Odnawianie "szybek"

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Radek
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Radek »

Przetestowałem w święta. Kupiłem płyn do podłóg "CLINEX HARD - Twardy Polimer, Akryl do Podłóg" i wymoczyłem szybki - część wyjątkowo zmechacona, bo jeszcze z mojego dzieciństwa a więc pewnie niektóre to z 20-25 lat miały. Wyszło naprawdę nieźle. Najgorzej zmatowione szybki, białe-przeźroczyste nie wyglądają wprawdzie jak świeżo z pudełka ale jest znacznie lepiej. Takie średnio-zużyte odnowiły się bardzo ładnie.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: halerz »

Radek pisze:Kupiłem płyn do podłóg "CLINEX HARD - Twardy Polimer, Akryl do Podłóg"
Czy jeśli wyjdzie jakiś zaciek da się go zmyć i spróbować odnowić ponownie?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

Radek, dorzuć jak możesz fotki, najlepiej porównawcze: przed i po.
Pozdrawiam :)

Radek
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Radek »

Wrzuciłem do albumu tu: https://flic.kr/s/aHskt4ba35 . Niestety komórką pstryknięte, więc jakość nie zachwyca.

Pierwsza fotka jest "przed", kolejna to te same szybki ale "po". Te dwie były w naprawdę fatalnym stanie. Widać, że po "renowacji" nie jest idealnie, ale jest duuużo lepiej.

Trzecie zdjęcie to wszystkie moje stare (jak pisałem wcześniej ok 20 letnie) szybki po odnowieniu. Ta "antenka" od jakiegoś starego M-Trona służyła mi do zanurzania szybek - każdą szybkę przyczepiałem do tej antenki i tak zanurzałem.

Ostatnie zdjęcie to środek którego użyłem. Czy da się go zmyć - nie wiem. Wygląda dość solidnie na tych szybkach - czas pokaże ile się utrzyma. Zacieków w zasadzie nie ma, ale trzeba uważać jak się wyciąga z "kąpieli", bo wtedy największa szansa, że zrobi się jakiś bąbel.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Taausz »

Mam duży panel z logo "Blacktron" było by fajnie odświeżyć tak unikatowy element, tylko trochę boję się by go nie zniszczyć i dlatego pytam czy ktoś wie czy po takiej kąpieli w preparacie logo dalej będzie całe ?
Buduję najczęściej oczami...

ODPOWIEDZ