[Zawody] Rajd #3 STT 2016

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Gdzie zawody? (Proszę o głosowanie jedynie osoby mające zamiar uczestniczyć)

Podwórko trialowe
0
Brak głosów
Podwórko trialowe
0
Brak głosów
Bytom Segiet
2
14%
Bytom hala (jedynie awaryjnie z uwagi na deszcz)
0
Brak głosów
Opole wyspa Bolko
1
7%
Kraków okolice kopca
6
43%
Świerklaniec Pałac Kawalera/zbiornik zaporowy Kozłowa Góra
1
7%
Tarnowskie Góry Park Miejski
3
21%
Tarnowskie Góry Dolomity
1
7%
 
Liczba głosów: 14

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#31 Post autor: 3dom »

Gratulacje Jacku :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#32 Post autor: Uncle Jaca »

3dom pisze:Gratulacje Jacku :)
Thx :)
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#33 Post autor: Uncle Jaca »

Sorry za DP. Zmotałem filmik z pierwszej sekcji:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LrkeJwK ... e=youtu.be[/youtube]
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Lomeltor »

No to 3 grosze ode mnie

Dzięki Panowie za rajd. Jak zawsze było fajnie, jak zawsze była haja :D Moim zdaniem to dodaje uroku tym naszym spotkaniom, bo i tak zawsze rozchodzimy się do domów w dobrym nastroju.

Trasy fajne, choć przyznam, że naszego parku nie lubię, ale dla równowagi było trochę "księżycowej" hali także dla mnie spoko.

Organizacja też idzie w dobrym kierunku, ktoś przyniósł chorągiewki, ktoś stolik, jedni robią odbiór inny trasy; a i podczas przejazdów każdy coś robił jakoś się udzielał - dla mnie bomba, oby tak dalej.

Cieszę się, że Zozoleon też znalazł chociaż chwilę, żeby do nas wpaść - wpadaj częściej i na dłużej!

Co do mojego występu, z jazdy raczej jestem zadowolony, nie było raczej jakiś karygodnych błędów (tak, 4min na jednym kamieniu się nie liczą! :P), z Kamaza też jestem zadowolony, ale pewne pomysły na modyfikację także się nasunęły. Mam nadzieję, że uda się do następnego rajdu wszystkie zrealizować.

PS. UJa - fajnie, że Ci się chciało skleić wideo. DZIĘ-KU-JE-MY!
Ostatnio zmieniony 2016-06-29, 21:59 przez Lomeltor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#35 Post autor: Blaha »

Super filmik Wujku.
Bullet time jak w Max Payne ;)
Czekam na kolejne odcinki, tfu sekcje :)

sebanm
VIP
Posty: 362
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#36 Post autor: sebanm »

Łapać, nie łapać, oto jest pytanie?.......Nie łapać.

Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#37 Post autor: Kamyk »

Dzięki za kolejny świetny rajd! 3 trasy w parku miejskim i 2 na hali w Bytomiu - było gdzie się namęczyć. Szkoda tylko tej pogody, bo nie dość że się przedłużyło, to nie mogliśmy wykorzystać wszystkich możliwości parku, ale cóż, życie.

Podsumowanie maszyn z mojej strony:
1. Bedford Zozoleona - malutkie autko z mnóstwem mocy, dzięki zastosowaniu małego boxa. Na dodatek silnik z tyłu jest ustawiony poprzecznie, co jeszcze zmniejsza opory. Niestety ta moc aż tak nie pomaga na trasach - auto jest zbyt narwane, może warto by pomyśleć o pilocie z regulacją?
2. Tatra Blahy - jedyny pojazd na Lkach, zamiast Xli. Nie wiem, czy to dobry wybór, bo sam na nich wcześniej jeździłem i po dłuższym czasie się gotowały, dlatego zmieniłem na Xle. Poza tym zastanawiam się, czemu tak często łamały Ci się kardany - jakaś wadliwa partia?
3. Kamaz Lomeltora - lekkie 6x6 z charakterystyczną kabiną. Zwycięstwo na pierwszej sekcji, niestety potem zaczął niedomagać tylny most, sam do końca nie rozumiem czemu. W każdym razie na ostrych podjazdach było ciężko, dlatego taki wynik. Gdyby nie ten brak mocy mógłbyś być na podium.
4. Moja Tatra - bardzo wywrotny pojazd, niewiele da się zrobić, by temu zapobiec. To miał być bardziej test pojazdu 4x4x4 i to czy mają one rację bytu w naszych zawodach - jak jest oceńcie sami. Z występu jestem średnio zadowolony, bo było trochę głupich błędów, ale druga i trzecia sekcja wypadły bardzo dobrze.
5. Matador Sebanma - weteran zawodów, znów wysoka pozycja. Przeczuwałem, że ze mną wygrasz, ale nie że tylko jednym punktem. Szkoda tylko trzeciej sekcji, bo bramki były naprawdę trudne i mnóstwo czasu na nich straciłeś. Ale ogólnie bardzo dobry występ, jak zawsze.
6. Tatra Uja - kolejne zwycięstwo do kolekcji. Auto bardzo dobre, krótkie zwisy, dużo mocy i sprawny skręt - niby nic nadzwyczajnego, ale prostota daje w tym sporcie przewagę. Poza pierwszą sekcją same zwycięstwa - gratulacje.

