[MOC] Ciężarówka Coca-Coli z naczepą

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] Ciężarówka Coca-Coli z naczepą

#1 Post autor: legosamigos »

Obrazek

Witam serdecznie!

Nadszedł w końcu czas, by wykorzystać czerwone panele z BOPa. To mój największy MOC, nie tylko pod względem finansowym, ale i gabarytowym. W tym roku obchodzimy rocznicę 130 lat Coca-Coli, kiedy to aptekarz J.S. Pemberton wynalazł recepturę tego popularnego napoju, dlatego też postanowiłem zbudować ciężarówkę Coca-Coli z naczepą. Inspiracją do zbudowania mojego MOCa była również ciężarówka madoca1977. Wiem, że to nie święta Bożego Narodzenia, ale jeśli komuś będzie przeszkadzała muzyka w moim filmie, może zamienić na (angielska wersja) lub lub tę melodię.
noniusz pisze:...To nad czym na pewno bym popracował to wygląd i mechanizm zamykania siodła. Oś obrotu zaczepu naczepy o ile kojarzę jest mniej więcej po środku siodła, dodatkowo spróbował bym wcisnąć tan jakieś slope'y zamocowane SNOTem, aby łatwiej było wcelować w zaczep, ale do tego pewnie sam dojdziesz jak już zbudujesz naczepę :)
Noniusz przy mojej [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27690]ciężarówce[/URL] sugerował by wcisnąć slopy by łatwiej podczepiać naczepę, tak więc posłuchałem rady, przebudowałem siodło i tak teraz wygląda. Pewnie i tak bym przebudował, nawet bez sugestii Noniusza :) Oś obrotu jest w tym samym miejscu, nic nie ruszane.

Obrazek Obrazek

Trochę technicznych informacji:

Ciężarówka:
Wymiary:
długość: 52 cm,
szerokość: 22 cm,
wysokość: 22 cm,
waga: ponad 2,3 kg.
Obrazek

Power Functions:
napęd – silnik XL,
skręt – silnik servo,
podnoszona 3-cia oś – silnik M,
zamykanie/otwieranie siodła – silnik M,
pudełko z bateriami,
2 wieże IR,
2 piloty IR,
4 pary świateł,
1 przedłużacz 20 cm.

Ponadto ma otwierane drzwi, podnoszoną maskę, otwierane drzwi w salonce, atrapę silnika, która współpracuje z drugą osią, a pod schodami jest schowek na narzędzia lub gaśnicę

Naczepa:
Wymiary:
długość: 70 cm,
szerokość: 19 cm,
wysokość: 25 cm,
waga: ponad 3,1 kg
Obrazek

Power Functions:
otwierane burty – silnik M ze skrzynią rozdzielczą,
wysuwanie/chowanie rampy – silnik M,
podnoszenie/opuszczanie rampy – silnik M,
podpory – silnik M,
pudełko z bateriami,
2 wieże IR,
2 piloty IR
1 para świateł,
2 przedłużacze 20 cm.

W naczepie otwierane są drzwi tylne i boczne oraz otwierane drzwi schowka i rozkładana rampa.

Długość całego zestawu 106 cm.

Nie wiem czy dobrze wskazuje moja waga, ale wydaje mi się, że zarówno ciężarówka, jak i naczepa są cięższe

Parę fotek, reszta zdjęć w galerii na BS

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Miłego oglądania i zapraszam do komentowania.

P.S.
Podziękowania dla Axel`a za liczne zniżki w sklepie
Ostatnio zmieniony 2016-09-13, 21:11 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mateusz92 »

Na technicu się zbytnio nie znam, ale fajnie to wszystko działa. Największe zaskoczenie to naczepa (ma własne funkcje a nie jest tylko dodatkiem do ciężarówki). Nie podoba mi się trochę w ciężarówce to skrzydło za kabiną sypialna- jest za wielkie w moim odczuciu. Zdaję się, że napis Coca Cola miał być mozaiką, a nie naklejką? Jeśli byłaby to mozaika pewnie ciężko byłoby zrobić otwierany bok naczepy. Coś za coś. Podsumowując: w tym roku gwiazdka zawitała do nas już we wrześniu :).

