[MOC] Tybetański Klasztor

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Tybetański Klasztor

#1 Post autor: Jellyeater »

Koniec mojego marudzenia, że za mało klocków i w ogóle. Czas pokazać co mi się udało wyczarować z tego co się udało zdobyć.

Obrazek

Jest to jak widać Tybetański Klasztor. Przyjmijmy, że nie do końca wiem po co nasza ekipa tam idzie. Ale ten klucz który jest w świątyni, być może otwiera grobowiec Czyngis-chana. Wiem, że ja chciałbym zobaczyć Tybet, a na razie nie bardzo mam się tam jak wybrać. Warto chociaż odwiedzić go w wyobraźni.

Kiedyś zbudowałem coś takiego: Mountain Temple i obiecałem sobie, że zrobię pełną wersję. W międzyczasie zobaczyłem jak takie budowle wyglądają na zdjęciach. Nastąpiła pewna zmiana koncepcji wyglądu. :-D Praca ma wymiar 64 x 48 studów plus to co wystaje. Wysoka jest na jakieś 50 cm. Składa się z 4 modułów. Trzeba mieć równy stół by dobrze stało. Ciężko zrobić zdjęcia, bo wyszło to tragicznie ciasne. Z wnętrz są tylko dziedzińce i świątynia. Po prostu inne pomieszczenia mają góra osiem studów i nie bardzo było miejsce. W środku nich panuje straszny bałagan.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na dolny i górny dziedziniec:
Obrazek Obrazek

Widok na górny dziedziniec:
Obrazek

Obrazek

Wnętrze świątyni:
Obrazek Obrazek

Chciałbym w przyszłości zbudować coś z wnętrzami. I z jakimś kanionem, żeby zrobić most. Ale żeby powiększyć budowlę dwa razy trzeba osiem razy więcej klocków. Tu już jest pewnie dobre kilkanaście tysięcy. Nie wiem nawet jak to policzyć.

Niestety praca lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach. W 3D da się zajrzeć do środka na dziedzińce. Będzie do zobaczenia na wystawie ZT na Służewie (18-19 listopada 2016). Jak ktoś z Wawy to można wpaść. No i oczywiście będzie na kolejnej wielkiej wystawie LUGpolu, gdzie by ona w przyszłym roku nie była.

Podziękowania dla Mestariego i BH'sa za to że organizowali nasze wspólne wystawy i supporty dla nich. I dla Stelaria za torty i białe klocki z nich. Bez tego nie byłoby tej pracy. Albo kosztowałaby jeszcze więcej.

Oczywiście specjalne podziękowania dla mojej ukochanej, która pozwoliła mi zawalić każde miejsce w domu klockami.
Ostatnio zmieniony 2016-10-15, 20:15 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jaco3011 »

Jellyeater pisze: Ale żeby powiększyć budowlę dwa razy trzeba osiem razy więcej klocków. Tu już jest pewnie dobre kilkanaście tysięcy. Nie wiem nawet jak to policzyć.
Nie zawsze. Jak budowla jest pusta w środku to na 2x większą potrzeba 4x więcej klocków (teoretycznie, bo praktycznie to działa zupełnie inaczej).
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#3 Post autor: bart_ilo »

Moje spojrzenie na pierwsze zdjęcie i myśl "gdzie tu są klocki?"
Świetna budowla! :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Najlepsze wrażenie, to robi to zdjęcie na tle gór i przypomina mi bardziej tyrolski hotel czy jakiś pensjonat :) Fajne i klimatyczne
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Całość robi wrażenie. Widać spory rozmach i dbałość o szczegóły.
Fajna jest ta odstająca brązowa altanka.
Jellyeater pisze:Niestety praca lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach
Nie wątpię, bardzo chętnie obejrzę jak się pojawi praca na wystawie. Ile mniej więcej zżarł ci ten Moc klocków? Brakuje mi znowu zdjęć w galerii w bardzo wysokiej rozdzielczości, lubię czasem podpatrzeć sobie jakieś techniki budowania od kogoś robiąc zbliżenia.
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 05:51 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Nie zawsze. Jak budowla jest pusta w środku to na 2x większą potrzeba 4x więcej klocków (teoretycznie, bo praktycznie to działa zupełnie inaczej).
2x więcej na długość, 2x więcej na szerokość i 2x więcej na wysokość. Aczkolwiek 2x wyższy by nie był. Przyjmijmy, że 50℅ to i tak da 6x więcej. Dodajmy wyposażenie wnętrz i mamy jeszcze więcej.

