[MOC] Drezyna WM15 042

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] Drezyna WM15 042

#1 Post autor: DawKub1922 »

Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny MOC, mianowicie model polskiej drezyny WM15. Budując ten konkretny model wzorowałem się na oryginale z nr 042. Model powstał w kilka wieczorów, rozłożonych w odstępie około 1,5 miesiąca. WM15 jest niestety modelem statycznym. Konstrukcyjnie nie zakładam już żadnych zmian. Jedyną nie lego’wską rzeczą/elementem jaki dodam to "tabliczki" określające serię, typ i nr pojazdu, no ale to jeszcze potrwa. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z ponad 420 elementów.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 09:34 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 3 razy.
#NSNP

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#2 Post autor: noniusz »

Kolejna świetna praca, ale mam 2 "ale":
- skalowałeś w jakiś sposób swój model z oryginałem? Rozstaw osi i miejsce załadunkowe wydaje się być krótsze.
- kabina zwęża się ku górze, sądzę, że chociaż tylną część kabiny mógłbyś zrobić pochyłą.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#3 Post autor: DawKub1922 »

noniusz pisze:Kolejna świetna praca, ale mam 2 "ale":
- skalowałeś w jakiś sposób swój model z oryginałem? Rozstaw osi i miejsce załadunkowe wydaje się być krótsze.
- kabina zwęża się ku górze, sądzę, że chociaż tylną część kabiny mógłbyś zrobić pochyłą.
Co do skalowania, to o ile można pod to podciągnąć posiłkowanie się na foto wcześniejszych modeli z LEGO (konkretnie dwóch modeli, tej drezyny w kolorach pomarańczowym i żółtym, bo takie znalazłem w sieci), to tylko na tej podstawie, a co do kabiny też mi się ona do końca nie podoba ale wspomniane wcześniej dwa modele mają wg mnie zbudowaną na tej samej zasadzie. A użycie np. takich elementów jak u dołu moim zdaniem zepsuło by wszystko...
#NSNP

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

Patrząc na "porzucony wagon" na Flickr, zaczyna mi się nasuwać pytanie - będziesz budował coś swojego, czy tylko 'rimejki'? :)

Generalnie jest taka miła zasada, że jak się na czymś wzorujesz, to pod swoją pracą o tym piszesz. Tym bardziej, że autorzy tego, na czym się wzorujesz nie są anonimowi. Moment, kiedy wspomniałeś o źródle to dopiero ten, kiedy padły niewygodne pytania "skąd takie a nie inne wymiary". To tak na marginesie.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#5 Post autor: noniusz »

DawKub1922 pisze:co do kabiny też mi się ona do końca nie podoba ale wspomniane wcześniej dwa modele mają wg mnie zbudowaną na tej samej zasadzie. A użycie np. takich elementów jak u dołu moim zdaniem zepsuło by wszystko...
Można spróbować zamontować pochyłą płytkę, lub użyć tego elementu: http://www.bricklink.com/v2/catalog/cat ... 1409#T=S&O, jest mniej "stromy" niż ten skos na dole.

ODPOWIEDZ