[MOC] anioł stróż

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] anioł stróż

#1 Post autor: JAREMA. »

Anioł(ka) stróż, postać powstała na zadanie zerowe konkursu KKKKK
Obrazek
Posiłkując się ogólnie akceptowalnymi obrazkami z wizualizacją Anioła stróża, ustaliłem że minifig przedstawiający dziecko powinien sięgać aniołowi mniej więcej do pasa.
Tak więc wydaje mi się że figurka anioła spełnia warunek skali minifiga.
Dla porównania zdjęcie z simsonowym dzieciątkiem. oraz kilka bardziej szczegółowych zdjęć.
Nie miałem pojęcia w jakim dziale umieścić zdjęcia, Czekam na wasze opinie o pracy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Galeria Flickr
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 16:41 przez JAREMA., łącznie zmieniany 2 razy.

Grajek
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-01, 21:32
Lokalizacja: spod Torunia

#2 Post autor: Grajek »

To, jak ta aniołka ma otwarte usta sugeruje, że chyba nie jest taka do końca święta... xD Wybaczcie ten taki troszkę dwuznaczny żarcik, ale nie mogłem się powstrzymać :P Sama praca świetna, mógłbym nawet powiedzieć, że świetna. Użycie elementów doskonałe, oczka genialne, te usta (xD)... Ogólnie jest cudownie.
Ostatnio zmieniony 2016-09-22, 21:01 przez Grajek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Patrząc na zamieszczoną fotkę, od razu widać co autor miał na myśli, budując swoje dzieło. Pewnego rodzaju zastrzeżenia mam jedynie do głowy anioła. Wiem dokładnie jaką minę chciałeś odwzorować i muszę przyznać, że zrobiłeś to naprawdę dobrze, aczkolwiek Flat Tile z tym nadrukiem nasuwa mi na myśl przesłodzone zwierzątka, jakie LEGO ostatnio lubi pakować w pudełka. Poza tym nigdzie nie mogę znaleźć aniołka z takim czymś na głowie, nie jestem pewien co to jest ( moje pierwsze skojarzenie to nakrycie głowy, jakiego używali Miralianie: http://brickset.com/minifigs/sw310/Luminara-Unduli). Swoją drogą właśnie przez tę buźkę figurka wygląda według mnie bardziej jak jakaś rasa humanoidalna niż człowiek, ale to tylko moja osobista refleksja (nie zrażaj się tym).
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: JAREMA. »

Falcrum pisze: Poza tym nigdzie nie mogę znaleźć aniołka z takim czymś na głowie, nie jestem pewien co to jest
aureola :D

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#5 Post autor: Pakita »

Grajek pisze:To, jak ta aniołka ma otwarte usta sugeruje, że chyba nie jest taka do końca święta... xD
JAREMA budując takiego Anioła Stróża to Ty zamiast przed grzechem chronić, chyba chcesz namówić do grzechu ;P.
Zawsze wydawało mi się, że Anioł Stróż jest facetem..., choć w sumie mogłaby być nim i kobitka, w końcu mamy równouprawnienie. No, ale nawet zakładając tą wersję to Twoja Anielica jest stanowczo za bardzo nacechowana seksualnie - wyeksponowane piersi i talia, ten niewinny wzrok i do tego jeszcze ta przyssawka na twarzy. No nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym wszystkim sądzić, tym bardziej, że tą aureolę ma taką małą ;D.
Za to bardzo podobają mi się porządnie opierzone skrzydełka :).

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: JAREMA. »

Pakita pisze:Zawsze wydawało mi się, że Anioł Stróż jest facetem...
O aniołach a właściwie cherubach biblia wspomina w starym testamencie jako uskrzydlonych istotach obojga płci :)
Pakita pisze: ten niewinny wzrok i do tego jeszcze ta przyssawka na twarzy
bo ona jest w trakcie odśpiewywania "alleluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuja":D
Pakita pisze:aureolę ma taką małą ;D.
Podobno rozmiar się nie liczy ;p

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#7 Post autor: Pakita »

JAREMA pisze:O aniołach a właściwie cherubach biblia wspomina w starym testamencie jako uskrzydlonych istotach obojga płci :)
Jak widać człowiek zawsze może dowiedzieć się czegoś nowego :).
JAREMA pisze:bo ona jest w trakcie odśpiewywania "alleluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuja":D
No, niech będzie, że się zgadzam ;).
JAREMA pisze:Podobno rozmiar się nie liczy ;p
Niektórzy potwierdzą, inni zaprzeczą, niektórzy się tym pocieszają ;P. Kolejni powiedzą, że liczy się technika ;P - może więc zamontować jakoś tak tą aureolę, żeby nie robiła wrażenia czapeczki? A w gruncie rzeczy to liczy się to, czego nie da się zmierzyć w cm ;D.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

JAREMA pisze:Nie miałem pojęcia w jakim dziale umieścić zdjęcia, Czekam na wasze opinie o pracy
+18.
JAREMA pisze:Pakita napisał/a:
aureolę ma taką małą ;D.

Podobno rozmiar się nie liczy ;p
Patrząc na obecne czasy, kiedy to można usłyszeć, że podstępna kobieta kusiła biednego gwałciciela, albo perfidne dziecko nie okazało litości księdzu, można dojść do wniosku, że wielkość piersi i aureoli jest odwrotnie proporcjonalna, co ta praca doskonale odzwierciedla ;)

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: mw »

zarąbiste cycuszki na moje oko miseczka D - a o ustkach to już lepiej nic nie będę pisał ;) bo zgrzeszę. Fajna praca -pomysł- jak zwykle zresztą.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

mw pisze:zarąbiste cycuszki
Może to płytkie, ale zgadzam się w stu procentach :D .
Czułem, że te zaokrąglone kafelki zrobią karierę.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