Gratuluję wszystkim zawodnikom i kolegom z podium, oraz czekam z niecierpliwością na kolejne starcie ;)
Ostatnio zmieniony 2016-07-01, 11:02 przez Kamyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Lomeltor »

Tak, minął równo tydzień, emocje nieco opadły, to teraz trzy słowa na spokojnie :)

1. Tatra UJa - ponownie pierwsze miejsce. Tatra jak zwykle, bez jakiegokolwiek zająknięcia pokonywała kolejnie przeszkody. Magia 8x8 czy kunszt budowy kierującego? Pewnie jedno i drugie. Ewidentnie jedyną słabą stroną jest długość i promień skrętu, więc przy każdym manewrze trzeba już myśleć o następnym, żeby jak najmniej manewrować. Mimo tego póki co, tatra nam odjeżdża.

2. Aec Sebanma - mała żwawa biedroneczka :) mały, lekki, zwrotny bolid 4x4, który wydawałoby się, że jest idealny do miasta. Nic bardziej mylnego, moc, która w nim drzemie powoduje, że model świetnie sobie radzi w terenie. Progi czy najazdy nie stanowiły żadnego problemu. Te plusy w połączeniu z doświadczeniem kierującego zaowocowały drugim miejscem.

3. Tatra Kamyka - magia, nie dość, że jeździ bokiem, to lata (na nieszczęście). Model stosunkowo wywrotny, ale widać, że z rajdu na rajd opanowanie rośnie i samych rolek coraz mniej. Wszystko prawdopodobnie za sprawą "magicznego" - skrętnego - tylnego mostu. Czasem ustawienie tylnych kół powodowało niekorzystne ułożenie środka ciężkości. Z drugiej strony, zawracanie niemal w miejscu, czy podjazd do bramki bokiem naprawdę robi duże wrażenie. Nawet jeśli gdzieś przypadkiem zawiśnie, to skrętny przód i tył dają tyle kombinacji, że tatra za każdy razem da sobie radę. Dość dużo uwagi też na ostatnim rajdzie przykuwało ustawienie tylnych kół przy podjazdach/progach. Zawieszenie wyginało się do tego stopnia, że przypominało to negatyw ;) Co w sumie wydawało się, że pomaga.

4. Kamaz, mój - dużo jeszcze do poprawy, biegi przydałoby się, żeby szybciej się zmieniały, poprawić PRZEŚWIT!, i przerobić zejście na tylny tandem tak, żeby zaoszczędzić trochę mocy - wszyscy widzieli co działo się na 2 sekcji... Tak, w miarę stabilny, wydaje się pancerny, jestem ogólnie zadowolony. W sumie przegrałem o 1ptk :)

5. Tatra Blahy - dzielnie walczące 6x6. Brak jakiś większych błędów konstrukcyjnych, odważne posunięcie z konstrukcją na silnikach "L", maszyna dzielnie pneła do przodu. Wszyscy się tylko zastanawiają o co chodziło z tymi kardanami... Pieron wie.

6. Bedford Zozoleona - dzika bestia, ciężko okiełznać, duuużo mocy i prędkości. Jak to mówią "miota nim jak szatan". Również, mały i lekki ale z tym zapasem mocy bardzo narowisty. Co prawda z baraku czasu występ był krótki, ale wierze, że to autko jeszcze nas zaskoczy.
Ostatnio zmieniony 2016-07-03, 22:21 przez Lomeltor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#39 Post autor: Uncle Jaca »

lomeltor pisze: Wszyscy się tylko zastanawiają o co chodziło z tymi kardanami... Pieron wie.
3x L to zbyt duża moc pomimo układu 6x6 przypadająca na jedno koło, które jak gdzieś chyci to zabiera kardana do krainy wiecznych łowów.

Kule, Mati, jak jeszcze zwiększysz prześwit to uważaj na rolki :/
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: Lomeltor »

Oj tam... Teraz mam niżej niż poprzednio, na linii knobów, swobodnie o jednego studa w górę mogę machnąć.
STT | Typowy technicowiec

ODPOWIEDZ