[Zawody] LTTC 2016 rajd #2

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#31 Post autor: Cieślu »

Dzięki za fajny rajd, mimo żenującej jazdy w pierwszej połowie zawodów podobało mi się :) Nie przypominam sobie rozegrania aż 7 sekcji jednego dnia, na pewno nie przy ośmiu zawodnikach. Dlatego jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że uda się to podtrzymać. Ja dla odmiany lubię Szczesliwice chociaż nie da się ukryć, że miejscówka jest zjeżdżona wzdłuż i wszerz. Trzeba poszukać jakiejś nowej ale do parku chętnie jeszcze wrócę bo w lesie jeździ mi się bardzo dobrze.

Film jak zwykle klasa, szkoda że pominąłeś wszystkie malownicze wywrotki kamerzysty :D
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#32 Post autor: BJ »

Już poprawione, nasz arkusz ogarnia tylko tytuły przelewów i gdy zobaczył zgłoszenie amerykańca to przypisał je smykowi, nie ogarnął dwóch niemal takich samych aut ;)

Panowie, dzięki za rajd, świetnie się bawiłem, choć Szczęśliwic też mam powoli dość. Dziękuje też za sprawne zawody, 7 sekcji przy ośmiu zawodnikach rozegranych do 15stej robi wrażenie, ale więcej sekcji będzie problemem bo arkusz nie jest na to przygotowany. Sekcje przejezdne w obie strony znacząco przyśpieszają zawody, a sekcja jechana w drugą stronę sprawia zupełnie inne problemy.
Zaraz postaram się wkleić wyniki.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#33 Post autor: 3dom »

Ale to chyba arkusz powinien dostosować się do zawodów a nie zawody do arkusza? :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#34 Post autor: smyk »

Wklejaj, wklejaj.

Może trzeba zwrócić się do kogoś biegłego w tematach arkuszowych, bo to chyba już od dłuższego czasu przewija się temat jego filuterności. Może czas na arkusz mk3?
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#35 Post autor: BJ »

3dom pisze:Ale to chyba arkusz powinien dostosować się do zawodów a nie zawody do arkusza? :)
Niby tak, ale ja arkusza nie tykam, nikt nie wie jak to działa, a działa, więc nie ma co kombinować:P
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#36 Post autor: 3dom »

Mogę Ci zrobić szkolenie z Excela :)
Jak powstawał arkusz to niespotykaną sytuacją było rozegrać 5 sekcji.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#37 Post autor: BJ »

Bo trialówki na szybszym biegu były wolniejsze niż fura smyka na 1 biegu...
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#38 Post autor: BJ »

Double żeby nie uciekło:

ObrazekLTTC #2 2106 szcz by barrtek, on Flickr
ObrazekLTTC #2 2016 by barrtek, on Flickr
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#39 Post autor: smyk »

Niedziela warsztatowo. Mk 4 na ukończeniu. Choć im lepsza fura, tym gorsze miejsce. ;)
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#40 Post autor: Uncle Jaca »

Fajny filmik i podkład! Dużo rolek, TT, ciężej niż u nas z trasami?
Pies utonął, łańcuch pływa

omen
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-02, 18:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#41 Post autor: omen »

Mam pytanie do wyników szczegółowych.

Jeśli wyniki są różne to chyba nie ma problemu z przyznaniem miejsc, ale tak jak w przypadku sekcji 7 są dwa wyniki = 0,0040.
Wiem, że wewnątrz excela dzieje się magia, ale skoro współczynnik jest zaokrąglony do 3 miejsc po przecinku, wynik do 4 miejsc po przecinku to każde 0,0040 jest równe sobie.

Co w takim przypadku decyduje, że jedna osoba ma 5 miejsce i 4 punkty, a druga 6 miejsce i 3 punkty?
Wydaje mi się, że powinien być wynik ex-aequo 5 miejsce i 4 punkty - skoro wynik jest taki sam...

Nie mam wielkiego parcia na zmianę wyników, choć w przypadku tego rajdu zmieniłaby się kolejność w wynikach ogólnych...
Chciałbym zrozumieć skąd taki, a nie inny wynik, bo zawsze wydawało mi się, że matematyka jest taka sama na całym świecie.
Ostatnio zmieniony 2016-05-24, 13:04 przez omen, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#42 Post autor: ManiekManiak »

BJ zapomniał wstawić na koniec * która mówi, że prezentowane wartości nie są pełnymi, bo ganiać się z cyframi kilkanaście miejsc po przecinku nie jest łatwo. Jasne że to właśnie one zaważyły na przyporządkowaniu pozycji. Nie zaokrąglamy wyników, arkusz liczy i je wypluwa. Swoją drogą trzeba go trochę ucywilizować, uwspółcześnić i poddać tuningowi. Wyniki online były fajne, nie wygrałem ani jednego odcinka a kilka startowałem jako pierwszy.

Dzięks za meeting. Szkoda że chory nie dałem Wam bardziej popalić :P

omen
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-02, 18:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#43 Post autor: omen »

Akceptuję takie uzasadnienie, choć wolałbym inne ;>

Przy okazji tuningu arkusza można byłoby uwzględnić punkt 3.5. Tabela kar : .."Naliczone kary zaokrągla się do pełnych sekund. " albo zmienić w regulaminie skoro resztę wyników liczy się do ostatniej znanej po przecinku.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#44 Post autor: 3dom »

Akurat przycinanie wyników do któregoś tam miejsca po przecinku jeszcze bardziej by zagmatwały arkusz bo wszędzie trzeba dodać jeszcze po jednej formule, albo trzeba by na pałę kopiować wyniki. To ile liczb po przecinku poznamy to kwestia tego jak szerokie komórki ustawimy ;) Tak źle i tak niedobrze. Już chyba lepiej zostać z tą magią co się dzieje wewnątrz Excela :)
No chyba, że autorowi nowego arkusza nie jest straszna walka z tego typu formułami:

Kod: Zaznacz cały

=IFERROR(IF(B13>0;"Dyskwalifikacja";IF(B14>$A$5;"Przekroczona norma";IF(B11>1;"Dwie ręce Boga";IF(B12>0;"Rezygnacja";IF(B8>1;"2x serwis";B$2/B15)))));0)
A to nic przy tych co liczą przelicznik :)
Prostym rozwiązaniem jest przemnożenie wyników x1000 albo x10k, rozwiąże problem doraźnie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

omen
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-02, 18:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: omen »

Arkusz liczy dobrze wiec nie ma co zmieniac formuł. Szwankuje tylko prezentacja wyników.
Osobiście nie jestem za przycinaniem, zaokrąglaniem wyników. Niech sobie liczy i podaje wynik.
Jak ja recznie liczylem też pomnożylem x10k. Wtedy ładnie widać, zwłaszcza jak sa widoczne 4 miejsca po przecinku.

Na ost rajdzie była też dyskusja odnośnie nazewnictwa "serwis", "naprawa". Wszystkie S-ki zmienione zostały na N-ki (jak w regulaminie). Tymczesem N-ki napraw wpisywane sa w arkuszu w wierszu "serwis" ;)
Każdy wie o co chodzi wiec jest ok. Ale jakby zmieniać mnożnik to to też można. No i Ręki Boga już też nie ma.

ODPOWIEDZ