[MOC] Perfumeria&SPA

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kamila
Posty: 154
Rejestracja: 2016-02-21, 17:31
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Perfumeria&SPA

#1 Post autor: Kamila »

Witam
Chciałabym przedstawić swój (nie do końca ale o tym za chwilę) pierwszy MOC.
W związku z z wystawą w Łodzi i projektem modular building street postanowiłam i ja zrobić swój domek. Jednak moje umiejętności budowlane jeszcze mocno utrudniają zbudowanie modulara od A do Z więc wspomógł mnie mąż.

Wybór domku padł na sklep z kosmetykami i małe spa.
[/URL] Obrazek

Na parterze jest mały sklepik z kosmetykami. Na górze udało się zmieścić mały gabinet kosmetyczki/ wizażystki oraz gabinet SPA z jaccuzi, solarium i stołem do masażu.


Łóżko do opalania to pomysł i wykonanie gmkkk.

Trochę czasu zajęło zebranie klocków w kolorach i klimacie friends bo akurat takich mąż unika:)

Zdjęcia mogą nie do końca być udane ale tu problem wynika z braku dobrego miejsca do ich robienia.

Galeria flickr:
https://www.flickr.com/photos/129966402 ... 9298574222

perfumeria and spa Obrazek

Modular V2
Poprawione tyle ile się dało zdjęcia

galeria flickr: https://www.flickr.com/photos/129966402 ... 7162866074
Załączniki
DSC_0689__1466112368_87.248.90.120.jpg
DSC_0689__1466112368_87.248.90.120.jpg (31.73 KiB) Przejrzano 5416 razy
DSC_0694__1466112432_87.248.90.120.jpg
DSC_0694__1466112432_87.248.90.120.jpg (29.4 KiB) Przejrzano 5416 razy
Ostatnio zmieniony 2016-06-16, 23:10 przez Kamila, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Na pewno nie jest to poziom szpitala. Ale fasada i tak jak na razie jedna z ładniejszych jakie się pojawią na tej wystawie. Ładne zestawienie kolorów. I mimo iż budynek jest na całą szerokość, to tego nie czuć. Nie przytłacza.

Koledzy pewnie pomarudzą, ale podoba mi się.

Co do zdjęć, warto je robić z tak by aparat był równolegle do podłoża. Nie pochylać do dołu. Trzeba kucnąć., albo ustawić budynek wyżej.
Ostatnio zmieniony 2016-06-16, 11:56 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Na tej waszej wystawie to te budynki będą otwarte stały? Bo tak się zastanawiam, jaki jest sens robić takie wypasione wnętrza, skoro i tak ich nie będzie widać... A tutaj wnętrze jest rzeczywiście wypasione, fantastyczna dbałość o szczegóły. Fasada też bardzo ładna, choć można byłoby pokusić się jeszcze o jakiś kwiatek na oknie lub tu i ówdzie podmienić zwykłego bricka na "cegiełkę", żeby urozmaicić fakturę ścian.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#4 Post autor: Biedrus »

Mi tez się podoba. Elewacja jest fajna, wnętrza super. Bardzo mocny i udany debiut :-)
Zapomniałaś chyba dodać Technick Brick-i.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#5 Post autor: A.Brickovsky »

Mi się podoba. Tylko coś ze zdjęciami nie tak, bo wyświetlają mi się tylko rzuty dwóch pięter, bez żadnego ogółu.
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Przepraszam ale najpierw będzie po kolanach...

Zdjęcia zniechęcają do oglądania.
Skoro nie macie warunków w domu, to weźcie go na zewnątrz i zróbcie mu przyzwoite fotki. I tak jak napisał Jelly: nie z góry a z poziomu oczu na wysokości wejścia do kamienicy.
Naprawdę nie rozumiem jak można tak nie chcieć pochwalić się swoją pracą.

To jak się już wyżaliłem...

Z tego co widzę (przełamując niechęć do tych naprawdę słabych zdjęć), to widać że tam naprawdę sporo się dzieje. Są fajne pomysły i są dobrze zbudowane.
Mi najbardziej podoba się fasada bo od razu widać, że to pełną gębą kamienica a nie jakiś tam domek.

Czekam na poprawione fotki bo uznaję, że tych nie widziałem. ;)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#7 Post autor: gmkkk »

Ja wrzucałem fotki i link do flickra. Nie wiem dlaczego ale ale nie mogłem dołączyć zdjęcia frontu...

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Mestari »

Chyba jest dobrze, ale trudno to tak naprawdę ocenić przez te zdjęcia.
Wnętrza są udane, to widać, ale proszę, powtórzcie jakieś ujęcie od frontu, żeby można było zobaczyć kamienicę w całej okazałości.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: DonBolano »

GMKKK - daj znać następnym razem, to zrobimy dobre zdjęcia ;)

Bardzo ładna fasada. Podobają mi się bardzo te okienka na dachu. No i wnętrze ze szczegółami.
Ostatnio zmieniony 2016-06-16, 17:54 przez DonBolano, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

DonBolano pisze:GMKKK - daj znać następnym razem, to zrobimy dobre zdjęcia ;)
Mogliście się umówić na mecz. :)

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: DonBolano »

SERVATOR pisze:Mogliście się umówić na mecz. :)
Nie mam minifigów z polską reprezentacją ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#12 Post autor: gmkkk »

