[MOC] [MOD] 5590 - Mobilne Centrum Dowodzenia

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[MOC] [MOD] 5590 - Mobilne Centrum Dowodzenia

#1 Post autor: A.Brickovsky »

Miał być autobus. Założyłem sobie, że zrobię MOD jakiegoś zestawu z dzieciństwa i padło na mój największy ówczesny zestaw. Poza tym jakoś zawsze lubiłem Legowe autobusy, chociaż nigdy żadnego nie miałem. A może właśnie dlatego.

Rzecz w tym, że po zrobieniu autobusu, zorientowałem się, że wygląda bardziej klockowato niż sam klocek. I nudniej niż Chuck Norris. A że do tego wyglądał dość pancernie, to postanowiłem go przerobić na jakiś pojazd pseudomilitarny. Ostatecznie ograniczenia wynikające z limitowanego zasobu klocków uformowały mi taki oto, ni to szpiegowski, ni militarny wóz z antenami, odbiornikami, wajchami i pokrętłami.

Obrazek

Obrazek

Busik ma 10s szerokości i 35s długości. Jak na dzieło początkującego przystało, jego jedyne funkcje to możliwość skrętu HOG w postaci małej felgi na dachu i obracany o 180 stopni fotel...

Obrazek

Obrazek

W środku wprawdzie jest kilka foteli i ozdobników w sekcji pasażerskiej, ale z zewnątrz i tak widać jedynie kabinę kierowcy:

Obrazek

Obrazek

Niewątpliwie plusem tego busika jest wytrzymałość. W 95% udało mi się wszystko złożyć na zakładkę, a poza tym konserwowane przez 25 lat śląskim, zanieczyszczonym powietrzem klocki trzymają ze dwa razy mocniej niż nowe. Tylko akurat to drugie to nie wiem czy zaleta.

Czekam na komentarze bardziej doświadczonych Kolegów.
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Jest klimat lat 80-tych. Z powodzeniem mógłbyś tego busa postawić koło KITTA albo furgonetki Drużyny A i by świetnie pasowało ;).

Podoba mi się!
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: JK »

Lubię takie dawne klimaty:) Styl pracy bardzo mi się podoba.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szuwax »

Kiedyś robiłem autobusy w tym stylu, miałem te same części, ale z zestawu http://brickset.com/sets/5580-1/Highway-Rig.
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Zgrabny i fajny modelik :-)

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#6 Post autor: A.Brickovsky »

Dzięki za komentarze. Jeśli ktoś ma jakieś krytyczne uwagi to walcie śmiało. Chciałem to zabrać / wysłać do Łodzi jeśli się nada, więc w razie czego jest jeszcze sporo czasu na ewentualne poprawki.
Alonzo Brickovsky says hello!

ODPOWIEDZ