[MOC] [MOD 75910] Roadster

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] [MOD 75910] Roadster

#1 Post autor: SERVATOR »

ROADSTER. Po prostu.
Nie wzorowany na żadnym konkretnym, rzeczywistym pojeździe MOD zestawu 75910 Lego Speed Champions Porsche 918 Spyder.
Samochód powstał wyłącznie z elementów zestawu LEGO 75910. Nie wykorzystałem około 10% dostępnych części.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawostka.
Mam i złożyłem już kilka zestawów z serii Speed Champions ale dopiero przy budowie tej modyfikacji dotarło do mnie, że samochody z tej serii jako światła mają prawie wyłącznie naklejki... żadnych trans groszków. A to trochę skomplikowało sprawę. :)
Ostatnio zmieniony 2016-08-31, 13:31 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 3 razy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Samochód bardzo fajnie wygląda.
Trochę przypomina Caterhama.
Duży minus to brak świateł ale wiadomo z czego to wynika.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Bardzo pozytywne pierwsze wrażenie.

Tylko samochody w których koła wystają poza obrys karoserii są raczej nielegalne. Nie da się jakoś ich schować w środku?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#4 Post autor: Maks »

Wygląda naprawdę nieźle, zwłaszcza dobry profil z boku. Takie połączenie Caterhama z AC Cobrą :-).

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#5 Post autor: bart_ilo »

Jellyeater pisze:Tylko samochody w których koła wystają poza obrys karoserii są raczej nielegalne. Nie da się jakoś ich schować w środku?
U nas są nielegalne, za to w USA raczej jest to legalne. Jakby koła schować to będzie zostawiać 4 ślady :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Zrobiłem wersję 2 z mniejszymi światłami. W sumie nie wiem, którą wolę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W albumie na Flickr są też fotki wnętrza.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Jak dla mnie druga wersja lepsza :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Teraz wygląda dużo lepiej, rasowo :)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#9 Post autor: Pakita »

I ja się zgodzę, że wyszła z tego całkiem fajna fura :P.
Przypuszczam, że skoro Ci przednie koła odstają, to pewnie nie dało się ich wepchnąć normalnie. To wielka szkoda, bo ogólnie Twój model jest bardzo zgrabny i ten mankament odbiera mu trochę uroku.
Z tymi naklejkami w tych zestawach ze Speed Champions to niestety jest norma. U mnie w domu też są jakieś autka z tej serii i pamiętam, że zawsze się na te naklejki krzywiłam. No, ale ja ogólnie naklejek nie lubię :). Fakt jest jednak faktem, że przez to musiałeś użyć kołpaków jako reflektorów. I to chyba nawet nie byłoby takie złe, gdyby dało się je zsunąć bliżej tych grilli. Wiem, że się nie dało i brak odpowiednich klocków usprawiedliwia brak innych reflektorów, ale jak tak patrzę na maskę to widzę wielkie oczy z bujnymi rzęsami :P.
Mam jeszcze pytanie, może głupie, może nie. Nie bardzo znam się na samochodach (staram się na potrzeby budowania z Lego podszkolić :P ) i spojrzałam na zdjęcia marek, o których wspomniał Maks, ale czy ten roof tile z boku to są drzwi? Bo jeśli tak, to czy nie powinny być obrócone o 180 stopni? Czy to celowy zamysł, żeby nie zostały Ci za tym roof tile jeszcze samotne 1,5 pina?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Ja chciałem żeby koła wystawały dlatego przód ma szeroki na 4 study a tył na 6. :)
A roof slope są tu użyte po to żeby tył jest bardziej masywny (miał być taki "nadmuchany"). Inna sprawa, że innego wyboru specjalnie nie było bo szare klocki wykorzystałem wszystkie. ;)
Ostatnio zmieniony 2016-09-01, 07:26 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

No niezłe rasowe sportowe autko. Mnie też podoba się druga wersja z mniejszymi światłami, ale widziałeś czerwony kolor świateł z przodu w jakimkolwiek pojeździe? Bo ja nie :) Może wykorzystać te slopy z naklejkami lub nadrukiem imitujące światła z oryginalnego zestawu
Ostatnio zmieniony 2016-08-31, 19:33 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#12 Post autor: Biedrus »

Druga wersja lepsza, ale pierwsza też niczego sobie. Z tych kilku klocków wyszedł całkiem fajny MOD. Leży u mnie w szafie 5 tych zestawów kupionych na promocji, może jeden otworzę i też coś spróbuje zbudować :)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#13 Post autor: gmkkk »

Druga wersja lepsza mimo czerwonych świateł z przodu. Jest jak dla mnie 1 element, który psuje wygląd auta - grill i coś jak zderzak za bardzo schodzące do dołu, prawie do podłoża. Spróbuj go skrócić i wrzuć fotki jak możesz

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#14 Post autor: noniusz »

Profil auta tj. na zdjęciu z boku prezentuje się naprawdę ładnie.

Natomiast na pozostałych zdjęciach auto zdecydowanie traci na swoim uroku... Ale wiem, że było budowane z 1 zestawu i wyliczanie "niedociągnięć" było by po prostu niegrzeczne.

Podsumowując - fajnie pomyślane.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Durzy »

SERVATOR pisze:Ja chciałem żeby koła wystawały dlatego przód ma szeroki na 4 study a tył na 6. :)
I słusznie, to mu dodaje charakter. Druga wersja lepsza. Przypomina mi to moje zabawy z 31006 - bardzo ciekawy zestaw do "modowania"
Jellyeater pisze:Tylko samochody w których koła wystają poza obrys karoserii są raczej nielegalne.
Ale to jest stary samochód i nie koniecznie na nasz rynek! Wiele Hotrodów, w ogóle nie ma osłoniętych kół.
Pakita pisze:Z tymi naklejkami w tych zestawach ze Speed Champions to niestety jest norma.
Dla mnie, wielkiego fana motoryzacji ta seria to kompletne rozczarowanie. Wam się podoba? Poza naprawdę dobrymi Porsche 917, Fordem F-150, Hot Rodem i czarnym Camaro. Gdyby nie opisy nie rozpoznałbym reszty aut! Do tego te zestawy są drogie. Kosztujący połowę mniej 60113 wygląda znacznie lepiej!

ODPOWIEDZ