42056 Porsche 911 GT3 RS [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
RAF_307
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-27, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#91 Post autor: RAF_307 »

Co do cen to znam przypadki, gdy LEGO podwyższyło cenę konkretnego zestawu z powodu tajemniczych przyczyn...

Jakiś czas temu miałem okazję rozmawiać z pracownikiem TLG z Danii w sprawie 42056 i co się okazało:

1. Oficjalna premiera zestawu 42056 została opóźniona z powodu wadliwego opakowania (kłopoty ze stabilnością itd.) ale będzie normalnie dostępny i nielimitowany.

2. Nadmieniłem że i tak nie jestem zdecydowany na 42056 z powodu ceny i opinii, więc usłyszałem coś ciekawego:

"Co Pan dokładnie usłyszał ?"

> a no że skrzynia działa wadliwie, sprawia ogromne opory a miała być perełką tego modelu 42056...

"Proszę Pana nasi konstruktorzy uznali że skrzynia biegów będzie znacznie lepiej działać w sekwencji 1-3-2-4 co wpływa korzystnie na płynność funkcjonowania modelu, ale najwspanialsze w LEGO jest to że może sobie Pan sam to przebudować tak jak chce"

Tu zachciało mi się śmiać.... He he, marketingowo przygotowani są....

ale chyba niezbyt wysoko oceniają wymagania i IQ nabywców.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#92 Post autor: M_longer »

RAF_307 pisze:Oficjalna premiera zestawu 42056 została opóźniona z powodu wadliwego opakowania (kłopoty ze stabilnością itd.)
Weź mi powiedz jak pudło wielkości małego stolika może mieć problemy ze stabilnością? :D

RAF_307
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-27, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#93 Post autor: RAF_307 »

Niby, są na youtube filmiki które pokazują że coś tam jest nie tak z pudełkiem 42056 od środka. Sam pamiętam jak duże pudła TLG rozpadały się w transporcie pod ciężarem zawartości np. 10214 Tower Bridge. Dlatego np. duże Star Wars 75059 ma w środku jeszcze taki biały kartonik.

Pudełko pudełkiem i cena też, ale skrzynia sekwencyjna w układzie 1-3-2-4 rozwala, zwłaszcza sygnowana logo producenta samochodów... cóż do Porsche z silnikiem diesla też trzeba było się przyzwyczaić to do skrzyni 1-3-2-4 też będzie trzeba...
Ostatnio zmieniony 2016-06-30, 23:36 przez RAF_307, łącznie zmieniany 1 raz.

MEFISTO83
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-17, 06:19
Lokalizacja: Tczew

#94 Post autor: MEFISTO83 »

Tak właściwie to skrzynia 1-3-2-4 nie ma praw do określenia "sekwencyjna"? Sekwencja to jest ciąg, tu nie ma dowolności, można jedynie zmienić kierunek czyli 1-2-3-4 oraz 4-3-2-1 są poprawne, ale 1-3-2-4 już sekwencyjną nie jest. Od momentu wykrycia tej wpadki brną w zaparte, że tak miało być a produkt jest perfekcyjny. Nie widzę jak ta marketingowa farsa się może dobrze skończyć.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#95 Post autor: Durzy »

MEFISTO83 pisze:Tak właściwie to skrzynia 1-3-2-4 nie ma praw do określenia "sekwencyjna"?
Taka skrzynia nie ma prawa istnieć. Wyobraź sobie, że podczas przyspieszania ktoś nagle po 3 wrzuca 2. To mogłoby do prowadzić do zniszczenia całej skrzyni i wpadnięcia w poślizg auta... gdyby nie elektronika we współczesnych skrzyniach. Nie mówiąc już o tym, że sensem istnienia sekwencyjnych skrzyń jest szybkość działania, a bawienie się z łopatkami tak, aby w takiej skrzyni wybierać biegi po kolei...


Ta skrzynia jest takim absurdem, którego nie da się wytłumaczyć inaczej niż błąd. Wszystkie próby obrony tego przez Lego są obrażaniem inteligencji klientów, a nie wolno obrażać inteligencji osób, które zostawiły u nich kupę pieniędzy na plastikowy bubel. Takie osoby trzeba hołubić! Ile Lego by zyskało wizerunkowo, gdyby przyznało się do błędu i wysyłałoby do klientów poprawione instrukcje? Mogliby nawet obrócić to w żart i napisać, że to akcja serwisowa zupełnie jak w przypadku prawdziwych samochodów. Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. Przecież to nie są "janusze biznesu"... prawda?

