[ZGŁOSZENIA] 0. Małe wielkiego początki

Konkurs Johana

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#46 Post autor: lookl »

JK pisze:To prawda, ale:

Kubek należy do akcesoriów minifigów <=> Kubek jest w skali minifig <=> Skalowanie do kubka spełnia wymogi zadania.
:)

Książka też może należeć do akcesoriów ludzikowych. Gdyby przyjąć, że ta ksiązka symbolizuje np mały kieszonkowy słowniczek, to odpowiedni do tego człek byłby wysokości przekraczającej 16 studów. Czy to też była by skala minifig ?
glaz_pimpur pisze:A uwagi i wątpliwości to chyba należało zgłaszać PRZED ogłoszeniem wyników a nie PO
Czy sędzia piłkarski w trakcie meczu kieruje się uwagami piłkarzy i publiczności ? :D
Nie.... od tego ma sędziów liniowych i regulamin.
Maks pisze:No ale może to jakiś kuzyn Yao Minga.
Albo przyjąć, że to biblijny nefilim w wolnych chwilach uprawiający sumo i zamknąć temat :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-04, 08:19 przez lookl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#47 Post autor: Pakita »

Dopiszę się z perspektywy fanatyka skalowania wszystkiego.

Zawodnik sumo ma 6 bricków wysokości. To daje w zaokrągleniu 58mm (brick ma 9,6mm wysokości).

Porównanie w kilku popularnie używanych skalach do budowy z minifigami:

W skali 1:35 daje to 203cm wzrostu
W skali 1:40 daje to 232cm wzrostu
W skali 1:43 daje to 249cm wzrostu

Dla mnie by uszło, zwłaszcza, że wiele modeli na forum jest w skali 1:35 i zawiera minifigi, gdyby nie te ugięte nogi :( No ale może to jakiś kuzyn Yao Minga.
Dziękuję za podanie konkretów.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#48 Post autor: Jellyeater »

Ludzie to tylko zabawa...
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#49 Post autor: Johan »

Nie było mnie przez dwa dni i tu taka dyskusja się wylała. Na początku chciałbym zaznaczyć jedną rzecz: decyzja odnośnie spełniania regulaminu i warunków zadania przez pracę należy tylko i wyłącznie do mnie, pozostali jurorzy przydzielając punkty wiedzą, że wybierają spośród dopuszczonych prac i nie muszą się tym przejmować. Więc wszelkie uwagi proszę kierować do mnie.
Pakita pisze:
Johan pisze:Skala minifig jest dość szerokim pojęciem. Można próbować skalować po wzroście, ale też na przykład po obwodzie talii. W jednym wypadku minifig jest bardzo otyły, w drugim bardzo niski. Zawodnik sumo pasuje skalą do tego drugiego przypadku.
Nie rozumiem tego wywodu, Johan. Co Ty tu skalowałeś? Minifiga do człowieka? Przecież napisane było w skali minifiga, czyli w odniesieniu do jego rozmiarów, tak?
Ktoś zadał na początku konkursu pytanie czy jak chce wybudować jakąś tam postać, która w przyrodzie jest większa niż człowiek, to odpisywałeś chyba właśnie Ty, że i owszem, skoro w przyrodzie jest ona większa niż człowiek no to w zasadzie nawet musi być większa niż minifig. To do której skali się wtedy odnosiłeś? Bo wydaje mi się, że to powinno być tak, że jeśli człowiek Z jest większy od przeciętnego człowieka o głowę, to minifig Z powinien być większy od minifiga o głowę. Czy wciąż czegoś nie rozumiem?
Sądząc po pracach, wydaje mi się, że większość uczestników tak to właśnie rozumiała, że ich ludzik ma się mieścić w rozmiarach minifiga, stąd teraz są niejasności.
Dobrze zrozumieliście. Mi chodzi tylko o to, że ludzik mocno nie trzyma ludzkich proporcji. Gdy się skaluje człowieka do wielkości minifiga można się kierować jego wzrostem, i wtedy minifig jest niesamowicie gruby, albo jego szerokością, i wtedy jest bardzo niski. Ewentualnie można całego człowieka zniekształcić do proporcji minifiga. O wszystkich trzech podejściach (co ciekawe w zasadzie każde było reprezentowane wśród zgłoszeń) można powiedzieć że są w skali minifiga.

Raz jeszcze powtórzę: nie chcę zmieniać decyzji w momencie, gdy w oparciu o nią jurorzy podjęli swoje decyzje. Jestem otwarty na krytykę moich decyzji, ale proszę nie zostawiać jej na moment, gdy etap jest zamknięty a werdykt ogłoszony.

Zachęcam do skupienia się na następnych dwóch zadaniach (wyżej punktowanych niż rozgrzewkowe), które zamykają się już w tę niedzielę! W weekend pojawią się też dwa następne.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50 Post autor: SERVATOR »

Johan. Nie masz aż tak źle... W sumie, ktoś Ci mógł to "wyciągnąć" po latach... ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#51 Post autor: Jellyeater »

Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#52 Post autor: JK »

A to zaskoczenie! (miłe oczywiście) :) W końcu to taki mikro MOC:) Dzięki za podlinkowanie!

ODPOWIEDZ