[MOC] Pick-up z przyczepą oraz quadem

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Pick-up z przyczepą oraz quadem

#1 Post autor: Damjan97 »

Obrazek

Witam.
Tym razem przedstawiam Wam pick-up'a z przyczepą oraz quadem.

Obrazek

Dane techniczne:
-Długość: 78cm
-Szerokosć: 22cm
-Wysokość: 18cm
-Waga: 2375g

-Napęd: 1 silnik XL
-Skręt kołami: ServoMotor
- Napęd ramp w przyczepie: 1 silnik M

Jako że było lato to postanowiłem zbudować coś kojarzącego się z wakacjami i sportem, padło na zestaw pickupa z quadem. Zestaw zacząłem budować na początku wakacji, ale przez ciągłe wyjazdy udało mi sie go skończyć dopiero teraz.

Ogólnie jestem zadowolony z budowli, jedyne o co się martwiłem to czy 1 silnik xl da radę uciągnąć cały zestaw i to przy przełożeniu 1.19:1 , ale o dziwo cały zestaw śmiga całkiem sprawnie po płytkach.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gpsNFZ8Oqds[/youtube]

Obrazek

Pickupa wzorowałem na amerykańskich konstrukcjach stąd np. bliźniaki na tylnej osi oraz potężny silnik V8 :D

Obrazek

Ciężarówka posiada pełne zawieszenie (przód-niezależne/ tył-belka skrętna), napęd na tył oraz przednie światła LED.
Nie zapomniałem również o wykończeniu wnętrza. Niestety zamiast tylnej kanapy znajdziemy BaterryBoxa.
Oczywiście są też otwierane drzwi, maska oraz tylna burta. jest też i skręcające kierownica.

Obrazek
Obrazek

Co do przyczepy to nie będę się zbytnio rozpisywał, zwykła dwu osiowa przyczepka z rampami.
Za napęd ramp odpowiada silnik M z przełożeniem 1:2.77. Za sterowanie odpowiada PF Switch zamontowany pod tylną paką pickupa. Może nie jest zbytnio urokliwa,ale spełnia swoje zadanie.

Obrazek

Jeśli chodzi o quada to jest to moja wersja zestawu 9392. Jedyne co w nim zmieniłem to kolor na żółty oraz twardszą tyną sprężynę. Przy przednim zawieszeniu są wahacze mojej konstrukcji.

Obrazek

To by było na tyle z Mojej strony, czekam na Wasze opinie :)

Galeria Brickshelf:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=565986

Galeria Flickr (większa rozdzielczość): https://www.flickr.com/photos/124730997 ... 0480866664

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-09-21, 20:00 przez Damjan97, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#2 Post autor: Kruk »

Wygląda całkiem całkiem jak na dziurawy technic, jeździ prawidłowo, zawieszenie pracuje w porządku tak więc jest dobrze. :) Nie masz się co martwić o XL'a , to potwór wśród silników więc nawet bez redukcji da radę. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

A jest sprzęgło przy otwieraniu klap naczepy? Bo nie moge dojrzeć :/

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Ciężko się zachwycać kolejnym samochodem który jeździ. Może zacznij jednak budować karoserie z systemowych klocków? Wtedy będzie można przynajmniej coś napisać o wyglądzie jak u Sariela. Bo te Twoje samochody funkcjonalnie są wszystkie takie same. Więc można pisać tylko o tym jak wyglądają.

Ale na pierwszy rzut oka wygląda fajnie. Potem lifty zaczynają działać na nerwy.
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 04:53 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 3 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#5 Post autor: Kloss »

Mi podoba się bardzo. Zwłaszcza przód - reflektory, kształt maski i grila. Przypomina mi troszeczkę Chevroleta Silverado. Od strony technicznej nie skomentuję, gdyż pojęcie mam niewielkie - od technica raczej stronię.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Wygląda bardzo obiecująco.Widać dużo włożone pracy i do tego quad nie wygląda szpetnie.Bardzo podoba mi się ta cała jeżdżąca konstrukcja.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Ciężko się zachwycać kolejnym samochodem który aż jeździ. Może zacznij jednak budować karoserie z systemowych klocków? Wtedy będzie można przynajmniej coś napisać o wyglądzie jak u Sariela. Bo te Twoje samochody funkcjonalnie są wszystkie takie same. Więc można pisać tylko o tym jak wyglądają.
Ciężko się odnieść do wypowiedzi, która aż powiela 274 wcześniejszych. Może pierwsza była ciekawa, ale kolejne identyczne są już nudne. Widzisz, samochody nie są takie same, są zbudowane z liftów i nie dość, że trzymają kształt to i szcze się nie rozpadają, a w środku mają ukryte mechanizmy. To nie jest takie proste i odtwórcze.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Wszystko jest zbudowane z liftów i ma kształt. Czasami robi jednak coś więcej niż tylko jeździ. Nie twierdzę, że jest łatwe. Twierdzę, że efekt jest niewspółmierny do wysiłku. A można by ukierunkować efekt w stronę funkcjonalnego MT, gdzie głównie liczy się wygląd. A tak jest walka o wygląd z góry skazana na porażkę. Tak wygląda to fajnie jak na Technic, ale klocki Technic nie powstały po to.

Funkcjonalnie robi to samo co poprzednie pojazdy. Różni się wyglądem.

