[MOC] Guarded Inn

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

[MOC] Guarded Inn

#1 Post autor: bart »

Witajcie

Mam nadzieję, że pamiętacie mały zestaw przedstawiony na ilustracji poniżej.

Obrazek

Tak się składa, że jest to jeden z moich ulubionych zestawów. Kiedyś przeglądając różne budowle zauważyłem, że istnieje kilka MOCów opartych na tym zestawie. Ponieważ go lubię postanowiłem również dorzucić moją wersję i efektem tego jest to co widzicie na zdjęciach poniżej. Na początku moja wersja gospody miała być zbliżona do oryginału. Potem oczywiście jak to zwykle bywa zacząłem pewne elementy przebudowywać, rozbudowywać i zmieniać gdyż nie do końca byłem zadowolony z mojej budowli i wyszła karczma luźno nawiązująca do oryginału.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia są jednocześnie linkami do galerii. Proszę o pytania i komentarze.

Zdjęcia w galerii celowo są duże.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#2 Post autor: Kruk »

Bardzo przyjemnie się ogląda Twoja pracę, zwłaszcza że czuć w niej ten klimat, a i to że jest tak starannie zrobiona. Mimo że to nie mój dział to podoba mi się bardzo. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Super budynek. Czepię się drzew. :) Ten sześcienny pień, nie wygląda fajnie. I generalnie drzewa mają cienkie pnie. W prawdziwym świecie, drzewo szerokości człowieka, to już bardzo stare i wysokie drzewo. Szerokość człowieka czyli dajmy na to dwa study w LEGO.

Korony super. Piękne kolory i zdobienia karczmy.

Zastanawiam się czym jest ta droga. Brukowana nie miałaby takiego pobocza raczej. Byłby jakieś krawężniki i byłaby równa. Ścieżka nie miałaby takiej faktury.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Całość rewelacyjnie wygląda.
Ciekawie zrobiona droga aczkolwiek wydaje mi się że jest zbyt równa pomimo wykorzystania takich bricków.
Podoba mi się część kamienna. Fajnie zróżnicowana mieszanka elementów.
Korony drzew świetne.
Również ciekawie zrobiona część drewniana karczmy z pionowych plateów.
MOCny konkurent miesiąca :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Brawo, ślicznie się prezentuje.

Nie podobają mi się zdecydowanie tylko lampy - niebieskie?

No i brak sklepień łukowych pod wiszącymi fragmentami kamienia trochę denerwuje.
Ale to w zasadzie karczma fantasy, więc może trzyma się to dzięki magii ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#6 Post autor: Pakita »

Prace o tej tematyce zazwyczaj sprawiają, że obchodzę je szerokim łukiem, jednak Twoja kazała mi się zatrzymać na dłużej :).
Twój MOC wygląda świetnie. Bardzo fajny jest ten układ budowli: fakt, że karczma jest pod kątem, połączenie karczmy z murami i zróżnicowanie materiałów użytych do całości budowli. Moim ulubionym fragmentem jest ten mostek między murami a karczmą - jak dla mnie fragment bardzo nastrojowy, również za sprawą drzewa, które się tam trochę wdziera :). Cała Twoja praca jest bardzo dobrze zorganizowana, dużo się w niej dzieje, jednak nie przytłacza, a skłania do obserwacji szczegółów.

Drzewa mi się podobają, są fajnym elementem wypełnienia przestrzeni. Drogi bym się aż tak znowu nie czepiała, zwróciłam uwagę na fakt jej zbytniego wymuskania dopiero po komentarzach kolegów. Mógłbyś nad nią faktycznie popracować, ale tak też jest ok.
Ciamek pisze:Nie podobają mi się zdecydowanie tylko lampy - niebieskie?
I ja się zgadzam, że z lampami jest coś mocno nie tak. Ich odmienność od reszty elementów od razu rzuciła mi się w oczy. Wyglądają zbyt nowocześnie przez swą kolorystykę. Warto ten element zmienić.

Dodatkowo mam uwagi co do studni. Studnia sama w sobie jest ok, ale nie podoba mi się, że w obrębie jej wnętrza, koło wody widać zielone elementy. Jak już coś ma być oprócz wody widać, to chyba lepiej, żeby to był kamień - to chyba wersja bardziej prawdopodobna w "przyrodzie", a i nie będzie tak bić po oczach.
Ostatnio zmieniony 2016-09-07, 08:36 przez Pakita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#7 Post autor: A.Brickovsky »

Jeden z najlepszych MOCy w Jordanowie jak dla mnie. Bruk, drzewa, budowle są rewelacyjne i sporo niecodziennych technik można się tu dopatrzeć. Poza tym całość nie jest przeładowana, o co nietrudno w takich pracach.
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#8 Post autor: Vlado »

Bardzo fajna praca.
Najbardziej podoba mi się droga. Trochę wyglada jak rzeka błota.

Czarny dach to chyba jedyny element wspólny z 6067. :)
No nie wiem...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Vlado pisze:Czarny dach to chyba jedyny element wspólny z 6067. :)
Jest jeszcze biały koń. ;)

W pracy widać też dużą społeczną zmianę.
Kiedyś białogłowa witała strudzonego podróżnika kielichem z winem. Dziś czyha na niego z miotłą.
Ostatnio zmieniony 2016-09-07, 13:49 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#10 Post autor: Jarema1980 »

Aż chcę się z budować, to samemu. Na drugim zdjęciu. Ten szary na koniu, To... Gandalf. Ciekaw jestem ile dni to budowałeś ??

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

Ładny moc. :) Bardzo udany. Jedynie rzuca mi się w oczy trawa w studni. :P No i mechanizm wyciągania wody jest dosyć słaby.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Taausz »

Widząc seta 6067 w tytule sądziłem, że konstrukcja będzie niewielka a tu WoW wygląda bardzo ciekawie, bardzo szczegółowa makieta.Pewnie długo nad nią pracowałeś.Miałem okazję widzieć ten projekt na własne oczy na wystawie w Jordanowie i przyznam że widząc go przed sobą prezentował się mega, mojej dziewczynie chyba najbardziej przypadł do gustu :) Robota 1 klasa!
Buduję najczęściej oczami...

kass80
VIP
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-05, 19:06
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: kass80 »

Bardzo fajna praca, kolorowa, dużo elementów, dużo się dzieje na planie:) Drzewa (korony drzew) ciekawie rozwiązane, przywołują na myśl drzewa jesienna porą, przynajmniej mi :)Podoba mi się murek ogradzający prace:),oraz wiele innych elementów.Super praca:)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: SERVATOR »

Aaaaa.... I jeszcze jedno.
Ostatnio w innym wątku rozpętała się dyskusja o nieatrakcyjności roślinności z Lego. Ta praca pokazuje, że nie jest z nimi tak źle. Mi te korony drzew bardzo się podobają. :)

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#15 Post autor: liwnik »

Świetny model. Bardzo podobają mi się ozdoby na ścianach karczmy. Do tego świetna roślinność i bardzo fajnie zrobiona droga.
Fajnie wyszła też podstawka pod cały model.
Niezbyt podobają mi się łuki pod większym kamiennym mostkiem, a pod małym brakuje jakichkolwiek łuków.
Pozdrawiam, Liwnik

ODPOWIEDZ