[MOC] Warszawa 203

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
szejk

[MOC] Warszawa 203

#1 Post autor: szejk »

Witam, bardzo długi czas nie zajmowałem się budową. Forum często odwiedzałem, ale nie wypowiadałem się. Ostatnio coś mnie natchneło, by powrócić do klocków. Jak człowiek się już raz zaraził tym to nie może się uwolnić od LEGO. Jak widać nawet po 6 latach. Na początek po tak długiej przerwie postanowiłem sklecić Warszawe 203. Wybrałem akurat to auto, ponieważ nie jest aż tak wyrafinowane. Potrzebny mi był dość prosty model na początek. Nie mam też zbyt dożych możliwości jeśli chodzi o klocki, mają swoje lata i sa troche zniszczone. Nie mam nowych częsci. Zresztą te nowe Lego nie specjalnie mi się podobają. Reprezentuje klasyczną szkołę budowy.

Model ma 34 kołeczki długości, może jest troche za długi (miał mieć 32). Szerokość 12 kołeczków. Ma skręcane koła, niestety silnik nie bardzo mieścił się pod maską ( 2 cylindrowy widlak ).

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=272208

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:19 przez szejk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

prosze, daj linki bezposrednie do kilku zdjec zanim galeria sie upubliczni...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Zdecydowanie trzeba by wygładzić maskę. Szkoła klasyczna szkołą klasyczną, ale pod względem wykończenia modeli nowe części zdecydowanie wygrywają ze standardowymi klockami. I można je łatwo zdobyć - zwłaszcza, że budujesz w czerwieni, a Ferrari i czerwonych Creatorów jest w sprzedaży bardzo dużo.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Jak na pierwszą konstrukcję po przerwie i ze starych klocków to udany debiut : o)
Przód prezentuje się dobrze. Rzeźbienie maski jest całkiem fajne, mimo, że to zwykłe bricki. Tył jest jakiś... niepokojący. Ale zaczekajmy na galerię ; o)
Zdrufko, Ciamek

szejk

#5 Post autor: szejk »

ale pod względem wykończenia modeli nowe części zdecydowanie wygrywają ze standardowymi klockami. I można je łatwo zdobyć - zwłaszcza, że budujesz w czerwieni
Tak, to prawda teraz można bardziej poszaleć ze stylizacją. Jednak w nojbliższym czasie nie myśle o robieniu zakupów. Chciałbym zbudować jeszcze kilka modeli z tych klocków, a później zobaczymy.

Fakt, tył nie jest najlepszy bo nie miałem go zabrdzo już z czego porzeźbić.
Ostatnio zmieniony 2007-08-19, 20:42 przez szejk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

Od razu widac,ze to Warszawka :) Niewazne, ze kanciata, wazne, ze ma "to cos", co sprawia,ze jest warszawowata. Super model,jak na tak dluga przerwe.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#7 Post autor: smyk »

Przód, owszem, z warszawy, ale tył, to chyba z aston martina.
I owszem, rozumiem, stare klocki, ale można maskę cieniować po jednej płytce dodając, a nie od razu całe bricki.

Coś w tym jest fajnego, ale można dużo lepiej. Zachęcam :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

smyk pisze: ale można maskę cieniować po jednej płytce dodając, a nie od razu całe bricki
Ale wtedy trzeba by większej skali, bo by nie starczyło powierzchni na te schodki
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#9 Post autor: smyk »

Ciamek pisze:
smyk pisze: ale można maskę cieniować po jednej płytce dodając, a nie od razu całe bricki
Ale wtedy trzeba by większej skali, bo by nie starczyło powierzchni na te schodki
Nie prawda :)

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

No nie ma to jak oldschool, same study. Model świetny, skrętne koła też dodają uroku, a co do cieniowania maski to się raczej nie zgodzę. Warszawa tak właśnie wygląda. Tu fotka:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... wa_203.jpg

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#11 Post autor: sives1 »

Bardzo ładny debiucik! Jak zobaczyłem fotkę odrazu widziałem Warszawę :) Piknie

szejk

#12 Post autor: szejk »

Warszawce wysoko i gwałtownie wychodzi maska. Uwielbiam samochody z lat 50 i 60. Podoba mi się właśnie taki styl. Lubie też przedwojenne unkialne konstrukcje, może niebawem będe mógł wam własnie taki samochód zaprezentować.

adie

#13 Post autor: adie »

Jest naprawdę obleśny. Obleśny jest kolor, obleśne są koła i przednia szyba. Nie mówiąc już o tych starych zażyganych klockach. Fajnie, że masz telefon z aparatem czy tam aparat z telefonem.

Ale pocieszę cie, ja też mam tak sfatygowane klocki. Trzeba pomyśleć o nowych zestawach :(
Ostatnio zmieniony 2007-08-24, 22:32 przez adie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#14 Post autor: Iskra »

adie pisze:Nie mówiąc już o tych starych zażyganych klockach.
Nie przesadzasz trochę? Jak na klocki już dość wiekowe, są w naprawdę niezłym stanie. Może trochę zakurzone, ale to wszystko [a przynajmniej nic wiecej nie widac na zdjeciach].
A tak poza tym... czekamy na Twoje prace adie ;]

Havoc

#15 Post autor: Havoc »

No właśnie adie, poważny z Ciebie krytyk.
Iskra pisze:czekamy na Twoje prace adie
Dokładnie, czekamy aż sam z czymś zabłyśniesz, najlepiej w dziale MT ;)
Zobaczymy jakie zbierzesz opinie.

ODPOWIEDZ