkowe. Nikt już w nich nic nie trzyma. Może dorób minifigi z epoki i będzie lepiej? Panie z parasolkami, panowie w cylindrach i jest klimat.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#19 Post autor: Ciamek »

Jellyeater pisze:Panie z parasolkami, panowie w cylindrach i jest klimat.
Ooo, to, to : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: wallyjarek »

Podoba mi się opcja 4 zestawów, gdzie można składać je w rożne kombinacje.
Jest tam ciasno, nawet bardzo miejscami. Czy jest ograniczenie wielkości pracy?
Bardzo przypomina mi Poznańskie Stare Zoo, z biegiem lat, gdy już nie jest się małym dzieckiem człowiek dostrzega i się zastanawia jak te zwierzęta mogły tam żyć w tych małych klatkach.
Jest to straszne. Betonowe małe cele, gdzie żyły tam lwy, tygrysy.

Wracając do tematu, gdyby zwiekszyć klatki i by była możliwość otwierania ścian, uczyniłoby to zoo jeszcze bardziej bawialne tak mi się wydaje. Reszta mi się podoba :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#21 Post autor: martinb »

Zrób zgłoszenie na IDEAS. LEGO lubi takie pomysły. Pewnie i tak to odrzucą po otrzymaniu 10000 głosów (ze względu na ilość klocków), ale spróbować warto.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#22 Post autor: Pakita »

martinb pisze:Zrób zgłoszenie na IDEAS. LEGO lubi takie pomysły. Pewnie i tak to odrzucą po otrzymaniu 10000 głosów (ze względu na ilość klocków), ale spróbować warto.
W sumie ta praca była budowana z takim założeniem, że wyląduje na IDEAS. Aczkolwiek, jak wniknęłam głębiej w temat IDEAS, to też zdałam sobie sprawę, że ją od razu odrzucą. Szczerze powiedziawszy, nie wiem czy się pokuszę - mam zaczęte inne projekty, które miałyby szanse powodzenia w IDEAS, a spełniałyby także normę ilości klocków. Tak czy inaczej, dziękuję za Twój wpis pod tym tematem :)
Może dorób minifigi z epoki i będzie lepiej? Panie z parasolkami, panowie w cylindrach i jest klimat.
Jest to niewątpliwie dobry pomysł, aczkolwiek myślę, że jednocześnie powinna temu towarzyszyć rozbudowa do wielkości jakiejś porządnej makiety. Może się kiedyś o takową pokuszę.
Johan pisze:W pracy zastosowałaś bardzo ładne rozwiązania detali architektonicznych
Z cała Twoją opinią się absolutnie zgadzam, jednak powyższy cytat cieszy mnie najbardziej :) Ostatnimi czasy mam bowiem zapędy raczej do budowania modularów, niż czegokolwiek innego, i to aspekt architektoniczny właśnie oraz wnętrza kręcą mnie najbardziej.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#23 Post autor: Pakita »

wallyjarek pisze:Czy jest ograniczenie wielkości pracy?
Nie było ograniczenia, aczkolwiek miały to być zestawy, które mogłyby być sprzedawalne, że tak to ujmę, więc siłą rzeczy się ograniczyłam.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#24 Post autor: bacon »

martinb pisze:Zrób zgłoszenie na IDEAS. LEGO lubi takie pomysły. Pewnie i tak to odrzucą po otrzymaniu 10000 głosów (ze względu na ilość klocków), ale spróbować warto.
Spójrzmy realnie. Lego nie wypuści zestawu, w którym zwierzęta mają tak mało miejsca w klatkach. Choćby nawet ilość klocków się im zgadzała.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#25 Post autor: Pakita »

Spójrzmy realnie. Lego nie wypuści zestawu, w którym zwierzęta mają tak mało miejsca w klatkach. Choćby nawet ilość klocków się im zgadzała.
Wrzuta miała być bardziej dla samej wrzuty, ponieważ patrząc naprawdę realnie, wydaje się, że Lego nigdy w ogóle nie wyda czegoś takiego jak zoo. Wydaje się to być temat będący na z góry przegranej pozycji, podobnie jak bliższe współczesności militaria. Nie oszukujmy się, że obydwa te tematy cieszyłyby się dużą popularnością wśród klientów Lego, rzec można by nawet, że gigantyczną, biorąc pod uwagę do jak dużej grupy docelowej mogłyby trafić. Jednakowoż mimo jęków fanów Lego, te serie wciąż nie zaistniały. I prawdopodobnie nie zaistnieją (moim skromnym zdaniem).

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#26 Post autor: Pakita »

I skończyło się 6 miejscem na 37 :D
Może nie podium, ale jak na tyle prac to i tak moim skromnym zdaniem nieźle.

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#27 Post autor: bart_ilo »

Gratuluję. Na tyle prac to jest powód do zadowolenia :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#28 Post autor: Pakita »

Dzięki :D

ODPOWIEDZ