[MOC] Stalowa Wola Ł-34

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#106 Post autor: Scrat »

dmac pisze: tudzież beczki paliwa czy porzuconych narzędzi - to są takie detale, które, umiejętnie użyte, potrafią poprawić odbiór modelu. Nawet tak dobrego, jak Twój :)
Dziękuję za głos poparcia dmac, o to mi własnie chodzi :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#107 Post autor: Żbik »

Widzę, że rośnie grupa niezadowolonych ;) Dajcie mi skończyć mechanikę i będziemy myśleć o pucowaniu detali.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#108 Post autor: Scrat »

To chyba dobrze, że nie damy Ci spocząć na laurach, nie? Początkujących można głaskać po główce, weterani nie mają problemu z konstruktywną krytyką :)
Ostatnio zmieniony 2016-09-10, 18:22 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#109 Post autor: Kruk »

Z tym co Scrat pisze się zgodzę, bo jesteś Żbiku weteranem, osobą która w modelach przełamuje bariery i że tak ujmę daje standardy nowe, tak więc detale powinny być na bardzo wysokim poziome, nie mniej jeśli Ł-34 ma jeździć po wystawach to nie można przegiąć z detalami jak W Model Team bo zaraz odpadnie. Tak zwany złoty środek trzeba znaleźć, nie mniej i tak model jest miodzio. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#110 Post autor: Scrat »

Obejrzałem sobie ładowarkę dokładnie i da się bez szkód dla funkcjonalności większość tych detali dodać. Chyba, że coś się zmieniło i Żbik ściga się swoimi modelami na wystawach :)

PS Nie rozumiem awersji do naklejek kiedy używa się chromowanych we własnym zakresie felg. Tak właściwie to zakresie Auriego :)
PS2 Przeczytałem poprzednie strony i się mocno zaniepokoiłem.
Ostatnio zmieniony 2016-09-10, 22:44 przez Scrat, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#111 Post autor: M_longer »

Scrat pisze:PS Nie rozumiem awersji do naklejek kiedy używa się chromowanych we własnym zakresie felg. Tak właściwie to zakresie Auriego :)
Ciii, bo przyjdzie Jellyeater i Cię naprostuje...

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#112 Post autor: Mestari »

Zastanawiam się jakie znaczenie ma kilkustronicowe komentowanie MOCa w trakcie ankiety na MOC miesiąca. To można, czy nie można? Miałem wrzucać jakiś film miasta z palmiarnią, żeby pokazać jak się prezentuje, ale się wstrzymywałem, żeby nie było ruchu w wątku w trakcie ankiety. To znaczy, że mogę?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#113 Post autor: M_longer »

Mestari pisze:To znaczy, że mogę?
Ten zapis w regulaminie i tak jest martwy, bo nikt tego nie przestrzegał na przestrzeni lat.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#114 Post autor: Kubrick »

Ale w wątku MOCa zawsze można było dyskutować w trakcie, tylko wypadałoby nie mówić nic o samym głosowaniu.
A swoją dogą, dobrze, że wspomnieliście, bo by się moje głosy zmarnowały ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#115 Post autor: Żbik »

Scrat pisze:PS Nie rozumiem awersji do naklejek kiedy używa się chromowanych we własnym zakresie felg. Tak właściwie to zakresie Auriego :)
A muszę lubić? Czy jak lubię ogórki konserwowe, to muszę lubić też kiszone? Oklejajcie modele naklejkami do woli. Będą super realistyczne i vogle najlepsze ale pozwólcie mi iść swoją drogą, co?
Scrat pisze:PS2 Przeczytałem poprzednie strony i się mocno zaniepokoiłem.
A czym?
Mestari pisze:Zastanawiam się jakie znaczenie ma kilkustronicowe komentowanie MOCa w trakcie ankiety na MOC miesiąca. To można, czy nie można? Miałem wrzucać jakiś film miasta z palmiarnią, żeby pokazać jak się prezentuje, ale się wstrzymywałem, żeby nie było ruchu w wątku w trakcie ankiety. To znaczy, że mogę?
A czy my tu lobbujemy? Nie prowadzimy dyskusji, która ze zgłoszonych prac jest lepsza. Model żyje swoim życiem i nie ma powodu, aby było inaczej. Jeśli chcesz, to puszczaj film!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#116 Post autor: Scrat »

Żbik pisze:A muszę lubić? Czy jak lubię ogórki konserwowe, to muszę lubić też kiszone? Oklejajcie modele naklejkami do woli. Będą super realistyczne i vogle najlepsze ale pozwólcie mi iść swoją drogą, co?
Nikt do niczego Ciebie nie zmusza, ot luźna refleksja.
Żbik pisze:A czym?
Cytatem z Sienkiewicza jako ripostą na konstruktywną krytykę.

Hm. Nikt tutaj do niczego nie lobbuje, po prostu banda pasjonatów dyskutuje nad tym jak z dobrego modelu zrobić bardzo dobry model :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#117 Post autor: Żbik »

Scrat pisze:Cytatem z Sienkiewicza jako ripostą na konstruktywną krytykę.
Gdyby była konstruktywna, to by nie było szablą w czerep ;)

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#118 Post autor: Scrat »

Była Marcin, jak dla mnie za ostro zareagowałeś. Tym bardziej, że Karol, przepraszam, Bricksley jest też weteranem forum i wie o czym pisze. Wspominał też o tym dmac, kolejny weteran i wybitny budowniczy :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#119 Post autor: Żbik »

To nie miejsce na takie rozważania, więc odpowiem krótko: czepianie się szczegółów, które są nieistotne dla kategorii tematycznej, w której model występuje nie jest krytyką konstruktywną, tylko krytykanctwem. Trzeba znać umiar. Nieważne czy pisze to weteran czy świeżak.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#120 Post autor: Scrat »

Jeżeli zadowala Ciebie taki model to jest Twoje święte prawo. Ale nie odmawiaj innym prawa do wyrażania opinii. Temat możemy uznać za zakończony. Czekam na zdjęcia z uwag, które nie były "krytykanctwem", bo takie też były :)

ODPOWIEDZ