Zresztą on wrzuca takie same pojazdy, ja wyrzucam takie same komentarze. Żeby pusto nie było. Bo zachwytów jakiś brak.
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 15:22 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#9 Post autor: Damjan97 »

Buduję to co chcę i wrzucam to co chcę. Nie każę nikomu tego oglądać.
Nie liczcie na budowle z klocków systemowych, bo ich poprostu praktycznie nie mam.
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 16:26 przez Damjan97, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Jellyeater - proszę, idź przebiegnij parę km, napij się wódki, podymaj.
Niech wyjdzie z ciebie ciągłe niezadowolenie.
Zamęczasz ludzi dookoła i sam też się w ten sposób wyniszczasz.

Damjan - terenówka jest świetna.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Iasafaer »

Damjan97 pisze:Buduję to co chcę i wrzucam to co chcę. Nie każę nikomu tego oglądać.
Nie liczcie na budowle z klocków systemowych, bo ich poprostu praktycznie nie mam.
Wrzuc na luz, a Żelkiem sie nie przejmuj. Jemu rzadko kiedy sie cos podoba. Ten typ tak ma :D

Pickup kozacki. Bardzo mi sie podoba. Tak jak kolega wyzej wspomnial przypomina CHEVY SILVERADO, a ze jestem fanem typowej amerykanskiej motoryzacji i wielkich V8 to masz u mnie plus jak stąd dotąd.

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#12 Post autor: Damjan97 »

Ależ ja jestem bardzo wyluzowany:)
Chodzi mi jedynie o to że buduje to na co aktualnie mam ochotę i pozwala mi budulec. A to że nie ma tam niewiadomo jakich fajerwerków jeśli chodzi o funkcje to trudno. No, przecież nie zrobie wyrzutni rakiet albo skrzydeł :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Durzy »

Żelek pisze:Wszystko jest zbudowane z liftów i ma kształt. Czasami robi jednak coś więcej niż tylko jeździ. Nie twierdzę, że jest łatwe. Twierdzę, że efekt jest niewspółmierny do wysiłku. A można by ukierunkować efekt w stronę funkcjonalnego MT, gdzie głównie liczy się wygląd. A tak jest walka o wygląd z góry skazana na porażkę. Tak wygląda to fajnie jak na Technic, ale klocki Technic nie powstały po to.

Funkcjonalnie robi to samo co poprzednie pojazdy. Różni się wyglądem
Wszystko z klocków jest z klocków i ma kształt, jednak pewne rzeczy wyglądają bardziej jak prawdziwe inne mniej. Efekt jest niewspółmierne do wysiłku? Dla niektórych budowa z klocków to zabawa, a nie praca, więc pozwól im się "wysilać" jeśli chcą, przecież nie zmuszają Cię do niczego, prawda?

Kamieniczki też mają te same funkcje, czyli nie mają i wszystkie są budynkami. To dopiero jest bezsens! Ba! Wszystko juz ktoś kiedyś zbudował i wszystko ktoś zbuduje kiedyś lepiej, to po co się starać? Po co tracić kasę na przegrane hobby? Najlepiej natychmiast rzucić te bezcelowe, coraz gorsze i droższe klocki i przeznaczyć kasę i wysiłek na coś produktywne go, wynalezienie leku nabraka, czy choćby pokoc niepełnosprawnym. Nie idź tą zgubną droga, porzuć klocki!

Damjan pisze:No, przecież nie zrobie wyrzutni rakiet albo skrzydeł :)
A w sumie czemu nie? Albo jakby umiał zmienić się w transformera!
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 17:35 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jellyeater »

Każda kamieniczka wygląda inaczej. One mają wyglądać. Technic powinien mieć funkcje. A ciężko oceniać te dziury jako wygląd. A w samochodach Damjana chodzi tylko o wygląd. Bo funkcje nie bardzo jest jak oceniać. Ot jeździ.

Po prostu włączam wątek, widzę miniaturkę, mówię wow, a potem klikam na podgląd i wszędzie te szpetne lifty. Za kazdym razem czuję się oszukany. Stąd mój protest. :-P

Nawet się zgrabnie toczy. :-)
Nie liczcie na budowle z klocków systemowych, bo ich poprostu praktycznie nie mam.
To nie jest problem...
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 18:26 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#15 Post autor: Filus »

Jellyeater pisze:Tak wygląda to fajnie jak na Technic, ale klocki Technic nie powstały po to.
Już nie mogę... a Twoim zdaniem do czego zostały stworzone? Jako bebechy do MT? Jeśli by tak było, to TLG robiłoby modele MT z bebechami Technic. Jest tak? No właśnie...
Jellyeater pisze:To nie jest problem...
To jest problem, bo dla każdego technicowca kupowanie klocków systemowych zamiast Technic to strata pieniędzy (ofc mówię o takich, jak ja czy Damjan, czyli nastawionych na jedną linię). Akurat pobudki i sposób myślenia Autora tego wątku są dla mnie całkowicie zrozumiałe - żółwik;).

Jedyne co mógłbym ewentualnie poprzeć, to przekierunkowanie na maszyny innego typu - ładowarki, telehandlery, może jakiś dźwig samojezdny. Ciągłe budowanie jednego typu maszyny nuży.
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 18:56 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