Podnoszenie lekkich przedmiotów

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#16 Post autor: Tranzystor »

Tylko po co ci dish skoro chcesz użyć nielegową membranę?

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#17 Post autor: Jarema1980 »

Mam inne pytanie. Macie jakiś patent. Na wyciąganie tych wężyków. Już jeden pociąłem. Boje się iż jak będę jej ciągnąć nieostrożnie to mogą powstać mikro-urazy.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#18 Post autor: Kruk »

A może po prostu kupić silikonową przyssawkę do szyb, wywiercić otwór w końcówce na hose 3mm tak ciasno, uciąć kawałek, nałożyć wężyk od pneumatyki, na pewno będzie działać tak myślę. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#19 Post autor: Jarema1980 »

Zbudowałem taki mechanizm. Problem w tym iż nadal nie podnośni przedmiotów

Robię tak iż przez 1-2 minut siłownik działa sam. Następnie gdy żółty siłownik nadal działa, zaczynam próbę podnoszenia przedmiotu. Lecz nie ma ssania. Próbowałem z papierem oraz pokrywką od zestawu 45560. Dałem tak duże obrazki, aby szczegóły były dobrze widoczne.
Załączniki
Photo0023.jpg
Photo0023.jpg (12.39 KiB) Przejrzano 3016 razy
Photo0024.jpg
Photo0024.jpg (10.41 KiB) Przejrzano 3016 razy
Photo0025.jpg
Photo0025.jpg (7.18 KiB) Przejrzano 3016 razy
Ostatnio zmieniony 2016-09-20, 09:54 przez Jarema1980, łącznie zmieniany 1 raz.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#20 Post autor: Tranzystor »

Ale jak to ma działać? Siłownik ma się rozsunąć od skrajnej do skrajnej pozycji aby powstało podciśnienie, a nie mielić przez 2 minuty.

Wywal te silniki, przyłóż dish do szyby w oknie, rozsuń siłownik i zobacz czy się przyssie.

Kartki papieru nie podniesiesz bo przepuszcza powietrze, pokrywkę z EV3 tak.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Iasafaer »

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się Jarema, że siłownik musi być w pozycji wciśniętej przed próbą zassania. Przykładasz disha do powierzchni, która Cię interesuje po czym siłownik w górę do końca i STOP.
On nie ma pracować non stop naprzemiennie, bo Ty wtedy zasysasz i wypuszczasz powietrze na zamianę, a Tobie zależy, aby zassać i przytrzymać.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#22 Post autor: BJ »

W sumie lepiej żeby pracował non stop, ale do tego przydałby się mechanizm z zaworem, który przełączałby się między wyjściem z siłownika który w tym momencie wytwarza podciśnienie.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Iasafaer »

BJ pisze:W sumie lepiej żeby pracował non stop, ale do tego przydałby się mechanizm z zaworem, który przełączałby się między wyjściem z siłownika który w tym momencie wytwarza podciśnienie.
Pytanie jak szybki musiałby być ten mechanizm. To musiałoby mieć zegarmistrzowską precyzję przy prędkości obrotu L-ki. Wydaje mi się, że w klockach taka precyzja jest ciężka do osiągnięcia i zwyczajnie nie trzymałoby to odpowiedniego ciśnienia.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#24 Post autor: BJ »

Na filmie na pierwszej stronie widać zawór sterowany mimośrodem, ja szedłbym w tą stronę. Przecież przy silnikach pneumatycznych też masz zawory i działa to całkiem nieźle.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Iasafaer »

Nie no to jest do zrobienia. Ba, na pewno byłoby na plus, bo można by było osiągnąć większe podciśnienie i de facto podnosić cięższe przedmioty. Tylko to precyzyjna robota jest. Luzy jakie generują klocki bywają uciążliwe.

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#26 Post autor: Adriel »

To się nie uda,
nie problem z małym podciśnieniem, tylko problem ze szczelnością tej ssawki, to nie może być ABS, Wszystkie ssawki EOAT-ów są wykonane z różnego rodzaju sylikonów

Przychodzi mi na myśl taka ssawka jak dociśniesz to podnosi :)
Obrazek

Ewentualnie może nałożyć na krawędź jakąś gumkę? Musi być coś co uszczelni połączenie
a może oponka balonowa?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-09-20, 18:47 przez Adriel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Iasafaer »

Adriel pisze:To się nie uda,
nie problem z małym podciśnieniem, tylko problem ze szczelnością tej ssawki, to nie może być ABS, Wszystkie ssawki EOAT-ów są wykonane z różnego rodzaju sylikonów

Przychodzi mi na myśl taka ssawka jak dociśniesz to podnosi :)
Obrazek

Ewentualnie może nałożyć na krawędź jakąś gumkę? Musi być coś co uszczelni połączenie
a może oponka balonowa?
No chyba, że kolega będzie podnosił przedmioty "gumopodobne".

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#28 Post autor: Adriel »

Nie muszą być gumo-podobne chodzi o to by sama ssawka była gumowo/sylikonowa:

Obrazek

takie ssawki są wykorzystywane praktycznie wszędzie w przemyśle do odbioru detalu: kartonów na przenośniki taśmowe, etykietek do IML-u, detali z wtryskarek,

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#29 Post autor: Tranzystor »

Napisałem, że to działa. Mogę wam nagrać film na potwierdzenie, ale błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Iasafaer »

Tranzystor pisze:Napisałem, że to działa. Mogę wam nagrać film na potwierdzenie, ale błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Ja wierzę :P

ODPOWIEDZ