MEFISTO83
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-17, 06:19
Lokalizacja: Tczew

#96 Post autor: MEFISTO83 »

O to właśnie chodzi, skrzynia w układzie H mogłaby mieć biegi dowolnie rozłożone, bo wybierasz je samemu, więc "nietypowe" rozłożenie może być nie ergonomiczne ale będzie działać. Natomiast skrzynia sekwencyjna ma zawsze dać kierowcy bieg +1 oraz -1, wtedy i tylko wtedy będzie "sekwencyjna". Biorąc pod uwagę że produkt jest promowany i sprzedawany także w USA, gdzie ludzie wygrywali procesy za oparzenie się gorącą kawą w Mc bez ostrzeżenia na kubku, czekam aż ktoś ich pozwie na 100mln $ za kłamstwo z tą skrzynią "sekwencyjną" i wygra...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#97 Post autor: Durzy »

MEFISTO83, nie. Zupełnie nie. Ty się przyczepiłeś do nazwy, a to jest niesłuszne, bo ona działa w sekwencji 1 +2 -1 +2. Sekwencja musi być z góry określona, a jak określona, wedle jakiego wzoru, tutaj występuje dowolność. Przyczepiłeś się semantyk, która jest poprawna, bo działa wedle założeń Lego, a nie Twoich, a że oni to robili, nie Ty...

MEFISTO83
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-17, 06:19
Lokalizacja: Tczew

#98 Post autor: MEFISTO83 »

lol, nie ma żadnej dowolności w działaniu "sekwencyjnej skrzyni biegów". Jedyną występującą konfiguracją jest bieg +1 oraz -1, żadna inna nie występuje. Tylko taka skrzynia ma prawa do nazwy sekwencyjnej, pokaż mi chociaż jeden, JEDEN, przykład pojazdu w którym jest zamontowana skrzynia sekwencyjna działająca inaczej niż +1, -1. To nie jest model statku kosmicznego z odległej galaktyki w którym można zamontować cokolwiek i nazwać jakkolwiek. To jest model samochodu z planety Ziemia, na dodatek model wymieniony z nazwy, wszelkie pojazdy z tej planety mają tylko jedną konfigurację skrzyni sekwencyjnej. Tu nie ma dowolności.
Ostatnio zmieniony 2016-07-07, 09:05 przez MEFISTO83, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#99 Post autor: Jellyeater »

Biegi zmienia się raczej po kolei. Po to są. Nikt nie wrzuca 1, 3, 2, 4. Chyba, że się pomyli. :P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#100 Post autor: Mestari »

Albo chce mieć lepsze wrażenia z jazdy :P

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#101 Post autor: Durzy »

Tak mnie naszło... czy Porsche od Lego nie ma jeszcze jednej wady? Brak silnika w układzie bokser? To już równie dobrze mogli zrobić ten model z napędem na przód i silnikiem umiejscowionym na froncie.

To jest ogromna, dyskwalifikująca ten zestaw wada biorąc pod uwagę historię 901/911, a jakoś pomijana w recenzjach. Dziwię się, że Porsche na to pozwoliło.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#102 Post autor: Iasafaer »

Durzy pisze:Tak mnie naszło... czy Porsche od Lego nie ma jeszcze jednej wady? Brak silnika w układzie bokser? To już równie dobrze mogli zrobić ten model z napędem na przód i silnikiem umiejscowionym na froncie.

To jest ogromna, dyskwalifikująca ten zestaw wada biorąc pod uwagę historię 901/911, a jakoś pomijana w recenzjach. Dziwię się, że Porsche na to pozwoliło.
Ma silnik bokser. Przyjrzyj się dokładnie na filmie.
Tak mi się przynajmniej wydawało, że widziałem ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#103 Post autor: Bricksley »

Jak dobrze pamiętam w modelu jest silnik w układzie V o rozstawie 180° a nie faktyczny bokser.
Pozdrawiam :)

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#104 Post autor: Muszel »

Nie potrafię sobie wyobrazić faktycznego boksera z Lego ;) a na pewno nie przy użyciu standardowych elementów służących do budowy atrap silnika.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#105 Post autor: Durzy »

Bricksley pisze:Jak dobrze pamiętam w modelu jest silnik w układzie V o rozstawie 180° a nie faktyczny bokser.
Dokładnie, a dla 911 jest to tak ważny, charakterystyczny i kultowy aspekt jak umiejscowienie silnika z tyłu, a nie centralnie.
Muszel pisze:Nie potrafię sobie wyobrazić faktycznego boksera z Lego ;)
Obrazek


Dla takiego modelu, w dodatku w takiej cenie mogły powstać 2 dodatkowe klocki...
Ostatnio zmieniony 2016-08-24, 11:25 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