[Moc] Wilki, Skarb i Bambus

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

[Moc] Wilki, Skarb i Bambus

#1 Post autor: spider44 »

Przedstawiam scenkę rodem gdzieś z wysp na Oceanie Indyjskim, w rolach głównych odkrywcy skarbu, czterech Wilczych Łotrzyków oraz bambus... mnóstwo bambusa :)

Mini-moc został popełniony w przerwie budowania modularów :)

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Hm. do bambusa to są liście bambusa. I ten beton to nie wiem czy dobre podłoże. Brakuje zdjęcia z poziomu pracy. Nie widać bohaterów.

Czy to już najnowsze minifigurki?

Warto eksplorować temat.
Ostatnio zmieniony 2016-08-19, 05:22 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Nambusy sa nawet kilku natomiast co to za dziwne drzewa.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#4 Post autor: spider44 »

Stelario pisze:Nambusy sa nawet kilku natomiast co to za dziwne drzewa.
Tworzyłem z tego co było pod ręką i wyszły takie cudaki :-)
Jellyeater pisze:Hm. do bambusa to są liście bambusa. I ten beton to nie wiem czy dobre podłoże. Brakuje zdjęcia z poziomu pracy. Nie widać bohaterów.

Czy to już najnowsze minifigurki?

Warto eksplorować temat.
O jakich liściach mówisz? Podłoże to nie beton tylko skały :-) Zdjęcia będą lepsze po moim powrocie z Jordanowa. Czterech łotrzykòw to najnowsza seria.
Ostatnio zmieniony 2016-08-19, 07:03 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Gdybyś dodał przeźroczyste płaskie plate 2x1 lub inne płaskie ,zrobiłby przynajmniej efekt takiej brudnej wody.Tak to też zastanawiam się czy to beton.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#7 Post autor: Pakita »

Taausz pisze:Gdybyś dodał przeźroczyste płaskie plate 2x1 lub inne płaskie ,zrobiłby przynajmniej efekt takiej brudnej wody
Ale tu autor pisze, że to miały być skały a nie woda :D. To już pal licho czym dokładnie - byleby szarymi, ale na pewno trzeba te skały jakoś uformować, no bo tak to nikt się nie domyśli, że to skały.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Taausz »

Pakita pisze: Ale tu autor pisze, że to miały być skały a nie woda :D.
To tylko taka sugestia, drzewka wychodzące ze skał to troszkę dziwny widok :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#9 Post autor: Pakita »

Kolego, spider44, miałam się już w temat Twojej pracy nie zagłębiać (piraci to nie mój temat), ale spojrzałam na Twój profil. Rzuciło mi się w oczy, że choć jesteś na LUGPolu dużo dłużej niż ja, to MOCe publikujesz dopiero od tego roku. Jak mniemam z recenzenta stajesz się powoli budowniczym :). Ponad to jak widzę jesteś aktywny, na wystawie w Łodzi byłeś, chwali się :). I teraz patrzę na 16-tkę, jak mniemam pod Ligę - też się chwali :). Mimo to uważam, że może Ci się przydać kilka moich uwag:
- nie powinieneś pozwalać na to by ktoś musiał się za bardzo domyślać co jest co w Twojej pracy. Twoje skały to dla odbiorcy nie skały, a faktycznie jak napisał Jellyeater, beton. Powinieneś uformować sobie skały z jakiś szarych klocków. Ale powinieneś też wziąć pod uwagę fakt, gdzie rosną bambusy, bo z mojej wiedzy wynika, że nie na skałach. :)
- odnośnie bambusów, to część wygląda jak bambusy, ale część jest dziwna - te z gałązkami na górze to jakieś niezidentyfikowane drzewa. Czasem zdarza się tak, że ciężko coś wybudować, a wówczas dobrze posiłkować się zdjęciami i po prostu starać się to odwzorować. Jak brakuje klocków to czasem lepiej z czegoś zrezygnować / ograniczyć / zastąpić czymś innym.
- budując jakąkolwiek scenkę powinno się z góry mniej więcej wiedzieć jaki ma być kąt patrzenia na nią przez odbiorcę - co chce się pokazać, co ewentualnie ukryć. Biorąc pod uwagę ten kąt należy wyeliminować wszystkie rzeczy, które mogą zasłaniać / bardzo ograniczać widoczność. Już miałam się "czepiać", że w Twojej pracy brak akcji, ale akcja jest, tylko jej nie widać :/
- coś się powinno dziać (przynajmniej w większości dobrych prac tak jest) i Ty już swój pomysł, jak widzę masz :)
- jak ustawiasz ludziki do swojej scenki, to pamiętaj, że to jak ze sceną w teatrze :). Emocje mają być jasno przekazywane. Dobrze dobrane miny ludzików to podstawa. Tu może pomóc Ci odpowiedzenie sobie na pytania, czy Twoi bandyci są naprawdę straszni, a żołnierze przerażeni / bojowo nastawieni? Jeśli tak, to ok, jeśli nie, to niedobrze. Dużo osób zapomina o mowie ciała, zupełnie nie rozumiem czemu. Ja rozumiem, że minifigi są w tym zakresie lekko ograniczone, ale nie przesadzajmy. Ręka ustawiona pod odpowiednim kątem może wiele zmienić. Widzę, że bandyci mają łuki, ale jak oni będą nimi walczyli w zwarciu? No, już po nich ;)
- bajerek - gdzie Twój bajerek? :D Ni ma. Bajerek to coś co może Ci znacząco podnieść jakość pracy. To albo coś ciekawie rozwiązanego technicznie, albo jakiś drobiazg typu choćby jeż w norce.
-zdjęcie - uważaj co dajesz jako zdjęcie reprezentujące Twoją pracę.

