[MOC] Duck Hunt

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Duck Hunt

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich.
Praca powstała na konkurs [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27784&postdays=0&postorder=asc&start=0]Pierwsza Krew 2016[/URL], kategoria IV - D jak Dup... lo.
W latach 90 w Polskich domach królował klon konsoli NES-a, był to oczywiście Pegasus. Na sławnym kartridżu "168 in 1 " konsoli zawarta była gra pod tytułem Duck Hunt.
Scenkę z tej gry chciałbym dziś właśnie przedstawić. Myślę, że wiele osób na forum w pobliżu mojego wieku miało z nią do czynienia i bez problemu rozpozna. Pieska nie zbudowałem niestety, musiałby być w stosunku do kaczek bardzo duży.

Obrazek1 by Jacek Biedroński, on Flickr[/img]

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.



Ostatnio zmieniony 2016-07-09, 22:02 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jahoo »

Ahaha, dobre :0
GBC!

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#3 Post autor: Pakita »

Praca bardzo prosta, ale jednocześnie strasznie fajna. Od razu wiadomo o co chodzi.
Bardzo sprytnie wybrałeś sobie temat - dzięki temu nieproporcjonalność kaczek Duplo w ogóle nie rzuca się w oczy :)
Ponad to praca ma zapewne dla wielu odbiorców dodatkowy walor w postaci uruchamiania wspomnień z dzieciństwa o długich godzinach spędzonych przed konsolą na jakże wówczas pasjonujących rozgrywkach. Nawiasem mówiąc, to były czasy - brak save'wów i piksele na pół ekranu :D :D :D, a człowiek i tak się świetnie bawił.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Fajne!

Z ciekawości... Najpierw wymyśliłeś temat i dopiero później kupiłeś kaczki czy już miałeś kaczki a potem wpadłeś na to jak je wykorzystać?
Pytam bo od jakiegoś czasu te kaczki Duplo ciągle "za mną chodzą" - prostu są ładne i też chyba w końcu je sobie kupię.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Pakita pisze:Bardzo sprytnie wybrałeś sobie temat - dzięki temu nieproporcjonalność kaczek Duplo w ogóle nie rzuca się w oczy :)
Właśnie z tego względu nie rozważałem wcześniej udziału w konkursie, nie miałem pomysłu, ani też specjalnie chęci. Do czasu aż.....
SERVATOR pisze: ciekawości... Najpierw wymyśliłeś temat i dopiero później kupiłeś kaczki czy już miałeś kaczki a potem wpadłeś na to jak je wykorzystać?
Oprócz ślimaka, którego zresztą sam recenzowałeś, nie miałem do wczoraj żadnego zestawu Duplo. Czytając jakiś artykuł o grach retro w internecie, przeleciała mi grafika z Duck Hunt, kilka sekund później już wiedziałem czym sobie wypełnię popołudniowy czas :)
SERVATOR pisze:Pytam bo od jakiegoś czasu te kaczki Duplo ciągle "za mną chodzą" - prostu są ładne i też chyba w końcu je sobie kupię.
Pozytywnie mnie zaskoczyły te kaczuszki, szczególnie ich malowanie. Jest trafione i bardzo estetyczne.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szuwax »

Jak zobaczyłem zdjęcie to od razu wiedziałem o co chodzi, a to świadczy o tym, że praca jest co najmniej dobra. Apropo pegasusa, miałem tylko chińskie podróbki pegasusa, które były nieco gorszej jakości. Ile razy kupowaliście nowe joysticki?
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Szuwax pisze:Apropo pegasusa, miałem tylko chińskie podróbki pegasusa, które były nieco gorszej jakości. Ile razy kupowaliście nowe joysticki?
Pegasus była akurat chińską podróbką NES-a, ty miałeś podróbkę podróbki :)
O dziwo pady wytrzymały wiele lat.

ODPOWIEDZ