[MOC] Blaszany Drwal

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

[MOC] Blaszany Drwal

#1 Post autor: Deckard Cain »

Myślę że większość z was kojarzy bohatera książki L. Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Blaszany drwal był oczywiście jednym z bohaterów którzy pomagali Dorotce dostać się do szmaragdowego grodu. Mnie do gustu najbardziej przypadła polska ekranizacja tej bajki puszczana w latach 90-tych w telewizji.

Obrazek

I jeszcze inne ujęcia
Obrazek
Obrazek
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#2 Post autor: Pakita »

Bardzo fajny pomysł :P. Bardzo podoba mi się, że Twój drwal jest nieźle umięśniony, choć nie da się ukryć, że zaczyna mu rosnąć mięsień piwny ;P. Zabawne, że wyposażyłeś go w olejarkę (może sobie w pracy polewać ;D ), ale jest to atrybut jak najbardziej na miejscu.
Ja już nie pamiętałam jak tego drwala przedstawiano, więc znalazłam sobie takie oto foto z filmu:
Obrazek
Od razu uderzyło mnie, że brak mi tego zjawiskowego lejka na głowie :/. Jak widzę chyba starałeś się go zrobić, ale jak dla mnie wygląda on raczej na kapelusz wiedźmy tylko w mniejszym rozmiarze niż przewiduje to minifigowy standard. Idealny byłby rożek do lodów, tyle, że LEGO nie produkuje ich w kolorze odpowiednim dla Twojego drwala.
Przeszkadza mi też fakt, że ręce drwala za bardzo odstają od tułowia. Ręce same w sobie podobają mi się nawet bardzo, wydaje mi się, że byłyby wręcz idealne gdyby były obrócone pinami groszków na zewnątrz postaci. Wtedy byłyby naprawdę fajne naramienniki :).
Czemu dałeś mu do nóżek czarne groszki? Przez nie nie jest już cały "srebrny" ;/.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

W sumie tak sobie myślę że masz w 100% racje co do nóżek jaki rączek. Więc stosuje się do wskazówek.
Obrazek
Obrazek
Tak chyba będzie lepiej, co do lejka na głowie to nie mam pomysłu.
Dzięki za poradę, nie ma jak świeże oko.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#4 Post autor: Pakita »

Deckard Cain pisze:W sumie tak sobie myślę że masz w 100% racje co do nóżek jaki rączek. Więc stosuje się do wskazówek.
Ciesze się, że się przydały :). Od razu wygląda zgrabniej.
Deckard Cain pisze:co do lejka na głowie to nie mam pomysłu.

Od biedy można by chyba było dać cone 1x1, ale efekt i tak nie będzie zgodny z oryginałem :/. Innych pomysłów, poza nieprodukowanym rożkiem, niestety brak.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Johan zezwala na malowanie klocków... ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Pakita, pomaga w doskonaleniu (trafnym!) wielkiego rywala w konkursie. Deckard Cain, gratulacje, świetny jest! Nie wiem czy szara oliwiarka nie wyglądałaby lepiej, ale to drobiazg.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#7 Post autor: Deckard Cain »

SERVATOR pisze:Johan zezwala na malowanie klocków... ;)
Chyba raczej nie. Tylko skąd to pytanie?

Durzy -dziękuje za miłe słowa, a olejarkę mam tylko czarną.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Tak mi się skojarzyło jak Pakita napisała o szarym rożku od loda...
3. Praca musi być wykonana z oryginalnych produktów LEGO. Dopuszczalne jest używanie sznurków oraz gumek podobnych do produkowanych przez LEGO. Dopuszczalne jest używanie naklejek, kalkomanii oraz malowanie klocków. Dopuszczalne jest cięcie flexów oraz przewodów pneumatycznych.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#9 Post autor: Deckard Cain »

No tak śmignął mi gdzieś ten punkt 3 ale potem jakoś nie mogłem go z powrotem znaleźć.
Dzięki za przypomnienie.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#10 Post autor: Pakita »

Durzy pisze:Pakita, pomaga w doskonaleniu (trafnym!) wielkiego rywala w konkursie.
Żeby tylko tego rywala :P. Tak sobie właśnie myślałam, że zasłużyłam na 1 pkt od jury ;D.

Allemov
Posty: 18
Rejestracja: 2013-09-25, 14:00
Lokalizacja: Wejherowo
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Allemov »

Ciekawy pomysł i wykonanie.

Choć w moich wyobrażeniach, drwal zawsze był wysoki, więc ja bym mu zdecydowanie te nóżki przedłużył. Rączki pewnie też. ;)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: JK »

Przeglądałem raz jeszcze konkursowe prace i tym razem zobaczyłem coś czego wcześniej nie widziałem - oczy:) Między tym talerzykiem na głowie a groszkiem-nosem tworzą się zagłębienia powodujące cienie będące idealnymi oczami:) Przynajmniej na niektórych zdjęciach efekt jest bardzo sugestywny. Ciekawe czy to zamierzony efekt:)

ODPOWIEDZ