[MOC] PKP SM03 001

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] PKP SM03 001

#1 Post autor: DawKub1922 »

Witam, chciałbym przedstawić swój kolejny MOC, mianowicie model polskiej lokomotywy manewrowej SM03 tzw: „Kaczki” w malowaniu PKP. Cechą charakterystyczną oryginału jest brak czerwonych świateł na czołach, nie ukrywam, że fakt ten miał znaczenie przy budowie, ponieważ nie musiałem kombinować jak te światła zrobić. Jedynymi modyfikacjami na jakie sobie pozwoliłem to podmalowanie niektórych klocków oraz tarcz zderzaków, po to aby efekt finalny był taki jaki jest . Model powstawał przez około 3 miesiące równolegle z pierwszym projektem, którym była „Stonka” (SM42). Konstrukcyjnie nie zakładam już żadnych zmian. Oczywiście jest to model jeżdżący (co spowodowało, że rozstaw osi jest węższy niż w innych tego typu klockowych modelach). Jedyną nie lego’wską rzeczą/elementem jaki dodam to tabliczki określające serię, typ i nr pojazdu, no ale to jeszcze potrwa. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z ponad 420 elementów.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 09:32 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 1 raz.
#NSNP

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Nie zdążyliśmy się jeszcze nacieszyć Twoim debiutem, a tu kolejna miła lokomotywka. Rozumiem, że masz zbudowane kilka prac i teraz będziesz "sypał" jak z rękawa? ;) :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Co pomalowałeś?
Mocowanie zderzaków masz za nisko, oryginał ma praktycznie na samej górze tego pomarańczowego elementu.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#4 Post autor: DawKub1922 »

M_longer pisze:Mocowanie zderzaków masz za nisko, oryginał ma praktycznie na samej górze tego pomarańczowego elementu
Fakt zderzaki są niżej niż w oryginale, ale po podpięciu wagonów zderzaki były za wysoko i uznałem, że coś za coś :) bo w modelarstwie trzeba czasem iść na kompromis...
#NSNP

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#5 Post autor: DawKub1922 »

legosamigos pisze:Rozumiem, że masz zbudowane kilka prac i teraz będziesz "sypał" jak z rękawa? ;) :D
Został jeszcze jeden...
#NSNP

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#6 Post autor: Maks »

Świetna lokomotywka. Gratuluję udanego rozpoczęcia przygody z publikowaniem swojej twórczości w internecie. Bardziej znana SM-ka równie udana.

Wydaje mi się, choć do końca nie jestem pewien o co chodzi, że coś jest nie tak z proporcjami.
http://www.dawidfratczak.pl/galeria/pkp ... 03-147.jpg

Np. z tego zdjęcia wynika, że ta krótsza i szersza posługując się terminologią samchodową "maska" powinna być długa na raczej 3 niż 4 study.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2016-09-05, 20:03 przez Maks, łącznie zmieniany 1 raz.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#7 Post autor: meler »

"Brzydka" lokomotywka ładnie wymodelowana :-) Szkoda że przedni grill nie udał się zrobić w poziomie, ale to drobiazg. 420 elementów... niemało. Całość b. udana.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

M_longer pisze:Co pomalowałeś?
Zdaje się, że plate 1 x 1 with clip :) . No, faktem jest, że zielone tanie i popularne nie są.

Zgrabny modelik, ale chyba odrobinkę za długi.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#9 Post autor: Waler »

W temacie nie-Technica mało się znam, ale model bardzo mi się podoba. W sprawie pomarańczowych "odbojów" i za nisko umieszczonych zderzaków, chyba najlepiej byłoby usunąć górną warstwę klocków, wtedy zderzaki automatycznie będą na samej górze, światła dać bricka niżej w miejsce usuniętej warstwy co moim zdaniem nawet by lepiej wyglądało bo wtedy frontowy grill będzie dłuższy i nie powinno to tak już razić.

ODPOWIEDZ