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Mateusz92 pisze:...Zdaję się, że napis Coca Cola miał być mozaiką, a nie naklejką? Jeśli byłaby to mozaika pewnie ciężko byłoby zrobić otwierany bok naczepy. Coś za coś. Podsumowując: w tym roku gwiazdka zawitała do nas już we wrześniu :).
Początkowo było takie założenie, że ma być mozaika, ale jak wielokrotnie wspominałem, burty wykrzywiały się, a poza tym podczas budowy wyszła inna koncepcja, a mianowicie doszły otwierane drzwi po bokach :) No tak, raczej powinienem pokazać tego MOCa w grudniu ;) a nie we wrześniu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#4 Post autor: meler »

Fajnie, że udało Ci się doprowadzić projekt do końca. Całość przednia, chociaż osobiście wolę Pepsi :) Co do naczepy... Twoja decyzja. Mozaika bardzo mi się podobała, ale pewnie byłby kłopot z podnoszeniem burt. Jeździ, świeci, no wigilijna bajka po prostu :)

M

PS. Na marginesie, pogratulować CC reklamy, która tak wryła się w pamięć i jednocześnie straszne, że Wigilia może kojarzyć się z ciężarówką pełną coli ...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

meler pisze:...Jeździ, świeci, no wigilijna bajka po prostu :)...
Chodzi za mną pomysł by oświetlić zestaw, jak w reklamach, ale nie LEDami :) Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Iasafaer »

Ja tam się nie znam, nic jeszcze sensownego nie opublikowałem.
Czyli coś na zasadzie nie znam się, ale się wypowiem :D


Model generalnie prezentuje się ciekawie. Sam mam na warsztacie amerykański ciągnik siodłowy w dużym stopniu już ukończony, więc fajnie zobaczyć inną podobną pracę.
Na plus, że sporo ciekawych funkcji. Schowki w schodach nie urzekły :)

- Nie do końca wiem, czy ta ogromna przestrzeń pod atrapą silnika jest konieczna. Rozumiem, że mechanizm skrętu, ale sam miałem podobny problem i jednak udało mi się w miarę nisko osadzić atrapę. To wygląda trochę... nienaturalnie, że on tak wisi niemal w powietrzu.

- Ostatnia oś wleczona. No to taki szczegół, ale generalnie amerykańskie ciągniki siodłowe rzadko występują w wariancie z podnoszoną osią. Ale rozumiem, to zawsze jakaś dodatkowa funkcja, żeby model nie był "goły" :P

- Naczepa jest przednia, bardzo mi się podoba, ale trochę rażą te wieże IR obok podpór. Wydaje mi się, że można by było je jakoś inaczej umiejscowić, albo zabudować.

- Spoilery za kabiną faktycznie mogłyby być nieco mniejsze

Tak to bardzo mi się podoba. Przyznam szczerze, że czekałem na Twoją prezentację, właśnie dlatego, że mam podobny projekt w trakcie :)

PS. Film powinien zawierać informację "uwaga zawiera lokowanie produktu" :D
Ostatnio zmieniony 2016-09-12, 21:57 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Iasafaer pisze: - Ostatnia oś wleczona. No to taki szczegół, ale generalnie amerykańskie ciągniki siodłowe rzadko występują w wariancie z podnoszoną osią. Ale rozumiem, to zawsze jakaś dodatkowa funkcja, żeby model nie był "goły" :P
Nie lubię, gdy zostaje wolny kanał na wieży IR, więc trzeba było go w jakiś sposób wykorzystać ;) jeśli jest oczywiście miejsce na dodatkowy silnik
Iasafaer pisze:PS. Film powinien zawierać informację "uwaga zawiera lokowanie produktu" :D
Nie wiem czy w zagranicznych reklamach jest taka informacja ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Iasafaer »

legosamigos pisze:Nie lubię, gdy zostaje wolny kanał na wieży IR, więc trzeba było go w jakiś sposób wykorzystać ;) jeśli jest oczywiście miejsce na dodatkowy silnik
Nie no to tam już taka tylko uwago-ciekawostka. Ja to mam trochę zboczenie na punkcie realnego oddawania funkcji i jak model w oryginale jest goły to i mój jest goły najczęściej :D
Ale kumam czaczę.

