[MOC] SZPITAL modular

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

[MOC] SZPITAL modular

#1 Post autor: Pakita »

Z dumą prezentuję mój pierwszy modular - Szpital w starej kamienicy.

Na parterze znajduje się rejestracja i malutki składzik.
I piętro zajmuje sala operacyjna oraz oddział intensywnej terapii.
II piętro to oddział noworodków, gabinet dyrektora szpitala oraz jedyna w szpitalu toaleta :)
Pacjenci i personel przemieszczają się między piętrami za pomocą windy (widna faktycznie jeździ).

Do prezentacji dodatkowo został wykorzystany model ambulansu z oficjalnego zestawu LEGO 60023.
Dziękuję lookl za wytworzenie szlabanu i zrobienie fotek :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A oto sceny z życia szpitala:
Obrazek
REJESTRACJA PACJENTÓW

Obrazek
NAGŁY WYPADEK

Obrazek
RUTYNOWE DZIAŁANIA DIAGNOSTYCZNE

Obrazek
PLANOWANE I NIEPLANOWANE ZABIEGI OPERACYJNE

Obrazek
OPIEKA NAD PRZYSZŁOŚCIĄ LUDZKOŚCI :D

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

To jest PIĘKNE!
Takie modulary w naszym miasteczku, to powód do dumy. Mam nadzieję, że będziesz z tym w Łodzi.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#3 Post autor: bart_ilo »

Piękny MOC! Rewelacyjnie całość wygląda.
Współczuję dyrektorowi. Razem na piętrze z dziećmi :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#4 Post autor: Pakita »

Tak, modular jedzie do Łodzi - jest wpisany w formularz.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wallyjarek »

Piękny, podobają mi się wszystkie szczegóły na i w budynku.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

Świetna praca. Idealnie wpisuje się w styl modularów. Brawo!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Niby stara kamienica, a wygląda jak nowa. Piękna schludna praca. W tym szpitalu tak czysto, że prawie z podłogi można jeść :) Ale troszkę się przyczepię. 1 toaleta na cały szpital, to troszkę za mało i powinna być z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Fakt szpital też nieduży, ale jedyny WC to zdecydowanie za mało. Masz napisane, że jest winda i próbuję ją znaleźć. Fajnie, żebyś to pokazała, np. na jakimś filmie jak działa. Najbardziej do gustu przypadła mi sala operacyjna (chyba dlatego, że moja mama była kiedyś instrumentariuszką na sali operacyjnej) no i sala porodowa. Nawet nie wiedziałem, że są minifigi noworodki, a wykorzystanie okienek jako wózki dla niemowląt bardzo, bardzo pomysłowe
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#8 Post autor: Stelario »

Bardzo fajna kamieniczka. Wygląda jak modular z lego. :)
Jedyne co mi nie pasuje to ten lewy dach. Jest zbyt prosty w porównaniu z resztą kamieniczki która ma dużo więcej detali.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#9 Post autor: Dart Grellenort »

Kadry prawie że filmowe i bardzo przyjemne wnętrza! :)

Ale tę "salę operacyjną" nazwałbym raczej "gabinetem zabiegowym". Jakby była salą operacyjną, to już by nią nie była po pierwszej wizycie SanEpidu. :P
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#10 Post autor: A.Brickovsky »

Gratulacje. Cudo.
A na tym lewym dachu by można lotnisko dla helikoptera zrobić.
Alonzo Brickovsky says hello!

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#11 Post autor: Misaki »

Świetne! Na pewno nie łatwo jest upchnąć szpital w budynku wielkości modulara a Tobie się to udało. Bryła i kolory budynku pierwsza klasa. Najbardziej podoba mi się okno na poddaszu. Dołożyłbym więcej otuliny z zielonych liści na tylnej stronie budynku - tak jak to zrobiłaś na froncie- żeby przełamać "ceglaność".

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Pakita, świetny! Jedyne czego Ci brakuje to "noworodka z parku" i starego "plejta" z nadrukowanym krzyżem. Lepiej by wyglądał.

