10174 Imperial AT-ST

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

10174 Imperial AT-ST

#1 Post autor: Havoc »

10174 Imperial AT-ST Ultimate Collectors' Series
Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Star Wars - Ultimate Collectors' Series
Rok produkcji: 2006
Liczba części: 1068
Liczba figurek: 0
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv ... &itemSeq=1
Cena: MSRP: 80,00$, BL: ok. 350 PLN

Pudło i instrukcja
W przypadku pudła pojawia się niestety pierwsze rozczarowanie. Karton jest duży ale wykonany z bardzo cienkiej tektury przez co ciężar klocków, które się w nim znajdują sprawia, że pudełko chwycone z jednej strony mocno się ugina. Nie jest to już niestety takie opakowanie jak w starych zestawach. Tamte były praktycznie niezniszczalne.
Odnośnie strony wizualnej pudła to jest już znacznie lepiej. Na przodzie widać model na tle lasu. Wygląda to jak kadr z filmu. Z tyłu natomiast poza kolejnym zdjęciem samego modelu jest również kilka mniejszych zdjęć ukazujących szczegółowość wykonania a także podane są wymiary modelu. 24 cm szerokości, 30 długości i 42 wysokości. Zmierzyłem i się zgadza :D choć przyznam, że po złożeniu okazał się być większy niż sobie wyobrażałem.

Obrazek

Instrukcja składa się z 2 książeczek. Wykonane są z dobrego materiału i bardzo czytelne. Poza instrukcjami i klockami oczywiście w pudle znajdziemy również nalepki (aż dwie)
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek


Budowa
Zbudowanie zajęło trochę czasu. Model powstał w ok. 3,5 godziny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli chodzi o funkcjonalność modelu to nie ma się co spodziewać cudów. Jak to w serii UCS, ma tylko ładnie na półce wyglądać. Ale nie jest beznadziejnie. Ma obracany korpus (tak umownie będę to nazywał ;) ) jednakże w niewielkim stopniu. Działka po bokach i w dolnej części korpusu są regulowane, a górny właz otwierany.

Obrazek

Wnętrze jest bardzo charakterystyczne dla serii UCS (niestety) tzn. jest puste. Nie wiem tylko po co autorzy zrobili otwieraną kabinę skoro w środku nie ma co oglądać. Mogli się postarać i zrobić chociaż miejsca i stery. W końcu ma to być możliwie najdokładniejsze odwzorowanie i fakt, że model przeznaczony jest do stania na półce nie zmienia tego, że mogłoby być to lepiej zrobione. Może projektanci po prostu nie zbudowali tego w ten sposób, żeby tam zaglądać, tylko dlatego, że montaż był dzięki temu łatwiejszy. Dach i tylna ściana za jednym zamachem.

W każdym razie wg. mnie ten model nadaje się dla dwóch grup osób.
1. Dla fanów Star Wars. Dla tej grupy ludzi to oczywiście pozycja obowiązkowa.
2. Dla ludzi takich jak ja - kupujących pewne zestawy dla samych części, a ten jest naprawdę świetną bazą przydatnych klocków.

Krótka piłka:

Za:

- Model sam w sobie imponujący, choćby rozmiarowo. No i masa detali.
- Baza przydatnych części. Duży zastrzyk jasno-szarych i ciemno-szarych klocków. (tych drugich nigdy za wiele)
- Stabilność. Model walkera ciężko zmontować tak, żeby stał a ten jest naprawdę bardzo stabilny. Nawet na niezbyt równej powierzchni kanapy utrzymywał równowagę bez problemu.

Przeciw:

- Mała funkcjonalność (choć to serii UCS można wybaczyć)
- Słaba skrętność korpusu (nawet jeśli przebywa cały czas na półce mógłby wyglądać lepiej nie stojąc na baczność)
- Brak unikalnych części (to akurat może nie należy do minusów ale fajnie jest jak zestaw dostarcza nam jakiegoś unikatu)
- Brak wnętrza.
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 08:35 przez Havoc, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Recenzja świetna przekonałeś mnie do modelu który z pewnością kupił bym na części:D
Cb1100RR

ODPOWIEDZ