Generalnie jak na technicowy model to fajna dbałość o szczegóły.
Tylko no mówię, te wieżyczki IR pod naczepą jakoś nie teges, ale skoro autor miał taką wizję, to niechaj tak będzie :D

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Ogólnie całość wyszła Ci bardzo fajnie.
Niestety, po stosunkowo niedawnej prezentacji Peterbilta zbudowanego przez Wallyjarka, ten model nie wzbudza już aż takich ochów i achów bo chrom (a de facto jego brak) trochę skradł Ci show. Dla amerykańskich ciężarówek to chyba już standard/konieczność...
Mam nadzieję, że tego zestawu nie rozbierzesz i w przyszłości go trochę pochromujesz. :)

Z gadżetów brakuje mi butelek. Mógłbyś zbudować coś na kształt tych...
Obrazek

No i gdzie do jasnej jest MIKOŁAJ!? ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

To jest Technic. Ma działać, ma mieć jak najwięcej funkcji, ma z grubsza przypominać oryginał - i ten model spełnia wszystkie te warunki, zatem wielkie brawa.
Zawsze byłem (i pewnie będę) przeciwnikiem wielkich naklejek, ale rozumiem powody, dla których zdecydowałeś się na ich użycie. Ich funkcja jest zresztą czysto estetyczna; nie wydaje mi się, żeby burty trzymały się DZIĘKI naklejkom ;) .
Nie sądzę też, by dało się zrobić tak duży model, z tyloma funkcjami, w najwyższym standardzie estetycznym Model Team, ze wszystkimi bajerami, detalami, realistyczną makietą silnika itd. Ważyłby pewnie ze trzy razy tyle. Technic oznacza kompromis między formą, a funkcją i moim zdaniem w tych założeniach Twój model się broni. Gratuluję!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Iasafaer pisze:Nie no to tam już taka tylko uwago-ciekawostka. Ja to mam trochę zboczenie na punkcie realnego oddawania funkcji i jak model w oryginale jest goły to i mój jest goły najczęściej :D
Ale kumam czaczę.
Ja tam nie wzoruję się na jakimś konkretnym modelu :) więc dodałem inne swoje funkcje. Mógłbym też zbudować taki wóz np. z napędem 6x6 :) choć nie wiem czy istnieje taki z napędem 6x6 w wersji amerykańca
Iasafaer pisze:Generalnie jak na technicowy model to fajna dbałość o szczegóły.
Tylko no mówię, te wieżyczki IR pod naczepą jakoś nie teges, ale skoro autor miał taką wizję, to niechaj tak będzie :D
W sumie można jeszcze jakoś obudować te wieżyczki lub wydłużyć ten panele, które służą jako drzwi schowka. Pomyślę. Pisałeś, że może dać je w innym miejscu, choć ja jakoś nie widzę innego miejsca na nie ;)
SERVATOR pisze:Ogólnie całość wyszła Ci bardzo fajnie.
Niestety, po stosunkowo niedawnej prezentacji Peterbilta zbudowanego przez Wallyjarka, ten model nie wzbudza już aż takich ochów i achów bo chrom (a de facto jego brak) trochę skradł Ci show. Dla amerykańskich ciężarówek to chyba już standard/konieczność...
Mam nadzieję, że tego zestawu nie rozbierzesz i w przyszłości go trochę pochromujesz. :)
No cóż, niestety nie mam żadnych chromów :( choć Auri pewnie by się bardzo ucieszył, gdybym zamówił chromy do tego auta :) Poza tym ja nie buduję MT ;) a model pewnie pójdzie w pył na inne konstrukcje, choć na razie nie będę rozbierał, bo mam jeszcze pomysł związany z tym modelem :)
SERVATOR pisze:Z gadżetów brakuje mi butelek. Mógłbyś zbudować coś na kształt tych...
Obrazek
No przecież jest ostreczowana paleta :D