A teraz nie pozostaje mi nic innego jak żyć w przekonaniu, że się na mnie nie obrazisz i, że nie będzie Ci przykro, tylko przyjmując rady koleżanki, weźmiesz się do pracy i staniesz przeciwko Jellyeaterowi i Stelariowi w walce w Lidze.
Ostatnio zmieniony 2016-08-19, 14:01 przez Pakita, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#10 Post autor: spider44 »

Pakita pisze:Kolego, spider44, miałam się już w temat Twojej pracy nie zagłębiać (piraci to nie mój temat), ale spojrzałam na Twój profil. Rzuciło mi się w oczy, że choć jesteś na LUGPolu dużo dłużej niż ja, to MOCe publikujesz dopiero od tego roku. Jak mniemam z recenzenta stajesz się powoli budowniczym :). Ponad to jak widzę jesteś aktywny, na wystawie w Łodzi byłeś, chwali się :). I teraz patrzę na 16-tkę, jak mniemam pod Ligę - też się chwali :). Mimo to uważam, że może Ci się przydać kilka moich uwag:
- nie powinieneś pozwalać na to by ktoś musiał się za bardzo domyślać co jest co w Twojej pracy. Twoje skały to dla odbiorcy nie skały, a faktycznie jak napisał Jellyeater, beton. Powinieneś uformować sobie skały z jakiś szarych klocków. Ale powinieneś też wziąć pod uwagę fakt, gdzie rosną bambusy, bo z mojej wiedzy wynika, że nie na skałach. :)
- odnośnie bambusów, to część wygląda jak bambusy, ale część jest dziwna - te z gałązkami na górze to jakieś niezidentyfikowane drzewa. Czasem zdarza się tak, że ciężko coś wybudować, a wówczas dobrze posiłkować się zdjęciami i po prostu starać się to odwzorować. Jak brakuje klocków to czasem lepiej z czegoś zrezygnować / ograniczyć / zastąpić czymś innym.
- budując jakąkolwiek scenkę powinno się z góry mniej więcej wiedzieć jaki ma być kąt patrzenia na nią przez odbiorcę - co chce się pokazać, co ewentualnie ukryć. Biorąc pod uwagę ten kąt należy wyeliminować wszystkie rzeczy, które mogą zasłaniać / bardzo ograniczać widoczność. Już miałam się "czepiać", że w Twojej pracy brak akcji, ale akcja jest, tylko jej nie widać :/
- coś się powinno dziać (przynajmniej w większości dobrych prac tak jest) i Ty już swój pomysł, jak widzę masz :)
- jak ustawiasz ludziki do swojej scenki, to pamiętaj, że to jak ze sceną w teatrze :). Emocje mają być jasno przekazywane. Dobrze dobrane miny ludzików to podstawa. Tu może pomóc Ci odpowiedzenie sobie na pytania, czy Twoi bandyci są naprawdę straszni, a żołnierze przerażeni / bojowo nastawieni? Jeśli tak, to ok, jeśli nie, to niedobrze. Dużo osób zapomina o mowie ciała, zupełnie nie rozumiem czemu. Ja rozumiem, że minifigi są w tym zakresie lekko ograniczone, ale nie przesadzajmy. Ręka ustawiona pod odpowiednim kątem może wiele zmienić. Widzę, że bandyci mają łuki, ale jak oni będą nimi walczyli w zwarciu? No, już po nich ;)
- bajerek - gdzie Twój bajerek? :D Ni ma. Bajerek to coś co może Ci znacząco podnieść jakość pracy. To albo coś ciekawie rozwiązanego technicznie, albo jakiś drobiazg typu choćby jeż w norce.
-zdjęcie - uważaj co dajesz jako zdjęcie reprezentujące Twoją pracę.

A teraz nie pozostaje mi nic innego jak żyć w przekonaniu, że się na mnie nie obrazisz i, że nie będzie Ci przykro, tylko przyjmując rady koleżanki, weźmiesz się do pracy i staniesz przeciwko Jellyeaterowi i Stelariowi w walce w Lidze.


O nic nie mam prawa się obrazić :-) uczę się budować cały czas i wskazowki oraz konstruktywne krytyczne spojrzenie są zawsze pomocne żeby być lepszym w przyszłości :-) dzięki wielkie za podpowiedzi - jak ogarnę się na spokojnie to przebuduję trochę tą scenkę i wtedy ją przedstawię (również na lepszych zdjęciach).

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

Pochwal się lepiej gdzie dorwałeś nowe minifigi. :P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#12 Post autor: spider44 »

Stelario pisze:Pochwal się lepiej gdzie dorwałeś nowe minifigi. :P

USA, przy okazji zamawia kilku innych rzeczy zakupiłem również ich czworo :-)

ODPOWIEDZ