Jak Ci się znudzi całość zawsze możesz przerobić na psychiatryk!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

J tam się nei mam czego czepić. Doskonałe. Jak zestaw.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#14 Post autor: Pakita »

legosamigos pisze: 1 toaleta na cały szpital, to troszkę za mało i powinna być z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Fakt szpital też nieduży, ale jedyny WC to zdecydowanie za mało. Masz napisane, że jest winda i próbuję ją znaleźć. Fajnie, żebyś to pokazała, np. na jakimś filmie jak działa.
Niestety modular ma taką przestrzeń, że w ogóle coś tam w środku zrobić jest bardzo ciężko. Dodatkowo jeszcze przestrzeń wewnętrzna w moim modularze została wyznaczona przez umiejscowienie windy, co podzieliło ją tak, że ciężko było postawić jakieś wewnętrzne ściany w rozsądny sposób, zachowując przy tym komunikację. Więcej toalet to nierealny pomysł, a już toaleta przystosowana dla niepełnosprawnych to całkowita abstrakcja ;D Film ma być, ale na pewno nie wcześniej jak w lipcu, bo teraz jestem przeciążona życiem zawodowym.
legosamigos pisze:Nawet nie wiedziałem, że są minifigi noworodki,
Noworodek jest od indianki z ostatniej serii minifigów kolekcjonerskich :)
Stelario pisze:Jedyne co mi nie pasuje to ten lewy dach. Jest zbyt prosty w porównaniu z resztą kamieniczki która ma dużo więcej detali.
Mój modular został mocno zainspirowany faktycznie istniejącym starym angielskim szpitalem. W oryginale też tak to wygląda, tyle że obiekt jest oczywiście dużo większy. Mi się ten dach podoba, bo nie jest identyczny jak na drugiej połówce.
Misaki pisze:Świetne! Na pewno nie łatwo jest upchnąć szpital w budynku wielkości modulara a Tobie się to udało
A upychałam butem :D Faktycznie jest to ciężka robota i niekiedy frustrująca, bo nie zawsze można mieć co by się chciało :/
Misaki pisze:Dołożyłbym więcej otuliny z zielonych liści na tylnej stronie budynku - tak jak to zrobiłaś na froncie- żeby przełamać "ceglaność".
Faktycznie się zgodzę, to dobry pomysł. Wprowadzę zieleninę w wolnej chwili.
Durzy pisze:Pakita, świetny! Jedyne czego Ci brakuje to "noworodka z parku" i starego "plejta" z nadrukowanym krzyżem. Lepiej by wyglądał.
Bardzo dziękuję :D Na noworodka z parku (technicznie rzecz biorąc to małe dziecko jest) zakusy robię odkąd zobaczyłam zestaw Fun in the Park. No jest rozbrajający, jak niemowlę :D Także na pewno znajdzie miejsce w moim domu ;) Krzyż podoba mi się jaki jest.
tybort pisze: Idealnie wpisuje się w styl modularów. Brawo!
Bardzo dziękuję :D. Muszę przyznać, że w domu też mi to od razu powiedzieli: że idealnie pasuje. Nawet została zrobiona symulacja z firmowymi zestawami i faktycznie nie odbiega od reszty.
bart_ilo pisze:Współczuję dyrektorowi. Razem na piętrze z dziećmi :)
No fakt, ciężkie ma facet życie :D Ale są też plusy: ma tuż obok gabinetu jedyne WC w całym szpitalu oraz posiada kompana - kościotrupa, na którym prezentuje budowę anatomiczną minifiga :D Niestety nie dało się na tej mini przestrzeni zrobić zdjęcia. Postaram się w lipcu nakręcić film, to go pokażę.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: SERVATOR »

Muszę napisać raz jeszcze...
Patrzę na to i patrzę i napatrzeć się nie mogę. Jak Ci się to wszystko udało tam poupychać? Naprawdę nie widziałem wcześniej u nas kamieniczki, która tak dobrze oddawałaby ducha firmowych modularów a pomysłowością i jakością wykonania większość z nich przebija. Dla mnie tylko Paryska Restauracja może się równać.

Chwilę zastanawiałem się po co jest ten samotny czarny pin z tyłu budynku i liftarm. To zapewne "mechanizm" windy. Przypuszczam, że poziom windy w budynku zależy od tego do którego pina przyczepisz ten liftarm.
Czemu służy podnoszona klapa na dachu budynku? Czy właśnie do zmiany poziomu windy?

ODPOWIEDZ