[MOC] Mercedes G63 AMG

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Mercedes G63 AMG

#1 Post autor: Damjan97 »

Mercedesa G klasy chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, samochód terenowy zbudowany na potrzeby armii przekształcony potem w samochód cywilny.
O ile standardowe wersje doskonale spisują się w terenie, o tyle wersje AMG nadają się tylko pod parking pod dobrym klubem, bo chyba nikt nie wyobraża zapuszczać się samochodem na 20 calowych kołach z nisko profilowymi oponami w teren.

Obrazek

Dane techniczne:
-Długość: 45cm
-Szerokość: 17cm
-Wysokość: 19cm
-Waga: 2000g

-Napęd: 1 silnik XL
-Skręt kół: 1 silnik M
-Przednie światła LED

Obrazek

Tyle wstępu, zajmijmy się moim modelem.
Ogólnie jestem zadowolony z konstrukcji, aczkolwiek wydaje mi się, że maska jest o 1 studa za długa, a i koło zapasowe nie grzeszy urodą.
Są też elementy charakterystyczne dla AMG, czyli boczne wydechy, powiększone wloty powietrza w przednim zderzaku oraz "duże" koła.

Model posiada pełne zawieszenie (osie pływające), po jednym żółtej sprężynie z przodu oraz po żółtej i szarej z tyłu.

Pojazd posiada otwierane boczne oraz tylne drzwi. Pod otwieraną maską znajduję się atrapa silnika V8.

Obrazek

Postarałem się też odwzorować wnętrze oraz zamontowałem ruchomą kierownicę.

Obrazek

Model posiada przednie światła LED oraz własnej roboty naklejki z logiem Mercedesa na przednim grilu, kole zapasowym oraz atrapie silnika.

Obrazek

Początkowo do napędu miały służyć 2 M-ki oraz 1 XL-ka, ale zrezygnowałem z tego rozwiązania ponieważ zabierało za dużo miejsca.
Obecnie model napędza 1 silnik XL dziękk któremu model porusza się całkiem sprawnie.



To by było na tyle z mojej strony. Czekam na Wasze opinie :D

GALERIA: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=564525
FLICKR: https://www.flickr.com/photos/124730997 ... 6547909933

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-06-08, 08:44 przez Damjan97, łącznie zmieniany 4 razy.

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Wim »

Jak dla mnie buda wygląda obłędnie!

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Co jak co ale to wnętrze kabiny wymiata.

Zielniczek
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-17, 20:31
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Zielniczek »

Chciałbym to ujrzeć jako zestaw! :D

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#5 Post autor: bart_ilo »

Według mnie zbędne jest koło zapasowe na klapie bagażnika.

Po za tym jest GENIALNIE!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Model jest świetny.
Jedynie co mi przeszkadza (im dłużej się przyglądam), to te "naklejki" z logo tym bardziej, że jak rzadko są dostępne oryginalne super tilesy.
bart_ilo pisze:Według mnie zbędne jest koło zapasowe na klapie bagażnika.
Żartujesz? Koło w chromowanej puszce musi być.

Teraz do kompletu brakuje "cygara". ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-06-03, 18:24 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

jack
Posty: 17
Rejestracja: 2016-02-17, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: jack »

Zapasówka do wywalenia. Reszta obłędna.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Obłędne te twoje modele. Podoba mi się opakowanie koła zapasowego. Natomiast też mi się nie podoba logo "Merca" zrobiony na ksero i wydaje mi się, że koła troszkę nie pasują? Wydają się jakby ciut za małe do całej konstrukcji. Poza tymi elementami model imponujący
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

bart_ilo pisze:Według mnie zbędne jest koło zapasowe na klapie bagażnika.
jack pisze:Zapasówka do wywalenia. Reszta obłędna.
Powinno się jeszcze wywalić znaczki mercedesa, 2 koła (jednoślady górą), dach, aby było cabrio i dorobić spoiler! Inaczej będzie beznadziejnie.

Ludzie co z wami?! Koło zapasowe jest nieodłączną cechą tego samochodu. Czepiacie się MOCa, bo oddaje bardzo charakterystyczny dla pierwowzoru element?! Może dowiedzcie się czegoś o aucie, pooglądajcie chociaż zdjęcia, a później komentujcie?