Co do dużych zdjęć, to boję się zawalać ten hosting. I tak te się wolno ściągają. Na szczęście praca nie jest aż tak wyrafinoiwana. A zjadła nie wiem ile klocków. Ale pewnie koło 6 do 8 tyś.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#7 Post autor: OmenGda »

Nie jestem jakimś fanem ani znawcą, ale wg mnie wygląda wyśmienicie. Zwłaszcza zdjęcie promujące.
Gratulacje fajnego pomysłu oraz cierpliwości w zbieraniu klocków.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Eeeee.... Nie jeździ.... ;)))

Bardzo fajnie Ci to wyszło. Jest klimat. Są wspomnienia. Mnie więcej tak kiedyś wyobrażałem sobie świat w książce "Tomek na tropach Yeti".
Co do fotografii wnętrz (o ile nie chcesz zdejmować do nich ścian), to możesz spróbować coś popstrykać komórką. Zawsze wygodniej nią operować niż aparatem.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#9 Post autor: Stelario »

Jellyeater pisze:
Nie zawsze. Jak budowla jest pusta w środku to na 2x większą potrzeba 4x więcej klocków (teoretycznie, bo praktycznie to działa zupełnie inaczej).
2x więcej na długość, 2x więcej na szerokość i 2x więcej na wysokość. Aczkolwiek 2x wyższy by nie był. Przyjmijmy, że 50℅ to i tak da 6x więcej. Dodajmy wyposażenie wnętrz i mamy jeszcze więcej.

Co do dużych zdjęć, to boję się zawalać ten hosting. I tak te się wolno ściągają. Na szczęście praca nie jest aż tak wyrafinoiwana. A zjadła nie wiem ile klocków. Ale pewnie koło 6 do 8 tyś.
Nie wiem jak ty to liczysz :D

teraz masz 4 ściany.
Jak zrobisz 2x większe to masz 16. takich samych ścian = 4x więcej. ;]
No i dach masz 4x większy czyli dalej 4x :D więcej. =]
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 08:32 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za miłe słowa. To Adventurers, nie Nexo, albo nawet i Pharo Quest. Dlatego nie jeździ. ;-)
Nie wiem jak ty to liczysz :D
Zasiałeś w moim umyśle wątpliwość. I chciałem Ci przyznać rację. Ale wyobraziłem to sobie ponownie. Bierzesz 4 takie klasztory i stawiasz obok siebie w kwadracie. Masz budynek 2x większy w poziomie. Teraz bierzesz jeszcze 4 takie klasztory i stawiasz na sobie. I masz budynek 2x większy w pionie. Razem trzeba 8 klasztorów czyli 8x więcej klocków. Geometria trójwymiarowa. Dlatego niestety budowanie makiet jest takie ekstensywne. :-(

(edit) Faktycznie znika problem wewntrznych ścian. To jednak masz rację. To trzeba ze 4x więcej budulca.

https://www.flickr.com/photos/anupehrso ... ateposted/ To jest świetna MOC, ale na pewno nie jest w skali minifig. Do tej skrajnej wieży to ludzik nawet się nie wciśnie. żeby ją powiększyć do skali minifig to by musiała ją pewnie zrobić ze 4 do 6 x większą. Niewyobrażalna ilość klocków.
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 09:20 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

W ten sposób masz 16 ścian w srodku i 4 dachy. :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 09:25 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

#12 Post autor: Maks »

Bardzo fajna praca. Nietypowa tematyka, która jest mi bardzo bliska. Kojarzy mi się z filmami Batman: Początek czy Ace Ventura.

Trochę jednak nie jestem przekonany co do modelowania skały:
Obrazek

Wygląda zbyt regularnie, brakuje jakichś wyraźniejszych załamań, meandrów, różnic w wysokości. Skała wygląda trochę jak twór człowieka, jak jakaś zbudowana po prostu podstawa pod tę światynię, a nie jak twór natury. Oczywiście można się spierać i pewnie znalazłbyś prawdziwie istniejącą skałę o podobnie regularnych kształtach ale w Lego wygląda to mniej przekonująco.

Tak samo ograniczyłeś sobie pole działania, wybierając biały za kolor ścian. Przejrzałem zdjęcia tych świątyń i widzę, że są czesto białe, ale to ogranicza efekt jaki daje zalegający na skałach śnieg, bo jest nie do końca czytelny. Są miejsca gdzie nie wiem, czy jest to jeszcze pokrywa śnieżna, czy już element ściany budynku. W prawdziwym świecie łatwiej odróżnić śnieg od białej ściany, bo ma inną fakturę, trochę inny odcień bieli itd- w klockach jest z tym gorzej, dlatego nawet jeśli oddawałeś świat realny to może być odrobinę nieczytelne. Ja bym zrobił ściany budynku w LBG albo tanie, żeby z tym śniegiem kontrastowały. A jak chcesz białe to trzeba by zrezygnować z ośnieżonych skał i zrobic je całe DBG.

Mimo tych wad wynikających z mojego widzimisie praca na wybitnym poziomie.
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 10:38 przez Maks, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#13 Post autor: Cevillus »

Bardzo fajna budowla. Gratuluję pomysłu, cierpliwości oraz odwagi. Czekam na kolejne MOC-e w Twoim wykonaniu :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#14 Post autor: Tranzystor »

Fajna praca, wykonanie jest eleganckie, ale do poziomu AAA przydałoby się więcej finezji jeśli chodzi o projekt budynku.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: mw »

Super Tobie to wyszło a ten balkonik wymiata ;) ciekawe czy byłeś w Tybecie jak nie to teraz musisz obowiązkowo się tam wybrać hehe

ODPOWIEDZ