Obrazek
SERVATOR pisze:No i gdzie do jasnej jest MIKOŁAJ!? ;)
Mikołaj we wrześniu??????? Przecież by się chyba ugotował we wrześniu w tym swoim kubraczku :D Ale skoro się domagasz Mikołaja, to proszę bardzo :)

Obrazek
dmac pisze:To jest Technic. Ma działać, ma mieć jak najwięcej funkcji, ma z grubsza przypominać oryginał - i ten model spełnia wszystkie te warunki, zatem wielkie brawa.
Zawsze byłem (i pewnie będę) przeciwnikiem wielkich naklejek, ale rozumiem powody, dla których zdecydowałeś się na ich użycie. Ich funkcja jest zresztą czysto estetyczna; nie wydaje mi się, żeby burty trzymały się DZIĘKI naklejkom ;) .
Nie sądzę też, by dało się zrobić tak duży model, z tyloma funkcjami, w najwyższym standardzie estetycznym Model Team, ze wszystkimi bajerami, detalami, realistyczną makietą silnika itd. Ważyłby pewnie ze trzy razy tyle. Technic oznacza kompromis między formą, a funkcją i moim zdaniem w tych założeniach Twój model się broni. Gratuluję!
Ja w sumie tak jak Ty i Żbik też jestem przeciwnikiem naklejek, ale czasem można je użyć. Zgadza się, chodziło tylko i wyłącznie o estetykę. Burty spięte są pinami, mini siłownikami i trzymają się dobrze bez naklejek ;) Tak jak pisałem w swoim pierwszym poście, wydaje mi się, że że ciężarówka, jak i naczepa są cięższe, bo źle wyważone na mojej wadze, więc gdybym zdecydował się na burty z bricków ta naczepa ważyła by naprawdę sporo
Ostatnio zmieniony 2016-10-30, 22:26 przez legosamigos, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: wallyjarek »

I się doczekaliśmy :)
Naprawdę mi się podoba, dla mnie Technic dalej jest jak czarna magia i chylę czoła za pomysłowość oraz wykonanie.
Paleciak rewelacyjny, mogłeś załadować cała naczepę paletami :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

wallyjarek pisze:I się doczekaliśmy :)
Naprawdę mi się podoba, dla mnie Technic dalej jest jak czarna magia i chylę czoła za pomysłowość oraz wykonanie.
Paleciak rewelacyjny, mogłeś załadować cała naczepę paletami :)
Napisałeś, że Technic jest jak czarna magia? A to dlatego Twój [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27608]Peterbilt[/URL] jest czarny :D No i ma też trochę techniki :) Lepiej by było wypełnić naczepę puszkami, choć na razie nie mam żadnych profitów z reklamy ;)
Ostatnio zmieniony 2016-09-13, 19:52 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: wallyjarek »

legosamigos pisze:
wallyjarek pisze:I się doczekaliśmy :)
Naprawdę mi się podoba, dla mnie Technic dalej jest jak czarna magia i chylę czoła za pomysłowość oraz wykonanie.
Paleciak rewelacyjny, mogłeś załadować cała naczepę paletami :)
Napisałeś, że Technic jest jak czarna magia? A to dlatego Twój [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27608]Peterbilt[/URL] jest czarny :D
Po po zakupie chromów nie starczyło na inny fajniejszy kolor :)
A tak serio, masz dużo fajnych funkcji. Ja nawet zawieszenia nie miałem.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Ja też nie mam zawieszenia. Jest na sztywnej ramie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