Pokombinuję coś ze zdjęciami

Tylko, że jak jestem w domu tylko wcześnie rano albo w nocy to na wsparcie słoneczka nie mam co liczyć:(. Pokombinuję ze sztucznym oświetleniem.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#13 Post autor: Pakita »

Epopeja (wypowiedź z gruntu przemyślana) by Pakita:
Za udane elementy uważam: piwniczne okienka z okratowaniem oraz fasadę I-ego piętra. Ogólnie podoba mi się pomysł wykorzystania na fasadzie ząbków (kojarzy mi się z wykończeniem serwetek), w prosty aczkolwiek dość efektowny sposób tworzy zdobienie. Ogólnie zresztą uważam, że fasada jest miła dla oka, aczkolwiek nie mogę strawić tych naklejek :/

Teraz kwestia wnętrza: dla mnie modular bez wnętrza to nie modular (być może dlatego, że bliżej mi do wnętrzarza niż architekta), więc cieszę się, że zostało zrobione. Wnikliwie przyglądałam się wnętrzu, ale znalazłam tylko jedną interesującą mnie rzecz - łóżko do solarki. I chwilę później się załamałam :( Otóż pomysł fajny i z zewnątrz nawet nieźle wygląda, ale nie działa. Bo przecież ludzik tam nie wejdzie. Narobiłaś smaku na zabawę w opalanie, a z opalania nici. I tu należałoby się zastanowić w którą stronę iść: czy wypełniać wnętrze żeby było wypełnione, czy robić to jak robi to Lego - tak, że bawić się da i wszytko "działa". Ja idę w tą drugą stronę, więc poczułam się szczerze zawiedziona.

Twój modular skłonił mnie również do zadania Wszystkim, którzy budują modulary, baaaardzo ważnego pytania: dlaczego, do ciężkiej anieli walicie tyle tych gryzących się kolorów we wnętrza, a niektórzy to i nawet na zewnątrz? Czy w Waszych mieszkaniach też tak wali po oczach, pracujecie w takich wnętrzach, za oknem macie takie kolące w oczy kolory?! Przecież to przewyższa nawet nienormalnie wyśrubowane gryzącymi kolorami Friendsy. Pomijając fakt, że jest to nienaturalne i w szeroko przyjętej przyrodzie nie występuje, to czy nie utrudnia Wam to odbioru tego co widzicie? Bo ja szczerze powiedziawszy dostaję oczopląsu i nie widzę nic, muszę siedzieć z nosem przy samym ekranie i dopatrywać się co gdzie jest. I jeszcze jedno: czy zwracacie uwagę na to by kolory korespondowały z tym co budujecie? Bo to jest SPA, to powinien się tam człowiek zrelaksować, to jakieś neutralne kolory powinny być, a nie jaskrawe, żeby się człowiek wkurzał.

Oraz drobna porada z cyklu"między nami kobietami" :D. Otóż, jak kocha to klocki da. (Mój mężczyzna wydłubywał nawet ze swoich prac ;) ). Porzuć więc te paskudne róże i fiolety i dorwij się do prawdziwych klocków :D. Trzymam kciuki za Twoje dalsze budowanie.Mam nadzieję, że mimo mej szczerości się nie zrazisz i będziesz budować dalej, bo: Po 1 fasada Twojego budynku podoba mi się znacznie bardziej niż innych, które na tym forum widziałam, po 2 bo jesteś kobietą, a tych tu jak na lekarstwo. Mam nadzieję, że dożyjesz takiego dnia jak ja: zamiast na nową kieckę, wydaję kasę na klocki :D

Pytanie: czy to pękate naczynie w kolorze niebieskim i czerwonym to jest może z Bellville? (nr.kat. bądź namiar na jakiś set mile widziane).
Ostatnio zmieniony 2016-06-16, 20:46 przez Pakita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

Pakita pisze:Pytanie: czy to pękate naczynie w kolorze niebieskim i czerwonym to jest może z Bellville? (nr.kat. bądź namiar na jakiś set mile widziane).
http://www.bricklink.com/v2/catalog/cat ... =3#T=I&C=3

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#15 Post autor: gmkkk »

W pierwszym poście poprawiłem zdjęcia tyle ile mi się udało. Dodałem nową galerię.
Lepszych fotek (w sensie doświetlenia i tła) w obecnych warunkach nie zrobię.
Również modular został odrobinę poprawiony - dzięki za sugestie.

Do Pakity
Dzięki za uwagi. W modularze zostały wprowadzone zamiany.
Ludzik może już wejść do łóżka i się opalać.

W spa nie ma friendsowych kolorów. Użyte kolory mają na celu wyeksponować wyposażenia tego pokoju. Całe w bieli źle wyglądało. Kolory w spa mają przyciągać wzrok.
Naklejki pochodzą z Friendsów i mają informować jakie jest przeznaczenie budynku.
Kolory wystroju były zamierzone. Sporo kosmetyków damskich jest kolorowych i krzykliwych - przeciągających wzrok.

BTW Jeżeli już tak rozmawiamy o kolorach, to czy widziałaś kiedyś w sali dla noworodków czarne ściany?... bo w sumie od czasu do czasu w szpitalu bywam, ale czarnych ścian w salach dla pacjentów nigdzie nie widziałem.

ODPOWIEDZ