40221 Fountain

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

40221 Fountain

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
40221 Fountain
Seria: Creator
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 91 + 6 extra
Liczba figurek: 2 + pies
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Gratis na S@H przy zakupie za kwotę powyżej 200 PLN, Bricklink od 58 PLN (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to lekkie kartonowe pudełko o wymiarach 14 x 12 x 4,3 cm. Na frontowej ścianie mamy przedstawiony zestaw, który został umiejscowiony w parku. Z tyłu znajdziemy trzy scenki, w tym rzeźbę ze zmienionymi włosami i przedmiotem, który trzyma w dłoni. Boczne dłuższe ścianki to wazon z kwiatami w skali 1:1 oraz pani z psem, na drugiej informacje o pochodzeniu zestawu. Na krótszych bocznych ścinakach znajdują się ostrzeżenia o możliwości zadławienia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to 24 stronnicowa książeczka o wymiarach 19,9 x 13,4 cm. Na potrzeby transportu została złożona na pół. Model składa się z kilku modułów, zostały one czytelnie (a nawet za bardzo) przedstawione. Strona 22 to spis elementów, 23 jest kopią tylnej strony kartonika, na ostatniej pokazano trzy modulary (10243, 10246, 10251).
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 91. Znajdziemy wśród nich pewne ciekawostki:
Obrazek Bright Light Orange Bicycle Frame, jest to drugi zestaw, w którym rower ma ten kolor, dodatkowo zostały one wprowadzone do sprzedaży w tym roku.
Obrazek Light Bluish Gray Minifig, Hair Female Short with Braid around Sides, Hole On Top, zastępcze włosy dla rzeźby są również dopiero drugim setem, w którym można je odnaleźć.
Obrazek Pearl Gold Frog, żaba również jest rzedkim elementem, to dopiero trzeci set, w którym w tym kolorze można ją odnaleźć.
Obrazek Trans-Light Blue Rock 1 x 1 Crystal 4 Point, bardzo popularny element, ale to oprócz jednego zestawu z Hobbita i właśnie tego creatora to jedyne sety spoza serii Chima w którym można spotkać tego klocka.

Minifigi
W zestawie znajduje się para minifigów i pies.
Pies w tej formie produkowany jest od 2011 roku, w kolorze medium dark flesh wystąpił w 25 zestawach, w kolorze dark orange tylko w jednym.
Pani posiada elegancką marynarkę, zadrukowaną dwustronnie. Ten tors pojawia się od 2011 roku, to 5 zestaw, w którym został umieszczony. Włosy są nieco popularniejsze, to 9 set w którym je znajdziemy. Nie sposób się nie uśmiechnąć widząc buźkę naszej pani. Bardziej „legowa” być nie może! Ale zaraz… w tej formie to dopiero 12 set.
Pan Rzeźba składa się ze stosunkowo popularnych elementów. Najrzadszym elementem jest główka, wystąpiła tylko w 4 zestawach.
Obrazek
Obrazek
I rzeźba w drugiej wersji:
Obrazek
Obrazek

Model główny
Model układa się szybko i przyjemnie. Jego „modułowość” sprawia, że dobrze się nie rozpędzimy, a tu już koniec.
Zawartość woreczków:
Obrazek

Budowa fontanny:
Obrazek
Obrazek

Ławeczki:
Obrazek
Obrazek


I gotowe!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zostaje nam kilka drobiazgów:
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw bawialny, sympatyczny i elegancki. Ma w sobie „coś”. Mistrzostwem dla mnie jest kosz na śmieci. Dwa rodzaje klocków, w sumie 5 elementów a wygląda jak z ulicy zdjęty. Takie nic, a tyle radości :)
Pomysł skwerku jest miłą odmianą, może być elementem większego projektu, ale sam w sobie też jest ciekawy.

Za
  • minifigi
  • „cywilność”
  • rower


Przeciw
  • chyba nie widzę takich, które zasługują na wypisanie

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Dla mnie minusem są dłonie pomnika. Dlaczego one są w DBG a nie LBG?! :/

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

SERVATOR, bo w przypadku pomników, wraz z upływem czasu, to właśnie dłonie ciemnieją najszybciej. :-)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Zestaw bardzo ładny.
Moim zdaniem jeden z lepszych gratisów w tym roku.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze:Dla mnie minusem są dłonie pomnika. Dlaczego one są w DBG a nie LBG?! :/
Bo teraz nie kupisz innego czystego torsu w LEGO?
Sam mam kilka torsów LBG i musiałem rzeźbić w sfermentowanym jedzeniu zanim miałem całego minifiga LBG.
Ostatnio zmieniony 2016-06-23, 17:19 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Hy hy, 8 lat temu budowałem takie kosze na śmieci do miasteczka w Kielcach, m.in. [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6841]tu[/url]. Nie wydawały mi się niczym specjalnym aż do teraz :) Cieszy mnie te głupie pięć klocków :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Iwona pisze:Mistrzostwem dla mnie jest kosz na śmieci. Dwa rodzaje klocków, w sumie 5 elementów a wygląda jak z ulicy zdjęty. Takie nic, a tyle radości :)
6 elementów, bo aby go postawić musi mieć groszek lub specjalną podstawkę. Też uwielbiam ten kosz, odkąd go złożyłem zawsze mi się walał wśród klocków złożony - w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego elementu tego zestawu. Całkiem ciekawego, zestawu, nawet patrząc pod kątem klocków.
V1 pisze:Hy hy, 8 lat temu budowałem takie kosze na śmieci do miasteczka w Kielcach, m.in. tu. Nie wydawały mi się niczym specjalnym aż do teraz :) Cieszy mnie te głupie pięć klocków :)
To długo zajęło Ci zgapienie pomysłu Lego z 1992 roku...

;)

Obrazek
Stelario pisze:Sam mam kilka torsów LBG i musiałem rzeźbić w sfermentowanym jedzeniu zanim miałem całego minifiga LBG.
Eeeeee?
Ostatnio zmieniony 2016-06-24, 20:38 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#8 Post autor: tbzz »

Dobra recenzja. A zestaw choć prosty to przyciąga wzrok. Idealny dodatek na skwer do miasta.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