Damjan97, mam nadzieję, że wybaczysz mi, że się rozpisałem. Model świetny poza znaczkami, przy tak genialnym modelu, warto poprawić ten szczegół, bo on psuje efekt. Żal się robi patrząc na oryginalne Porsche od Lego i widząc coś co jest tak dużo lepszego, a zbudowane jest nie przez osobę zarabiającą na tym, a "jedynie" 18 latka.

Pokusisz się o wersję 4x4^2 z tym obłędnym zawieszeniem z podwójnymi amortyzatorami?

P.S. Patrząc od spodu to mnie troszkę brakuje centralnego dyfra.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#10 Post autor: bart_ilo »

Durzy, nikt się nie czepia. Każdy wyraził swoje zdanie.
Co do auta to występują również wersje bez koła zapasowego na wierzchu. Zapewne jest to wedle gustu zamawiającego. Ale nie ma co dyskutować na ten temat :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Ale dlaczego by nie zrobić tego z klocków? Tylko takiego Frankensteina z tych liftów klecić? I potem sobie wmawiać, że jak na garbatego to całkiem prosty. Ma jakoś zaburzone proporcje. Sam pierwowzór jest chyba jedną z ostatnich terenówek. Bo coraz więcej modeli jest takie jak miejscy drwale w rurkach.

Sam model to w sumie nic czego by nie było w jakiejkolwiek osobówce. Nie ma nic ciekawego z techniki.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Jellyeater pisze: Sam model to w sumie nic czego by nie było w jakiejkolwiek osobówce. Nie ma nic ciekawego z techniki.
To zbuduj taki nieciekawy model. Zawsze dajesz ten nieciekawy zarzut, a upchnięcie mechanizmów w konkretnej bryle już wymusza ciekawe rozwiązania. Dodatkowo jeśli jeszcze te mechanizmy działają jak należy to już w ogóle jest się lepszym niż obecne Lego (poza Porsche, np. ta dziwna maszyna górnicza).

P.S. Ja chętnie bym zobaczył śmigłowiec, z działającym i sterowalnym śmigłem kamova, ale naprawdę dobrych samochodów nigdy za wiele!
Durzy, nikt się nie czepia. Każdy wyraził swoje zdanie.
Zawsze wydawało mi się, że zwrot "do wywalenia" brzmi jak bezosobowy rozkaz, a nie wyrażenie własnych poglądów ;)
Ostatnio zmieniony 2016-06-04, 08:20 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#13 Post autor: Damjan97 »

Damjan97, mam nadzieję, że wybaczysz mi, że się rozpisałem. Model świetny poza znaczkami, przy tak genialnym modelu, warto poprawić ten szczegół, bo on psuje efekt. Żal się robi patrząc na oryginalne Porsche od Lego i widząc coś co jest tak dużo lepszego, a zbudowane jest nie przez osobę zarabiającą na tym, a "jedynie" 18 latka.

Pokusisz się o wersję 4x4^2 z tym obłędnym zawieszeniem z podwójnymi amortyzatorami?

P.S. Patrząc od spodu to mnie troszkę brakuje centralnego dyfra.
Jak to nie zarabiam?! Zawsze jakieś drobne z Youtube'a wpadną :D

Nie zrobię wersji 4x4^2 ponieważ nie mam takich dużych kół a poza tym mam tylko 1 XL'a a on mógłby nie dać rady.

Dyfra nie ma bo szkoda tracić moc na dodatkowych zębatkach

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Corrado »

Świetny moc! Nastepnym razem postaraj sie bardziej nad naklejkami, a koło zapasowe nie jest aż takie złe ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#15 Post autor: eric trax »

Durzy pisze:Ludzie co z wami?! Koło zapasowe jest nieodłączną cechą tego samochodu. Czepiacie się MOCa, bo oddaje bardzo charakterystyczny dla pierwowzoru element?! Może dowiedzcie się czegoś o aucie, pooglądajcie chociaż zdjęcia, a później komentujcie?
Koło zapasowe ok ale obudowa jest tragiczna. Przy poziomie całego MOCa po prostu wygląda fatalnie. Wystarczyło by samo koło. Poza tym auto jest baaardzo ładne
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