[MOC] WatchTower

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Konrad83
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-05, 19:49
Lokalizacja: Poznań

[MOC] WatchTower

#1 Post autor: Konrad83 »

To jest mój debiut więc proszę o wyrozumiałość i nie porównywanie do budowli skaładających się z "miliona części" "-)
W młodości najczęściej przewijał się temat castel, więc teraz przy niewielkich zasobach postanowiłem spróbować tak trochę lepiej niż katalogowo... zajęło mi to ok 11 godzin.Przyznam szczerze,że do domowych zasobów specjalnie dokupiłem ok 300 gram klocków do murów, głownie szarych i czarnych. tak na próbę. (osoby z poznania. będą wiedzieć - na szczepankowie).
Spód był poprawiany 3 razy (wyczerpałem wszystkie możliwe kolory), tył 4 razy...
Krata - podnoszona, most oczywiście też.
Obrazek2 by Weronika Jaśkowiak, on Flickr
Obrazek12 by Weronika Jaśkowiak, on Flickr
Weronika Jaśkowiak, on Flickrhttp://[/img]
Obrazek9 by Weronika Jaśkowiak, on Flickr
Obrazek8 by Weronika Jaśkowiak, on Flickr
https://www.flickr.com/photos/146963114 ... 664027270/
Obrazek11 by Weronika Jaśkowiak, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2016-09-16, 11:31 przez Konrad83, łącznie zmieniany 24 razy.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sajan »

No i spoko :) Klimacik jak ze starych katalogów na plus.
Następny krok to dodać trochę zieleni i założyć konto na jakieś stronce do zamieszczania zdjęć, np flicker bo tak jak teraz to szybko Ci się skończy miejsce na forumowym dysku.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#3 Post autor: Ex3qtor »

Fajnie, że zadbałeś jakoś o to, żeby rzeczka jednak była poniżej poziomu gruntu, a nie równo z nim - często początkujący o tym zapominają.
Zastanawiam się, jakby to wyglądało na mniejszej podstawie - teraz mocno rażą te puste przestrzenie po obu stronach wieży - może warto spróbować samą wieżę postawić na mniejszym baseplate i potem to "obudować" wokół. No chyba, że materiału brakuje, to wtedy jest to uwaga na przyszłość, do zastanowienia.
Trochę niepotrzebny jest chyba ten drugi pomost już za wieżą, to, czego tam użyłeś, można było zużyć na poprawienie frontu (ta zielona płytka pod skosem strasznie mi nie pasuje w takim stanie, w jakim jest to teraz).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Konrad83
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-05, 19:49
Lokalizacja: Poznań

#4 Post autor: Konrad83 »

Jeśli chodzi o galerię na zewnętrznej stronie - postaram się to zrobić. dzięki za zwrócenie uwagi.

Podstawa- wiem. tutaj jest bardzo dużo do poprawy. Zamówiłem teraz troche klocków (stare zestawy), w najbliższym miesiącu będę miał tez trochę nowych więc bedzie lepiej . ale już przy nowszej konstrukcji. to była próba...

Jesli chodzi o ten pomost z tyłu - to miał byc ... wariant na rozbudowanie do zamku głównego (cos a'la barbakan z pomostem do zamku -jakoś tak wymysliłem)

Odnośnie zielonej płytki z przodu- brak koncepcji a już bardziej brak klocków... zapewne wyglądałoby to jeszcze jakoś gdyby było obudowane po bokach...

ODPOWIEDZ