6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6277 Imperial Trading Post [VIDEO]

#1 Post autor: BricksPlanet »

Recenzja w stop motion (prezentacja) 6277 Imperial Trading Post

https://www.youtube.com/watch?v=4pZpQte5yH4

Obrazek


Rok: 1992
Klocki: 608
Ludziki: 9

Brickset
Bricklink

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
/Servator/ Recenzja była opublikowana we Wrześniu 2016 tuż przed awarią Forum.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony 2016-10-02, 12:50 przez BricksPlanet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#2 Post autor: martinb »

To ja tylko napiszę jeszcze raz, że recenzja jest zacna. No i ponownie zapytam: co planujesz zrecenzować w najbliższych tygodniach? :-)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Myślę, ze ta recenzja nie wymaga komentarza. Po prostu BOMBA. Bardzo podoba mi się cała animacja, szczególnie te chodzące minifigi, podkład muzyczny i efekty dźwiękowe. Naprawdę super. Wyobrażam sobie ile zdjęć czy stop-klatek musiałeś stworzyć by zrobić taki animowany film. I pomysł na nakręcenie tego wszystkiego w 1 całość
Ostatnio zmieniony 2016-10-02, 13:15 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

gienekk
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 15:35
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: gienekk »

Jak zawsze rewelacja! Szacunek za chęci, pomysł i poświęcony czas na przygotowanie tych filmów. Mam nadzieję zobaczyć jakiś większy zestaw Castle w przyszłości :)

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: BricksPlanet »

martinb pisze:To ja tylko napiszę jeszcze raz, że recenzja jest zacna. No i ponownie zapytam: co planujesz zrecenzować w najbliższych tygodniach? :-)
Bedzie zestaw Nexo Knights dla odmiany, a potem planuje duzy zestaw Castle i cos ze Star Wars pod nowy film Rouge One :) Dalej nie wiem, ale zostal mi jeszcze fajny zestaw Piratow i Wikingow do zrobienia :)
gienekk pisze: Mam nadzieję zobaczyć jakiś większy zestaw Castle w przyszłości :)
No jak wspomnialem wyzej, tak sie sklada, ze bedzie !!! :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-02, 16:05 przez BricksPlanet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: DonBolano »

Świetne masz te filmy. Lubie bardzo je oglądać :-)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#7 Post autor: martinb »

BricksPlanet, pochwal się, ile czasu zajmuje Ci zrobienie recenzji dla zestawu pokroju 6277 czy 6285?

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: BricksPlanet »

martinb pisze:BricksPlanet, pochwal się, ile czasu zajmuje Ci zrobienie recenzji dla zestawu pokroju 6277 czy 6285?
Nie wiem ! Musze w koncu usiasc z zegarkiem w reku i to sprawdzic ! Zajelo mi to jakies 3 tygodnie ale to nie jest dobra odpowiedz, bo mozna to robic 6 godzin dziennie a mozna i tylko 1h dziennie :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

BricksPlanet, ilość pracy w takich recenzjach mnie przeraża i wzbudza ogromny szacunek u wykonawcy! Ta jest świetna poza - przy tak doprowadzanym filmiku żagle mogłyby być ustawione na wiatr. Chce Ci się tak ładnie w kilku etapach wciskać klocki, a żagle są nieruchome, zwłaszcza w łódce - to się rzuca w oczy. Skoro to jest recenzja, to ja bym podkreślił największą w moim mniemaniu wadę - na pięknym statku nie ma koła sterowego, ani chociaż rumpla. To dało się pokazać minihistoryjką, zwłaszcza, że wyobraźni Ci nie brakuje o czym świadczy dobrze skrojona historyjka pokazująca całą (poza strzałem armatnim) funkcjonalność zestawu.
Ostatnio zmieniony 2016-10-07, 13:18 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#10 Post autor: martinb »

Moim zdaniem Twoje filmiki mogą śmiało konkurować z filmikami Michaela Hickoxa. Bo nie dość, że przedstawiasz historię (tak jak Michael), sposób budowy danego zestawu (tego mu brakuje), to jeszcze w dodatku "ciągle coś się dzieje" (tak jak u Michaela).

Co więcej: Twoje filmy są też zdecydowanie lepsze od filmów ze stajni Artifex Creation, które mimo swojego mistrzowskiego (technicznie) poziomu są... nudne.

Czekam razem z synem na kolejne produkcje!

W ogóle to może warto byłoby coś nabazgrolić do chłopaków z BSa, aby Ciebie chociaż w jakimś newsie wypromowali. Bo szczerze mówiąc, to liczba subskrypcji na Twoim kanale woła o pomstę do nieba...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Poza zbytnim prześwietleniem etap budowy to majstersztyk. Zawsze mnie oglądanie tego nudzi (bo to jest jak lizanie lodów przez szybkę), a na filmikach BricksPlanet oglądam z przyjemnością i zaciekawieniem pojawienie się każdego klocka. Nic tak nie pasuje do LEGO jak animacja poklatkowa.
Ostatnio zmieniony 2016-10-08, 02:06 przez Durzy, łącznie zmieniany 2 razy.

BricksPlanet
Posty: 53
Rejestracja: 2014-09-07, 12:06
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: BricksPlanet »

Durzy pisze:BricksPlanet, ilość pracy w takich recenzjach mnie przeraża i wzbudza ogromny szacunek u wykonawcy! Ta jest świetna poza - przy tak doprowadzanym filmiku żagle mogłyby być ustawione na wiatr. Chce Ci się tak ładnie w kilku etapach wciskać klocki, a żagle są nieruchome, zwłaszcza w łódce - to się rzuca w oczy. Skoro to jest recenzja, to ja bym podkreślił największą w moim mniemaniu wadę - na pięknym statku nie ma koła sterowego, ani chociaż rumpla. To dało się pokazać minihistoryjką, zwłaszcza, że wyobraźni Ci nie brakuje o czym świadczy dobrze skrojona historyjka pokazująca całą (poza strzałem armatnim) funkcjonalność zestawu.
Dzieki, za Twoja konstruktywna opinie. Zgadzam sie co do zagli. Przy robieniu filmiku myslalem o tym, ale to zignorowalem. Wydawalo mi sie ze nikt na to nie zwroci uwagi, a jednak.

Armaty czasem robie strzelajace, ale wymaga to sporo pracy, wiec nie za kazdym razem :/

martinb pisze:W ogóle to może warto byłoby coś nabazgrolić do chłopaków z BSa, aby Ciebie chociaż w jakimś newsie wypromowali. Bo szczerze mówiąc, to liczba subskrypcji na Twoim kanale woła o pomstę do nieba...
Dzieki, bedziecie sie smiac, ale co to jest BS ?
Durzy pisze:Poza zbytnim prześwietleniem etap budowy to majstersztyk.
Co masz na mysli piszac "poza zbytnim przeswietleniem" ?

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#13 Post autor: martinb »

BricksPlanet pisze:
martinb pisze:W ogóle to może warto byłoby coś nabazgrolić do chłopaków z BSa, aby Ciebie chociaż w jakimś newsie wypromowali. Bo szczerze mówiąc, to liczba subskrypcji na Twoim kanale woła o pomstę do nieba...
Dzieki, bedziecie sie smiac, ale co to jest BS ?
Brickset.com ;-)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Durzy »

BricksPlanet pisze:Wydawalo mi sie ze nikt na to nie zwroci uwagi, a jednak.
Twoje recenzje są tak dobrze, że takie niedopracowanie mnie się rzuciło w oczy. Gdyby poziom był niższy to pewnie ustawienie żagli nie zwracałoby uwagi.
Armaty czasem robie strzelajace, ale wymaga to sporo pracy, wiec nie za kazdym razem :/
Da się bez tego przeżyć. Scenariusz Twoich historyjek ładnie ten aspekt omija i rekompensuje.
BricksPlanet pisze:Co masz na mysli piszac "poza zbytnim przeswietleniem" ?
Chodziło mi o to, że białe/jasne klocki mocno się świecą przez co mniej wyraźnie widać na nich detale, np. study.
martinb pisze:Twoje filmy są też zdecydowanie lepsze od filmów ze stajni Artifex Creation
Mnie się sposób pojawienia klocków w trakcie budowy dużo bardziej podoba u BricksPlanet. Jest taki... naturalny, taki legowy.

Szkoda, że ilość subskrypcji jest wręcz obrażająco niska. Taka praca zasługuje na duuuużo więcej.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#15 Post autor: martinb »

Durzy, właśnie dlatego zapytałem się BricksPlanet, czy nie próbował zainteresować swoją pracą Brickset.com. Myślę, że gdyby napisał do Huwa czy CapnRex101, to odpowiednia notka pojawiłaby się na stronce w dziale news. :-)

Poza tym warto dodać każdy z filmów jako "external review" przy danym zestawie na brickset.com. Pamiętam, że kiedyś ze dwa lub trzy filmy BricksPlanet (lub kogoś innego) dodałem pod odpowiednimi zestawami.
Ostatnio zmieniony 2016-10-11, 13:10 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