[MOC] Domek Azari

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

[MOC] Domek Azari

#1 Post autor: Kirysowaty »

Obrazek

Obrazek

Nawet nie zauważyłem, kiedy Elfy stały się moją ulubioną serią LEGO. Mam już dwa „pełnoprawne” zestawy, do tego obydwa wypuszczone dotąd polybagi, i nie zamierzam na tym poprzestać. W przeciwieństwie do Friendsów, które pastelowe kolory wykorzystują trochę chaotycznie, elfowe zestawy robią z nich naprawdę dobry użytek. Seria ta ma również bardzo dopracowane, dopieszczone pod względem szczegółów i ciekawych rozwiązań konstrukcje, które stanowią wartość same w sobie i nie robią jedynie za dodatki do figurek. Skoro już przy figurkach jesteśmy – nie mam nic przeciwko minidollsom. Te z serii Elves są naprawdę urocze, a przy tym wykonane bardzo starannie i z dużą dbałością o szczegóły. Naprawdę polecam zainteresowanie się tą serią, bo jest stanowczo zbyt niedoceniana.

Przyszedł w końcu czas na mojego pierwszego elfowego MOC-a. Azari, elfka ognia, w „kanonie” jest bezdomna i nocuje gdzie popadnie, dlatego postanowiłem zbudować jej domek. Przerobiłem w tym celu część Warsztatu Mikołaja 10245, jednak przeróbki są na tyle znaczne, że całość chyba zasługuje na nazwanie jej MOC-em. Nie ruszałem tylko komina, bo zwyczajnie nie potrafiłem zbudować lepszego. W przyszłości chciałbym zbudować całą wioskę elfów w tym stylu – coś jak Medieval Market Village, tylko na pastelowo i z minidollsami. :P

Tylko dwie fotki, bo praktycznie wszystko na nich widać. Przepraszam za jakość, może jeszcze podmienię je na lepsze. :/
Ostatnio zmieniony 2016-06-20, 14:45 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#2 Post autor: A.Brickovsky »

Bardzo fajny, dopracowany jak (te udane przynajmniej) firmowe zestawy.
Upadek z tego łóżka na piętrze może być bolesny... :)

Seria Elves w zasadzie mi się podoba, tak jak wszystko co ma związek z fantasy, ale do minidolls nie mogę się przekonać.

Ten zestaw się całkiem nieźle zapowiada:

Obrazek
Alonzo Brickovsky says hello!

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szuwax »

To prawda co piszesz o serii Elves. Mi również się podoba chociaż mam tylko małego polybaga z gazetki to czasem rozważam zakup Jakiegoś zestawu dla części.

Co do samej pracy to mam to samo odczucie co Brickovsky. Twój MOC wygląda jak firmowy zestaw ;).
Moja skromna kolekcja

ODPOWIEDZ